Ana Sayfa > GÜNCEL

"Alyüz’ün MASTÖB’e başkanlık yapacak kapasitesi yok”
14 Aralık 2012
MASTÖB Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa edenler adına basın açıklaması yapan Avukat Metin Yalçın:Alyüz’ün MASTÖB’e başkanlık yapacak kapasitesi yok” dedi...
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%Avukat Metin Yalçın; "Alyüz’ün MASTÖB’e başkanlık yapacak kapasitesi yok”

MASTÖB yönetim kurulu üyeliğinden Nurettin Uğur ile birlikte istifa eden Avukat Metin Yalçın, MASTÖB’ün çok kötü yönetildiğini söyledi. Bekir Alyüz’ün yönetim kurulunda bulunan birçok ismi etkisi altına aldığını, etkisi altına alamadığı isimleri de pasif hale getirmeye çalıştığını belirten Metin Yalçın, MASTÖB gibi bir kuruluşun küçük hesaplarla yönetilemeyeceğini söyledi. Başkan Alyüz’ün son istifalarla birlikte olağanüstü genel kurul kararı alması gerektiğini belirten Yalçın, “Eğer bu şekilde devam etmeye çalışırsa hiç de etik bir davranış göstermiş olmaz” dedi. Son kongrede Bekir Alyüz’e rakip olarak çıkan gazeteci Muzaffer Tunç’un listesindekilerin istifa dilekçelerini bizzat kendisinin topladığını söyleyen Yalçın, “Böylece Muzaffer Tunç’un adaylıktan vazgeçmesini sağladık. Tek aday olarak seçime giden Bekir Alyüz, bizim gayretlerimiz sonucu yeniden seçildi.” İfadelerinde bulundu.  Avukat Metin Yalçın’ın yaptığı basın açıklaması  büyük tartışmaları da beraberinde getirecektir.
                       
MASTÖB TABELA DERNEĞİ OLMUŞTU
 
Önceki gün işadamı Nurettin Uğur ve 5 arkadaşıyla birlikte yönetim kurulu üyeliğinden istifa eden Avukat Metin Yalçın, MASTÖB’ün kuruluş amacından uzaklaştığını belirterek, MASTÖB’ün bir tezinin olması gerekirken, karadüzenle hareket edilmeye başlanmıştır. MİAD’ın toplantısına katılmakla, sabah kahvaltıları düzenlemekle veya öğrencilere burs vermekle uğraşmak yerine bu tür etkinlikleri organize etmekle uğraşmalıdır. MASTÖB’ün asıl işi çatı kuruluş olarak üyelerini organize etmek ve üyelerine görevler vererek Malatya’ya hizmet ettirmektir. Maalesef MASTÖB bir köy derneği haline getirilmiştir. Tabela derneği olmuştur. Hedefi belirlenmesi ve belirlenen bu hedefe ulaşmak için çalışılması gerekirken, yapılan toplantıların hepsinde sadece para konuşulmaktadır. Elbette ekonomik sorunların aşılması için çalışılmalıdır. Ancak konuşulan rakamlar o kadar küçüktür ki, MASTÖB gibi büyük bir kuruluşa yakışmayacak şeylerdir.” ifadelerini kullandı.
 
KİRASI  ÖDENMEYEN, ELEKTRİĞİ VE SUYU KESİK BİR MASTÖB

MASTÖB’ün Malatyalı sivil toplum örgütlerini bir araya getirmek için çalışması gerektiğini söyleyen Metin Yalçın, “Halen bir binası bulunmayan MASTÖB’ün birlik ve beraberliği sağlamak için bir çekim merkezi olması gerekir. Kirası ödenmeyen, elektrik veya suyu kesik olan her zaman kapalı olan bir yerde nasıl bir çekim merkezi oluşturabilirsiniz? En büyük işadamları, en büyük firmalar senin üyen ama senin bir açılımın olmadığı için dikkate alınmıyorsun. MASTÖB Genel Başkanı, Malatya Valisini MİAD’ın organizasyonunda karşılamaz. Çünkü senin üyen olan bir derneğe sen ancak birkaç üyeni göndererek katılabilirsin. Ayrıca sana üye olan derneklerde yönetim kurulu toplantısı yapamazsın. Eğer böyle konulara dikkat etmezsen dernek başkanlarından maddi veya manevi hiçbir katkı göremezsin. Çünkü kendilerini MASTÖB’e ait hissetmezler.” dedi. 
              

 
ONAYIMIZ ALINMADAN BİR TAKIM  DAVETLER YAPILIYOR

Yönetim kurulu listesi belirlenirken para verebilecek en az 10 kişinin 10 veya 15 milyar vermesi konusunda anlaştıklarını söyleyen Av. Metin Yalçın, “Daha ilk toplantıda bu söz unutularak tekrar aidat toplama işine girişildi. Eski dönemdeki gibi kara düzen devam etmeye başladılar. Gördük ki MASTÖB’e bir şey vermek amacıyla değil de MASTÖB’den bir şeyler almak için çalışıyorlardı. Zaten daha önce de bir takım sıkıntılar vardı. Bir takım davalarımız var, bizi mahkemeye verenler vardı. Çeşitli işadamlarını buraya getirdik. “Bu isimlerin mahkemede yargılanmalarını göze alamayız” dedik. Bizim bu sözlerimiz kabul edildi ancak pratikte hiçbir şey yapılmadı. Bizim onayımız alınmadan bir takım davetler yapılıyor, bir takım kararlar alınıyor. Harcamalar yapılıyor. Biz bunlara itiraz ettik. Ekonomik hareketlerin belgelenmesi gerekiyor. Banka hesabı olması gerekiyor. Kayıtlı bir düzene geçilmesi gerekiyor.  Bu dönemde 3-4 arkadaşımızı yönetime almıştık. Baktık ki zihniyette hiçbir değişiklik olmuyor. Tartışmalarımız kavga boyutuna geldi. Bu şekilde bir yere varılması mümkün değildir. Yönetim kuruluna 3 yıl boyunca verilen bu yetkiyi temsil edecek bir yönetimin burada olduğuna inanmıyoruz.” şeklinde konuştu. 
 
