Ana Sayfa > GÜNCEL

"Alyüz’ün MASTÖB’e başkanlık yapacak kapasitesi yok”
14 Aralık 2012
MASTÖB Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa edenler adına basın açıklaması yapan Avukat Metin Yalçın:Alyüz’ün MASTÖB’e başkanlık yapacak kapasitesi yok” dedi...
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%Avukat Metin Yalçın; "Alyüz’ün MASTÖB’e başkanlık yapacak kapasitesi yok”

MASTÖB yönetim kurulu üyeliğinden Nurettin Uğur ile birlikte istifa eden Avukat Metin Yalçın, MASTÖB’ün çok kötü yönetildiğini söyledi. Bekir Alyüz’ün yönetim kurulunda bulunan birçok ismi etkisi altına aldığını, etkisi altına alamadığı isimleri de pasif hale getirmeye çalıştığını belirten Metin Yalçın, MASTÖB gibi bir kuruluşun küçük hesaplarla yönetilemeyeceğini söyledi. Başkan Alyüz’ün son istifalarla birlikte olağanüstü genel kurul kararı alması gerektiğini belirten Yalçın, “Eğer bu şekilde devam etmeye çalışırsa hiç de etik bir davranış göstermiş olmaz” dedi. Son kongrede Bekir Alyüz’e rakip olarak çıkan gazeteci Muzaffer Tunç’un listesindekilerin istifa dilekçelerini bizzat kendisinin topladığını söyleyen Yalçın, “Böylece Muzaffer Tunç’un adaylıktan vazgeçmesini sağladık. Tek aday olarak seçime giden Bekir Alyüz, bizim gayretlerimiz sonucu yeniden seçildi.” İfadelerinde bulundu.  Avukat Metin Yalçın’ın yaptığı basın açıklaması  büyük tartışmaları da beraberinde getirecektir.
                       
MASTÖB TABELA DERNEĞİ OLMUŞTU
 
Önceki gün işadamı Nurettin Uğur ve 5 arkadaşıyla birlikte yönetim kurulu üyeliğinden istifa eden Avukat Metin Yalçın, MASTÖB’ün kuruluş amacından uzaklaştığını belirterek, MASTÖB’ün bir tezinin olması gerekirken, karadüzenle hareket edilmeye başlanmıştır. MİAD’ın toplantısına katılmakla, sabah kahvaltıları düzenlemekle veya öğrencilere burs vermekle uğraşmak yerine bu tür etkinlikleri organize etmekle uğraşmalıdır. MASTÖB’ün asıl işi çatı kuruluş olarak üyelerini organize etmek ve üyelerine görevler vererek Malatya’ya hizmet ettirmektir. Maalesef MASTÖB bir köy derneği haline getirilmiştir. Tabela derneği olmuştur. Hedefi belirlenmesi ve belirlenen bu hedefe ulaşmak için çalışılması gerekirken, yapılan toplantıların hepsinde sadece para konuşulmaktadır. Elbette ekonomik sorunların aşılması için çalışılmalıdır. Ancak konuşulan rakamlar o kadar küçüktür ki, MASTÖB gibi büyük bir kuruluşa yakışmayacak şeylerdir.” ifadelerini kullandı.
 
KİRASI  ÖDENMEYEN, ELEKTRİĞİ VE SUYU KESİK BİR MASTÖB

MASTÖB’ün Malatyalı sivil toplum örgütlerini bir araya getirmek için çalışması gerektiğini söyleyen Metin Yalçın, “Halen bir binası bulunmayan MASTÖB’ün birlik ve beraberliği sağlamak için bir çekim merkezi olması gerekir. Kirası ödenmeyen, elektrik veya suyu kesik olan her zaman kapalı olan bir yerde nasıl bir çekim merkezi oluşturabilirsiniz? En büyük işadamları, en büyük firmalar senin üyen ama senin bir açılımın olmadığı için dikkate alınmıyorsun. MASTÖB Genel Başkanı, Malatya Valisini MİAD’ın organizasyonunda karşılamaz. Çünkü senin üyen olan bir derneğe sen ancak birkaç üyeni göndererek katılabilirsin. Ayrıca sana üye olan derneklerde yönetim kurulu toplantısı yapamazsın. Eğer böyle konulara dikkat etmezsen dernek başkanlarından maddi veya manevi hiçbir katkı göremezsin. Çünkü kendilerini MASTÖB’e ait hissetmezler.” dedi. 
              