ŞU ANDA MASTÖB’ÜN EKSENİ KAYMIŞTIR

“Bu yönetimle hiçbir şeyin içinde olmak istemiyorum. Birçoğu burayı bir basamak olarak kullanıyor. MASTÖB’ü odak noktası olarak görmüyor. Şu anda MASTÖB’ün ekseni kaymıştır. Seçim yaklaştığı için herkesin kendine göre bir planı var.” Sözlerini sarf eden Metin Yalçın, “MASTÖB’ün kuruluşu ve amaçları çok önemli mesajlar içeriyordu. Ancak şu anda maalesef bu yok. Felsefesi pratiğe yansımıyor. Kuru gündemlerle uğraşılıyor. Bu yüzden arkadaşlarımızla yollarımızı ayırdık. Şu anda yapılan faaliyetler kara düzendir. Yönetimin haberi yoktur.  Alınan kararlar uygulanmamaktadır. Burası bir tabela derneği olmuştur. Para verecek kişilerin yönetim kuruluna alınmasını istemiştik. Yönetime alınan her işadamı 10-15 milyar para verecekti. 150 milyar lirayı toplayıp MASTÖB’ün kasasına koyduracaktık. Böyle büyük bir sivil toplum örgütünün ekonomik sıkıntısı olmaması gerekiyor. Genel kuruldan sonra çalışmalar başladı. Bugüne kadar bu paralar gelmedi. Yine aidat toplanarak, eski düzene geçildi. Bir köy derneği haline getirildi. Bir takım siyasi amaçlar için çalışılıyor. Son olarak bir yönetim kurulu toplantısına gittik. Toplantıya 5 dakika kala bir siyasi parti temsilcisi ziyarete gelmiş. Mastöb’ün Genel sekreteri bizi içeri almadı. Yapılan faaliyetlerden bizim niye haberimiz olmuyor. Başkan yardımcısı görevden alınmış bizim alınan kararda imzamız yok. Nurettin Uğur’un genel başkan tarafından görevden alındığını öğrendik.” Diyerek tepki gösterdi.  
                                                                                               
BELLİ BİR SİYASİ ANLAYIŞI BİZE DİKTA ETMEYE   ÇALIŞIYORLAR

MASTÖB’de yapılan harcamaların kayıt altına alınmadığını söyleyen Metin Yalçın, “Ayrıca genel toplantılarda makbuzu eline alıp sen ne veriyorsun, sen kaç para veriyorsun deniliyor.  Para verebilecek isimler yönetime alınmıyor. Bir bakıyorsun Nene Hatun Mahallesi’nde Pütürge Arıtoprak Derneği’inde bir sabah kahvaltısı düzenleniyor.  Bu kahvaltıdan bizim haberimiz yok. Sabah Kahvaltısı toplantısı, yönetim kurulu toplantısı haline getiriliyor. Sonra da aidat toplama şekline çevriliyor. Bu şekilde varılacak bir yer yok. Başını sokacağın bir binan bile yok. Büyük bir sivil toplum örgütünün bir binasının olmaması çok acıdır. Yüzde 5’lik bir azınlık bütün MASTÖB’ü yönetiyor. Kalıcı bir şeylerin yapılması gerekiyor. Belli bir takım düzenlemeler de yapmışlar. Belli bir siyasi anlayışı bize dikte etmeye çalışıyorlar.” dedi. 
      
                                                                                                                  
MASTÖB’DEN DEĞİL, YÖNETİM KURULUNDAN İSTİFAMIZI VERDİK

Bekir Alyüz’ün kendisini arayarak MASTÖB aleyhine açılan davanın dosya numarasını istediğini söyleyen Metin Yalçın, “Ben de en yakın zamandaki toplantıda cevabını vereceğimi söyledim. MASTÖB’ün kapatılması için Avukat Mahmut Ali Kaşifoğlu tarafından açılan bir davadır bu. Ben 3 senedir bu davayı yürütüyordum. Hakimin Malatyalı olmasını sebep göstererek reddi hakim talebimiz olmuştu. Bekir Alyüz, reddi hakim talebinden vazgeçirmek için başka bir avukat tayin etmeye çalışıyordu. Kısaca söylemek gerekirse, MASTÖB’ün kapatılma davasında elimizi zayıflatıyordu. Böyle bir ortamda bizim yürümemiz mümkün değildir. Bu insanlarla yürümek istemediğimiz için yollarımızı ayırdık. Şu anda 6 tane arkadaşımla birlikte noter yoluyla istifamızı gönderdik. MASTÖB’den değil, yönetim kurulundan istifamızı verdik.” şeklinde konuştu.

BAŞKANIN ETİK BİR HAREKETLE İSTİFA ETMESİ GEREKMEKTEDİR

Önümüzdeki günlerde başka istifaların da geleceğini söyleyen Metin Yalçın, “Bizim istifamızla birlikte başka arkadaşlarımızın da istifası söz konusu oldu. Ancak bu arkadaşlar istifa için görüşüyorlar. Bize bu konuyu gündeme getireceklerini söylediler.  Mevcut yönetimle varılacak bir yer yoktur. Söylediğimiz hataları başkan da kabul ediyor. Netice itibarıyla MASTÖB bizim her şeyimizdir. Tabii ki sahip çıkacağız. Ancak mevcut yönetimle yürümek istemiyoruz. Yönetim kurulu üyesi 7 kişinin istifa etmesi olağanüstü genel kurulu gerektirmeyebilir ama mevcut başkanın etik bir hareketle istifa etmesi gerekmektedir. Onun istifası da olağanüstü genel kurulu getirir.” dedi.

 BAŞKANDA BU YÜKÜN ALTINDA EZİLDİ

Malatyalıların bulunduğu bütün platformlarda konuşarak istişarelerde bulunarak MASTÖB’ün sorunlarının çözümüne yardımcı olmaya çalışacaklarını belirten Metin Yalçın, genel başkanlığa aday olacak bir ismi henüz belirlemediklerini söyledi. MASTÖB’ü yönetecek ismin herkesin etrafında toplanacağı biri olması gerektiğini söyleyen Yalçın, “Malatya’nın küskünlerini de buna dahil etmeliyiz. Kongrenin de büyük bir katılımla yapılmasını sağlamalıyız. Bugüne kadar “Küçük olsun benim olsun” mantığıyla hareket edildi. Başkan da bu büyük yükün altında ezildi. Ekibini oluşturamadığı için yükün altında eziliyor. MASTÖB’e genel başkan olmak bu büyük bir iddiadır. Büyük bir yüktür. Malatyalıların büyük gücünün yönetime katkı sağlaması gerekmektedir. Bazı  gündeme getirerek arkadaşlarımla beraber bir adım attım. Bu sıkıntılar birçok kişide de vardı. Ancak bazı sebeplerden dolayı dile getiremiyorlar. MASTÖB’e başkanlık edecek kişi büyük bir fikir birliği içinde seçilmelidir. Benim tüzükle ilgili bir değişiklik isteğim oldu. Yönetim kurulu üyeleriyle başkanın ayrı seçilmesi gerektiğini düşünüyorum. Avrupa Birliği kriterlerinde de böyle bir sistem gerekiyor. Eski sistem artık sadece spor kulüplerinde kalmıştır. Reislik sistemi ile bu işlerin yürümeyeceğini düşünüyorum. MASTÖB’ü kuran kişilerle, eski başkanlarla, sivil toplum örgütleriyle ve küskünlerle bir araya gelerek onların da fikri alınarak konsensüse varılması gerekmektedir.” ifadelerini kullandı.

BEKİR BAŞKAN KARAMBOLDEN BAŞKAN OLMUŞTUR

Bekir Alyüz’ün bir gazetede yayınlanan röportajında “Uyuyan bir devi ayağa kaldırdık” dediğini anımsatan Metin Yalçın, “Bu beylik söylemler netice itibariyle hiçbir şey ifade etmiyor. Malatyalılar kendi branşlarında en önde olan insanlardır. Herkes görüyor neyin yapılıp yapılmadığını. İnsanlar senin söylediklerine değil yaptıklarına bakar. MASTÖB, kaç tane milletvekili çıkarmıştır, kaç belediye başkanı çıkarmıştır, kaç tane meclis üyesi getirmiştir? Mevcutlarla ne gibi bağlantıları var. Elindeki gücün Malatyalılara ne gibi bir katkısı bulunmuştur. Millet buna bakıyor. Eleştirilerimizin sebebi de budur. Biz sıkıntıları gündeme getirmek istedik. Bekir Başkan karambolden başkan olmuştur. Buranın kuruluşunda da bulunmuş bir isim değildir. Daha önceleri kendisiyle tanışmıyorduk. Celal Karahan’ın  istifası ile bir başkan arayışı olmuştu. Bu arada da Malatya Dernekler Federasyonu kurulmuştu. MASTÖB’le aynı kulvarda olan MADEF’in kurucularından biri de Bekir Alyüz’dür. MASTÖB’deki istifa sürecinde MADEF’i de MASTÖB bünyesine katmak ve Malatya birliği sağlanması için kendisine böyle bir teklif getirildi. Fakat Bekir Başkan, MADEF’i buraya getiremedi. Kendisine MADEF’i buraya getirmesi gerektiğini söyledik. Ancak kendisi yok olmaz diyerek onları dışladı. Kendisi bu arada hastalandı. Hastalığı sebebiyle kendisini üzmemek için seçim sürecinde de desteğimiz devam etti. Nurettin Uğur gibi arkadaşlarımızın desteği ile yeniden seçilmesini sağladık. Hazırladığımız listeyle kendisini tekrar başkan olarak seçtirdik. Ancak kendisi adamlarıyla hareket etmeye gayret gösterdi. Bekir beyin MASTÖB’deki hiçbir yöneticiyi tanımadığını biliyorduk. Kendisini fazla suçlamıyorum. İyi niyetli olduğunu düşünüyoruz. Ama kendisi MASTÖB’ü yönetecek kapasiteye sahip değildir. Bekir Başkan bu istifalardan sonra orada kalacağını düşünmüyorum. Kurumsallaşmanın başarılması gerekiyor. Denetim kurulu, yönetim kurulu var ama kurumsallaşma yok. Binasının yapılması gerekiyor. İnsanların bir araya getirilmesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

BEKİR ALYÜZ, YETKİYİ ALIR ALMAZ BİZLERİ EKARTE ETMEYE ÇALIŞMIŞTIR

Son yapılan olaylı kongrede, Gazeteci Muzaffer TUNÇ’un adaylıktan çekilmesi için çalıştıklarını söyleyen Metin Yalçın, yönetim kurulu listesindeki 5 kişinin istifasını bizzat yazdığını söyledi. Yalçın konuşmasının devamında, “ Muzaffer Tunç’un çekilmesiyle yeniden genel başkan olan Bekir Alyüz, yetkiyi alır almaz bizleri ekarte etmeye çalışmıştır. MASTÖB’de büyük bir sıkıntı var. Bunların sümenaltı edilmesi mümkün değildir. Bekir Alyüz tek adam yönetimi yapmaya çalışıyor. Yöneticiler yetkisizleştiriliyor. Nurettin Uğur gibi MASTÖB’e büyük katkılar sağlayan isim ekarte edilmeye çalışılıyor. Aydın’dan buraya gelen Nurettin Uğur’u avucunun içine almaya çalışıyor. Bir takım faaliyetler yapılmış, Malatya’da düzenlenen iftarın parasını tartışıyorlar. Nurettin bey bunun 5 milyarını ben verdim diyor. Pütürge’ye gidiyorum. Alıp dergiyi götürüyorum köyüme sadece Nazife hanım ile Bekir beyin isimleri dergide çıkıyor. Bir hemşerimiz burada bir yemek ikram ediyor. Bu hemşerimizin dergide adı bile anılmıyor. Biz halen bir iftarın parasını konuşuyoruz. Bu paralar bu kadar büyük bir para değil. Mesela Nurettin Uğur daha dün 44 Malatyaspor’a 100 milyar lira bağış yapıyor. Ama biz halen iftardaki yemekçinin parasını tartışıyoruz.
 
Yönetimde bulunan isimlerle bir yere varılmasının mümkün olmadığını söyleyen Metin Yalçın, “Yeni bir yönetim kurulsa ve benim de bununla ilgili bir yektim olsa mevcut yönetimden yüzde 80’ini yönetime almam. Bu insanlar gelip burayı bir basamak olarak kullanıyorlar. Maalesef bunlarda samimiyet yok. Malatyalılık bir kültürdür. Bu kültür yetiştirdiği insanlardan dolayı çok büyük bir kültürdür. Genlerimizdeki başarı grafiği bize bir takım trentler göstermesi gerekiyordu. Siyaset için basamak olarak kullanıyorlar. Bundan dolayı MASTÖB bir yerlere gelemiyor. Para var güç var ancak bunlar düzgün kullanılmıyor. Yaklaşık olarak 3 yıldır mücadele veriyorum. Bütün kariyerimi tehlikeye atıyorum. Bunun karşılığında kendimizi paralarken bunun takdir edilmemesi bizi üzmüştür. Beni doğru dürüst aramayan adam dosya numarası istemek için arıyor. Beni rencide ediyor. Benim bu konuda ne gibi bir eksikliğim var. Benim gibi bir hukukçu varken, hukukçu olmayan bir yönetim kurulu üyesi kendi ofisinde tüzük tasarısı yapıyor. Bakın MASTÖB’ün internet sitesinde tüzük değişmiş gibi kırmızı yazılarla düzenlemeler yapılıyor. MASTÖB’ün lehine olan güzel bir tüzük varken halen tüzük çalışması yapıyorlar. Tüzükle oynamaya gerek yok. Bir hukukçu olarak tavsiyelerde bulunuyorum. MASTÖB’ün internet sitesinde tüzük kongreden geçmiş gibi hareket ediliyor. Böyle vasıfsız insanlarla bir arada bulunmak istemedim.” İfadelerini kullandı.

Yönetimde bulunan birkaç kişinin reklamının yapıldığı, çıkarılan derginin de sadece bu isimleri ön plana çıkardığını belirten Metin Yalçın, MASTÖB’de bir Nazife Hanım olgusu var. Hemen hemen her yerde adı duyuluyor. Bir dergi çıkardı. Ama dergiyi MASTÖB’e değil de kendine çıkarmış gibi. Bu dergide edebi bir şeyler olması gerekiyor. İçeriğin yönetim kurulu tarafından belirlenmesi gerekiyor. Ancak bunlar yapılmıyor. Öte yandan Canan Hanım ekarte edildi. Nazife hanım başkanı etkisi altına alarak Canan hanımı da ekarte ettirdi. Bu arada bir sekreter alındı. Nazife hanım, onun da ayağını kaydırdı. Mahkemelik konular oldu. Yönetim kurulu üyesi arkadaşımızın yakınıydı. Ailesiyle kötü durumlar yaşadı.  Nazife hanım, Hüseyin Memiş, Halim Bölükbaşı, Fevzi Kılınç gibi isimler Bekir Alyüz’ü etkileri altına almışlardır. Ayrıca, bir şube başkanı olan Fevzi Kılınç aynı zamanda yönetim kurulu üyesi nasıl oluyor?” şeklinde konuştu.
 
Konuşmasının son bölümünde yapay gündemlerle uğraşmak yerine, gerçeklerle uğraşmak gerektiğini söyleyen Metin Yalçın, “Şu anda MASTÖB’ün yönetim kurulunda yüzde 51 gibi bir istifa olursa olağanüstü genel kurul kararı alınması gerekmektedir. Ancak bizim istifalarımız sonrası Bekir Alyüz de istifa etmek zorundadır. Orada kalması artık etik değildir. Yapay gündemlerle uğraşmak kimseye bir şey kazandırmaz. Artık gelecek nesillere elle tutulur bir şeyler bırakmak gerekiyor. Yüksek istişare kurulu oluşturulması gerekmektedir. Eğer Nurettin Uğur’u istemiyorsan sen de istifa edersin. Yeni bir seçime gidilir. Genel başkan seçilir herkes rahat eder. Başımızı sokacak bir yer bulmamız gerekiyor. Başkan Nurettin Uğur’u istemediğini belirtti. Benimle de çalışmak istemediğini söyledi. Ayak oyunlarına gerek yoktur. Birçok görüşmenin ardından biz de istifa kararı aldık. Bu işe bir nokta koymak istedik.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
  avukat:
[19.12.2012 - 12:30]  
Tarafsız haberleriniz için size teşekkür ediyorum.Başarılarınızın devamını dilerim.Saygılar.Av.Metin Yalçın

Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer GÜNCEL Haberleri

Başlık Tarih
 
TARİHİ IŞITAN ANTİEMPERYALİST RUH…19 MAYIS KUTLU OLSUN...18 Mayıs 2016
Sosyal Doku Esenler'de Meydanı Boş Buldu16 Mayıs 2016
Ünal,“Tarih Hayallerini Gerçekleştirenleri Yazar...”18 Mayıs 2016
NİSAN AYI İCRAAT RAPORU…13 Mayıs 2016
ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN…09 Mayıs 2016
MAYIS AKŞAMLARI VURUR CANEVİNDEN...05 Mayıs 2016
AB KOMİSYONU: VİZE KALKSIN...05 Mayıs 2016
TÜRKİYE’DE 1 MAYIS…02 Mayıs 2016
İL İL 1 MAYIS PROGRAMLARI…30 Nisan 2016
GÖRMEZ; VERECEĞİMİZ ORTAK KARAR AİHM KARAINDAN ÖNEMLİ29 Nisan 2016
MASTÖB KAN BAĞIŞINDA REKOR KIRDI…25 Nisan 2016
ESENLER ŞEHİDİNİ UĞURLADI...24 Nisan 2016
"23 NİSAN, TASA DOLUYOR İNSAN”…22 Nisan 2016
Pazar Günü Yollar Kapalı...20 Nisan 2016
1 MAYIS TAKSİM'DE...15 Nisan 2016
DİN GÖREVLİLERİ ESENLER'DE BULUŞTU...07 Nisan 2016
ÖZDAMAR AİLESİNİN ACILI GÜNÜ...06 Nisan 2016
TAKSİM YASAK...07 Nisan 2016
ESENLER’İN “BİNDE YEDİSİ” ARANAN ŞAHIS…06 Nisan 2016
ERDEM AİLESİNİN ACI GÜNÜ30 Mart 2016
İSTANBUL ORDULULAR OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI… 30 Mart 2016
İSTANBUL'A ÇAMUR YAĞDI...24 Mart 2016
İSTİKLAL’DEKİ PATLAMA DÜNYA BASININDA, TÜRKİYE’DE YAYIN YASAĞI…19 Mart 2016
ŞEHİT AİLELERİ VE YAKINLARINA GECE…18 Mart 2016
USTA; "ÇANAKKALE GEÇİLMEZ"18 Mart 2016
SAKA; “ŞİMDİ KENETLENME ZAMANIDIR” 18 Mart 2016
ÇOCUKLARA ALTERNATİF EĞLENCE; UÇURTMA MÜZESİ15 Mart 2016
SANAL UYARI…17 Mart 2016
ANKARA…14 Mart 2016
YAYIN YASAĞI14 Mart 2016
ESENLER ORTOPEDİK ENGELLİLERİ KİTAP FUARINDA…08 Mart 2016
ESENLER’DE BİNDE 3,3 ORANINDA ARANAN KİŞİ DOLAŞIYOR...05 Mart 2016
ZAMAN MEYDAN MUHAREBESİ…05 Mart 2016
BAYRAMPAŞA ÇEVİK KUVVET’E SİLAHLI SALDIRI…03 Mart 2016
BELEDİYEDEN STK’LARA PROJE YAZMA EĞİTİMİ…01 Mart 2016
ÖZGÜRLER...26 Şubat 2016
YÜKSEK TİCARET'TEN KAMUOYUNA DUYURU...19 Şubat 2016
ESENLER EMNİYETİ OCAK AYI RAPORU…18 Şubat 2016
YENİ KİMLİKLERDE DİN HANESİ İSTEĞE BAĞLI…18 Şubat 2016
AŞK DİRENMEKTİR…14 Şubat 2016
BAŞPINAR; "HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR..."14 Şubat 2016
Valilik miting alanlarını açıkladı... 04 Şubat 2016
OKULA SES BOMBASI...03 Şubat 2016
DEMİRTAŞ ESENLER’DEYDİ…26 Ocak 2016
KENT KONSEYİ VAR…22 Ocak 2016
ESENLER ÇOCUK MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ…22 Ocak 2016
AFRİKA; IŞİD İLE EL KAİDE'NİN KAPIŞMA ALANI...19 Ocak 2016
KAR YAĞDI ESENLER TRAFİĞİ TIKANDI19 Ocak 2016
610 AKADEMİSYENDEN FİKİR VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ BİLDİRİSİ…18 Ocak 2016
ESENLERLİ BAYBURTLULAR FERFENE DE BULUŞTU…17 Ocak 2016
BARIŞ EMEKLE GELECEK…15 Ocak 2016
EROL; KEŞAN TEKSTİLİN MERKEZİ KONUMUNDA...14 Ocak 2016
SULTANAHMET'TEKİ PATLAMAYA YAYIN YASAĞI... 12 Ocak 2016
ESENLER'DE GÖZALTI...10 Ocak 2016
GÖKTEPE ESENLER’DE ANILDI…08 Ocak 2016
BİZLER BU ZAMANA KADAR ÇOK EZİLDİK...04 Ocak 2016
KURTULUŞ AİLESİNİN ACI GÜNÜ...04 Ocak 2016
MEKKE'NİN FETHİ; 1385. YIL DÖNÜMÜ, ESENLER'DE......04 Ocak 2016
KARAKIŞ KAPIDA…29 Aralık 2015
USTA'YA SALDIRAN CEZAYI ALDI...26 Aralık 2015
KAYMAKAMLIK ARAPÇA TERCÜMANI ARIYOR...25 Aralık 2015
BÖLÜKBAŞI; BU BELGEYİ GENÇLİĞE VE NESİLLERE HEDİYE ETMEKTEN MUTLUYUZ…15 Aralık 2015
TSK MEVCUDUNU AÇIKLADI...07 Aralık 2015
ESENLER ORTOPEDİK ENGELLİLER DERNEĞİ BÜYÜLEDİ…05 Aralık 2015
DİYARBAKIR BARO BAŞKANI ÖLDÜRÜLDÜ. 28 Kasım 2015
64. HÜKÜMET...25 Kasım 2015
BU NE DELEGELEŞMESİ, BU NE SİYASETİ?20 Kasım 2015
SEÇİM ERTESİNE KADAR KAPALIYIZ…31 Ekim 2015
“29 EKİM” ESENLER DÖRTYOL CUMHURİYET MEYDANINDA KUTLANDI…30 Ekim 2015
EY CUMHURİYET EVLADI...28 Ekim 2015
SEÇİM SONRASI BELEDİYE MECLİSİ...28 Ekim 2015
AKP’YE YENİKAPI’DA MİTİNG ŞOKU, MEYDAN %90 BOŞ… 26 Ekim 2015
AHİLİK HAFTASI ESENLER’DE UNUTULDU…23 Ekim 2015
DALGALI MAKAMLAR...21 Ekim 2015
AŞURA GÜNÜ ‘23 EKİM CUMA’…19 Ekim 2015
EMECAN'LARIN ACI GÜNÜ...15 Ekim 2015
ÇİĞDEM AİLESİNİN ACI GÜNÜ...15 Ekim 2015
KAYIP RAKAMLARINDA ÇELİŞKİ!13 Ekim 2015
BAŞKENTTE BARIŞA BOMBA! MUSTAFA USTA’DA ORADA…10 Ekim 2015
ŞUAYİP VARDAR KALP AMELİYATI OLACAK…06 Ekim 2015
KONSEYE GAZETECİLER DAVET EDİLMİYOR...29 Eylül 2015
KURBAN BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN… 23 Eylül 2015
KURBAN KARARLARI…13 Eylül 2015
24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI… 24 Temmuz 2015
SARAY'DAN YALANLAMA...24 Temmuz 2015
IŞİD İLE SAVAŞ KAPIDA...24 Temmuz 2015
KAYMAKAMLIK PROJESİ "DİKENLER GÜLE DÖNÜŞÜYOR"...16 Temmuz 2015
BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN…16 Temmuz 2015
Erdoğan Aksu; İNSAN HER ŞEYİN ÖLÇÜSÜDÜR…10 Temmuz 2015
HUZUR VE UMUT ŞEHRİ, OLAYLAR ŞEHRİ...10 Temmuz 2015
RUMELİ BALKAN DERNEKLERİ FEDERASYONU GELENEKSEL İFTARINA YOĞUN İLGİ…10 Temmuz 2015
ERDOĞAN AKSU; ERKEN SEÇİM ÜÇLEMESİ…09 Temmuz 2015
ANTİKAPİTALİSTLER ESENLER’DE İFTAR YAPTI… 08 Temmuz 2015
BELEDİYE OKUL BOYAMAYACAK MI?07 Temmuz 2015
GÖRME ENGELLİLER İFTARI...06 Temmuz 2015
TEKSTİLKENT’TE KİTAPLI YOLSUZLUK…06 Temmuz 2015
MECLİS 6 TEMMUZDA...03 Temmuz 2015
22 YILLIK YANGIN, SİVAS MADIMAK…01 Temmuz 2015
ORTOPEDİK ENGELLİLER İFTARINA YOĞUN KATILIM…30 Haziran 2015
ESENLER’DE RAMADAN…19 Haziran 2015
İETT RAMADAN NÖBETİNDE…19 Haziran 2015
RAMAZAN “HUZUR VE UMUTTUR” TANITIMI…18 Haziran 2015
Yalçınkaya Validesini Kaybetti...15 Haziran 2015
KAYMAKAM ÜNAL, KOÇ’A GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDU…04 Haziran 2015
TÜRKİYE O KIVILCIMLA UYANDI...31 Mayıs 2015
ESENLER ŞEHİT POLİSİNİ TÖRENLE UĞURLADI…29 Mayıs 2015
ORTOPEDİK ENGELLİLER KONGRESİ YAPILDI…25 Mayıs 2015
NENE HATUN ESENLER’DE ANILDI… 25 Mayıs 2015
DİKKAT ŞART…20 Mayıs 2015
ERDOĞAN AKSU YAZDI; ÜÇ KARANFİL…06 Mayıs 2015
1 MAYIS'TA SENDİKALAR VE STK'LAR TAKSİM'E ÇIKMAYA KARARLI...30 Nisan 2015
SALI OLAĞANÜSTÜ MECLİS, KONU METRİS…25 Nisan 2015
TEKSTİLKENT'TE İŞGAL SÖYLENTİLERİ...19 Nisan 2015
1150 POLİS MÜDÜRÜ EMEKLİ EDİLDİ…19 Nisan 2015
BÖLÜKBAŞI; “ ÇAKALLAR KUZUNUN SAHİPSİZ KALDIĞI YERİ SEÇER…”13 Nisan 2015
Kahvecioğlu Ailesinin Acı Günü13 Nisan 2015
ESENLER RUMELİLER DERNEĞİ YOLUNA MUHARREM AYDINOĞLU İLE DEVAM EDECEK…12 Nisan 2015
POLİS TEŞKİLATI 170 YAŞINDA…10 Nisan 2015
KAYMAKAMLAR SEÇİMİ DEĞERLENDİRDİ…26 Mart 2015
Mesai saatleri 30 mart günü değişiyor...25 Mart 2015
Ayvalıtaş davasına devam edilecek...25 Mart 2015
FRANSA'DA UÇAK DÜŞTÜ; 148 KAYIP...24 Mart 2015
MHP 11. OLAĞAN KURULTAYI TAMAMLANDI…21 Mart 2015
ÇANAKKALE GEÇİLMEZ…18 Mart 2015
ALTINOK’TAN ESENLER ZİYARETİ…13 Mart 2015
ÇOCUKLARA YÖNELİK ÇİZGİ HİKAYE; “ÇİÇEK BAHÇESİ” ZEHRİ…13 Mart 2015
KAYMAKAMLIK HALKI INTERNET, EV, OTO VE İŞYERİ HIRSIZLIKLARINA KARŞI UYARDI…12 Mart 2015
8 MART KADINLAR GÜNÜ, ESENLER…09 Mart 2015
GENEL SAĞLIK SİGORTASI İÇİN SON GÜN 31 MART09 Mart 2015
8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN…07 Mart 2015
UMUDUN ÇOCUĞU BERKİN ÖLÜMÜNÜN BİRİNCİ YIL DÖNÜMÜNDE ANILDI… 07 Mart 2015
YÜKSEL; “KAÇAK İNŞAATIN DEVAMINA GÖZ YUMULMAKTADIR…”07 Mart 2015
YÜKSEL, "KADIN VE GENÇLERİN MECLİSTE OLMASI GEREKTİĞİNE İNANIYORUM…”03 Mart 2015
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI GÜLLÜCE ESENLER’DE… 01 Mart 2015
AKP’DE 2. BÖLGE MİLLETVEKİLLİĞİ ADAY ADAYLARI İÇİN TEMAYÜL YOKLAMASI… 27 Şubat 2015
MENGENE AKP 2. BÖLGE ADAY ADAYI…27 Şubat 2015
MALATYA’DA İKİ KEŞİF UÇAĞI DÜŞTÜ, DÖRT ŞEHİT…24 Şubat 2015
ESENLER’DE MALATYA’DAN ESİNTİLER…24 Şubat 2015
CHP BAYRAMPAŞA GECESİNDE 2. BÖLGE BULUŞTU…22 Şubat 2015
ESENLER PİR SULTAN’DA HIZIR LOKMASI…22 Şubat 2015
ESENLER ÖZGECAN İÇİN YÜRÜDÜ…17 Şubat 2015
İHD; "2014'TE 294 KADIN ÖLDÜRÜLDÜ..."16 Şubat 2015
ÖZGECAN’A UZANAN ELLER KIRILSIN…14 Şubat 2015
SEVGİLİLER GÜNÜNE ÖZEL…14 Şubat 2015
ESENLER'DE "LAİK VE BİLİMSEL EĞİTİM" İÇİN EYLEM...13 Şubat 2015
İBB MECLİSİNDE CEMEVLERİ İBADETHANE SAYILMADI...12 Şubat 2015
AYDIN, ADAY ADAYI OLMADI…12 Şubat 2015
TAPDK SATIŞ BELGESİ SÜRE UZATIMI MART SONUNA KADAR…05 Şubat 2015
MAHKEMEDEN ŞANZELİZE’YE İPTAL…04 Şubat 2015
RUMELİ BALKAN FEDERASYONU’NUN MİSAFİRİ CHP…04 Şubat 2015
Başkan Ali Urlu Güven tazeledi...02 Şubat 2015
SEÇİME KATILACAK PARTİLER AÇIKLANDI…02 Şubat 2015
ESENLERLİ YETİMLERE ÇİKOLATA MÜZESİ GEZİSİ…30 Ocak 2015
BİR SOKAKTA PRESTİJLİ İKİBUÇUK AY...29 Ocak 2015
Divriği Ovacık Köyü Başkanı Birkan Özcan...26 Ocak 2015
Başeskioğlu “son yılların en büyük yolsuzluğu”26 Ocak 2015
ARKAN BAŞKAN…26 Ocak 2015
KARNE TATİLİ BAŞLADI…26 Ocak 2015
ESENLER’E YENİ BİR BELEDİYE HİZMET BİNASI DÜŞÜNÜLÜYOR GİBİ…22 Ocak 2015
SIFIR MALİYETE ESENLER FESTİVALLERİ…21 Ocak 2015
ESENLER'DE DOLANDIRICILIK VAKALARI...21 Ocak 2015
MEDYA VE MANİPÜLASYON ESENLER’DE…20 Ocak 2015
KARAN, "YAŞAR KEMAL'İN GENEL DURUMU KONTROL ALTINDA..."16 Ocak 2015
TWİTTER VE FACEBOOK'TA KAPATMA...14 Ocak 2015
TGC CUMHURİYET'İ ENGELLEME GİRİŞİMİNİ KINADI...14 Ocak 2015
ÇGD CUMHURİYET'E ENGELLEMELERİ KINADI...14 Ocak 2015
ESNAF ODASI BİR YILI DEĞERLENDİRECEK...13 Ocak 2015
DOLANDIRICILIK OLAYLARI DEVAM EDİYOR...12 Ocak 2015
“ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ” KUTLU OLSUN…10 Ocak 2015
ESENLER'DE TELEFON YOLUYLA DOLANDIRICILIK...08 Ocak 2015
ESENLER'DE BİR YILDA 9 BİN 423 OLAY...07 Ocak 2015
İNCESU AİLESİ BABASINI KAYBETTİ...07 Ocak 2015
ESİNDER KONGRESİNDE USULSÜZLÜK İDDİALARI...07 Ocak 2015
GİRESUNLULAR HAFTA SONU KAHVALTIDA BULUŞTU…29 Aralık 2014
RUMELİLİLER M. AKİF ERSOY’U KABRİ BAŞINDA ANDI…29 Aralık 2014
“ESENLER’İN TEK ORTOPEDİK ENGELLİ SES SANATÇISIYIM. 26 Aralık 2014
ESİNDER BAŞKANLIĞINA ADAYIM...24 Aralık 2014
MARAŞ KATLİAMI HALA YÜREKLERİ YAKIYOR...19 Aralık 2014
çArşı DAVASI NİSAN'A ERTELENDİ...17 Aralık 2014
BÖLÜKBAŞI; “SİYASETTE DOLGU MALZEMESİ OLMAYACAĞIZ…”14 Aralık 2014
"MAKUL ŞÜPHE" OPERASYONLARI İLK MEDYAYI VURDU...14 Aralık 2014
DUMANLI'DAN BASIN AÇIKLAMASI; "ÇAY İÇMEYE BEKLİYORUZ..."14 Aralık 2014
“ AYAĞA KALKIŞ BİRLİKTE OLACAK” 03 Aralık 2014
MUKADDES ANNE DENİZ’E KAVUŞTU…21 Kasım 2014
ESENLER'DE CEM EVİ KONUSUNDA İPE UN SERİLİYOR...20 Kasım 2014
HAVAALANI'NA KIŞ BAHÇESİ...17 Kasım 2014
ESENLER'DE ÖZEL BİR HASTANENİN EK İNŞAATI KAÇAK MI?16 Kasım 2014
GIDA İŞLETMELERİ KAYIT İŞLEMLERİNDE SONA YAKLAŞILIYOR!14 Kasım 2014
YIRCA’DA, KOLİN ÖZEL GÜVENLİKÇİLERİNDEN 50’SİNİ İŞTEN ÇIKARDI…11 Kasım 2014
Ünal; “Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez değerdir."30 Ekim 2014
‘KÖMÜRCÜ’ KALIRLAR VE KENDİLERİ GİBİLERE DAĞITILAN ‘KÖMÜR’ OLURLAR...29 Ekim 2014
RTÜK BAŞKANI DURSUN; " 12 ÜST KURUL VAR VE SADECE RTÜK’TE MUHALEFET TEMSİL EDİLİYOR…”25 Ekim 2014
HSYK SEÇİMLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ...13 Ekim 2014
KIZILAY İLE KURBAN BEREKETİ...23 Eylül 2014
IŞİDDİNİZ Mİ? DİPLOMATLAR TAM 101 GÜN SONRA SERBESTLER… 20 Eylül 2014
2. ÇANKIRI TANITIM GÜNLERİ FESHANE’DE BAŞLADI…19 Eylül 2014
BİR ‘GAZZE’ VAR ORADA BİR YERLERDE, ÇOCUKLARIN BİR DAHA BAYRAM HARÇLIĞI ALAMAYACAĞI… 19 Temmuz 2014
RUMELİ BALKAN FEDERASYONU İFTARI TOPKAPI SURLARI’NDA TARİH SOLUTTU…18 Temmuz 2014
ESENLER’İ YÖNETENLER GÖRME ENGELLİLER İFTARINI GÖREMEDİLER…14 Temmuz 2014
MÜBAREK RAMAZAN'DA ESENLER ZABITASINDAN MANZARALAR...14 Temmuz 2014
BELEDİYE ESENLER’DE ALEVİLERİ YOK SAYIYOR…14 Temmuz 2014
“YETİM GÜLERSE DÜNYA GÜLER”, AĞLARSA…12 Temmuz 2014
ESENLER GİRESUNLULAR DERNEĞİ'NDEN İFTAR...11 Temmuz 2014
RUMELİ BALKAN FEDERASYONU SREBRENİCA KATLİAMINI CUMA 17.30’DA TAKSİM'DE TELİN ETTİ…12 Temmuz 2014
ESENLER ORTOPEDİK ENGELLİLER İFTARI…06 Temmuz 2014
ESENLER’E İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜ DAYANMIYOR…06 Temmuz 2014
Solmaz Ailesinin Acı Veren Kaybı...05 Temmuz 2014
ESENLER RUMELİLER İFTARI…04 Temmuz 2014
YENİ HÜKÜMET KONAĞI HİZMETE GİRDİ…03 Temmuz 2014
BELEDİYEDEN SAYISI SINIRLI ESENLER PROTOKOLÜ İFTARI…02 Temmuz 2014
ESENLER EMNİYETİNDEN VATANDAŞA İFTAR… 30 Haziran 2014
ESENLER PİR SULTAN ABDAL KÜLTÜR DERNEĞİ SİVAS’I ANDI…30 Haziran 2014
EY ŞEHRİ RAMAZAN-I KAPİTALİZM HOŞGELDİN…28 Haziran 2014
MEMURLARA CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ NEDENİYLE YILLIK İZİN PLANLAMASI…27 Haziran 2014
ESENLER KENT KONSEYİ 27 HAZİRAN CUMA… 26 Haziran 2014
DARÜLACEZE’Lİ YAŞLILAR ESENLER’DE BABALAR GÜNÜ MİSAFİRİ OLDULAR… 16 Haziran 2014
CUMHURİYET MEYDANI'NDA KAPATILMAYAN ÇUKURLAR...14 Haziran 2014
TEK RUMELİ TV SAHİBİ ATİLLA BAYKAL’A ŞİRKET MERKEZİ ÖNÜNDE SİLAHLI SALDIRI…10 Haziran 2014
YETİM ÇOCUKLARA DAYANIŞMA PİKNİĞİ10 Haziran 2014
RUMELİLİLERDEN ŞEHİTLERE KUR’AN-I KERİM TİLAVETİ…04 Haziran 2014
ESENLER HACI BEKTAŞI VELİ DERNEĞİ’NDEN DAYANIŞMA YEMEĞİ…26 Mayıs 2014
AYRIMCILIĞA KARŞI DUR...26 Mayıs 2014
GÜLLÜCE: ALLAH DEDİ Kİ; “HAKLISINIZ BİR HATIRLATAYIM”… 24 Mayıs 2014
EGE VE MARMARA 6,5 İLE SALLANDI…24 Mayıs 2014
UĞUR KURT BU GÜN UĞURLANACAK…23 Mayıs 2014
ESENLER'DE CİNNET GECESİ…22 Mayıs 2014
GENÇLER SOMALI “MADENCİ BABALAR” İÇİN TOPLANDI… 16 Mayıs 2014
BİRLİK CEMİNDE SOMA'DAKİ MADENCİ KATLİAMI KINANDI…16 Mayıs 2014
AKIL DUVARINA KARA ELMAS, DİL DUVARINA BUZ GRİSİ, KÖRLER DUVARINA DENİZ MAVİSİ, YÜREK DUVARINA KARA VİCDAN…14 Mayıs 2014
“BU ACIYA NE BİZİM NE AİLELERİN YÜREKLERİ DAYANMIYOR…"13 Mayıs 2014
SOMA’DA MADEN FACİASI…13 Mayıs 2014
ESENLER’DE ENGELLİLER HAFTASI GELENEKSEL YÜRÜYÜŞ İLE BAŞLADI…12 Mayıs 2014
ESENLER “ ENGELLİLER HAFTASI” PROGRAMI…10 Mayıs 2014
MEZUNLAR DERNEĞİ KONGRESİ…09 Mayıs 2014
ŞEKERCİ’NİN ŞEKERİ YÜKSELECEK GİBİ…07 Mayıs 2014
‘GAZETECİLİK AŞIRI DİKKAT, MESLEĞE SAYGI VE EMEK GEREKTİRİR'…08 Mayıs 2014
6 MAYIS 72; GÜLLERİ SOLDURAN MAYIS AKŞAMLARINA AĞIT…06 Mayıs 2014
Esenler CHP Kadın Kolları Başkanı Üzdü...05 Mayıs 2014
MERKEZ MEDYADA TEKZİPLER... 02 Mayıs 2014
1 MAYIS 2014 "ÖNCE NAMAZ, SONRA GAZ"...01 Mayıs 2014
1 MAYIS 1977…01 Mayıs 2014
1 MAYIS KOMİTESİ; AKIL DIŞI, HUKUK DIŞI YASAĞA KARŞI TAKSİM'DEYİZ...30 Nisan 2014
VALİLİKTEN 1 MAYIS AÇIKLAMASI...30 Nisan 2014
Suriyeli Mültecilerin Çadırları Yakıldı...29 Nisan 2014
23 NİSAN KUTLU OLSUN…22 Nisan 2014
POLİS TEŞKİLATI'NIN KURULUŞUNUN 169. YILDÖNÜMÜ ESENLER'DE KUTLANDI...14 Nisan 2014
GAZETECİ ÜMİT KILIÇ; ANILDI…15 Nisan 2014
"ESENLER TİME" YAYINA DEVAM EDECEK...09 Nisan 2014
ÇOK GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE… 31 Mart 2014
RUMELİ BALKAN FEDERASYONU BAKAN ALA'YA SESLENDİ...27 Mart 2014

KÖŞE YAZARLARI
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
ARŞİV
..
SİZ DE YAZIN-YAYINLAYALIM!
HABERE DEĞER "ESENLER VE ÜLKE" YE DAİR KONULARI,GERÇEKLERİ,  
yerelgazeteci@hotmail.com,
esenlertime@hotmail.com,

E-MAİL ADRESLERİNDEN
GAZETEMİZE ULAŞTIRABİLİRSİNİZ...
EN ÇOK OKUNAN
Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
FOTO GALERİ
HAVA DURUMU
RADYO

TAKVİM
BU GÜNKÜ GAZETELER
FACEBOOK-BEĞEN
HABERLER