 
ONAYIMIZ ALINMADAN BİR TAKIM  DAVETLER YAPILIYOR

Yönetim kurulu listesi belirlenirken para verebilecek en az 10 kişinin 10 veya 15 milyar vermesi konusunda anlaştıklarını söyleyen Av. Metin Yalçın, “Daha ilk toplantıda bu söz unutularak tekrar aidat toplama işine girişildi. Eski dönemdeki gibi kara düzen devam etmeye başladılar. Gördük ki MASTÖB’e bir şey vermek amacıyla değil de MASTÖB’den bir şeyler almak için çalışıyorlardı. Zaten daha önce de bir takım sıkıntılar vardı. Bir takım davalarımız var, bizi mahkemeye verenler vardı. Çeşitli işadamlarını buraya getirdik. “Bu isimlerin mahkemede yargılanmalarını göze alamayız” dedik. Bizim bu sözlerimiz kabul edildi ancak pratikte hiçbir şey yapılmadı. Bizim onayımız alınmadan bir takım davetler yapılıyor, bir takım kararlar alınıyor. Harcamalar yapılıyor. Biz bunlara itiraz ettik. Ekonomik hareketlerin belgelenmesi gerekiyor. Banka hesabı olması gerekiyor. Kayıtlı bir düzene geçilmesi gerekiyor.  Bu dönemde 3-4 arkadaşımızı yönetime almıştık. Baktık ki zihniyette hiçbir değişiklik olmuyor. Tartışmalarımız kavga boyutuna geldi. Bu şekilde bir yere varılması mümkün değildir. Yönetim kuruluna 3 yıl boyunca verilen bu yetkiyi temsil edecek bir yönetimin burada olduğuna inanmıyoruz.” şeklinde konuştu. 
 
ŞU ANDA MASTÖB’ÜN EKSENİ KAYMIŞTIR

“Bu yönetimle hiçbir şeyin içinde olmak istemiyorum. Birçoğu burayı bir basamak olarak kullanıyor. MASTÖB’ü odak noktası olarak görmüyor. Şu anda MASTÖB’ün ekseni kaymıştır. Seçim yaklaştığı için herkesin kendine göre bir planı var.” Sözlerini sarf eden Metin Yalçın, “MASTÖB’ün kuruluşu ve amaçları çok önemli mesajlar içeriyordu. Ancak şu anda maalesef bu yok. Felsefesi pratiğe yansımıyor. Kuru gündemlerle uğraşılıyor. Bu yüzden arkadaşlarımızla yollarımızı ayırdık. Şu anda yapılan faaliyetler kara düzendir. Yönetimin haberi yoktur.  Alınan kararlar uygulanmamaktadır. Burası bir tabela derneği olmuştur. Para verecek kişilerin yönetim kuruluna alınmasını istemiştik. Yönetime alınan her işadamı 10-15 milyar para verecekti. 150 milyar lirayı toplayıp MASTÖB’ün kasasına koyduracaktık. Böyle büyük bir sivil toplum örgütünün ekonomik sıkıntısı olmaması gerekiyor. Genel kuruldan sonra çalışmalar başladı. Bugüne kadar bu paralar gelmedi. Yine aidat toplanarak, eski düzene geçildi. Bir köy derneği haline getirildi. Bir takım siyasi amaçlar için çalışılıyor. Son olarak bir yönetim kurulu toplantısına gittik. Toplantıya 5 dakika kala bir siyasi parti temsilcisi ziyarete gelmiş. Mastöb’ün Genel sekreteri bizi içeri almadı. Yapılan faaliyetlerden bizim niye haberimiz olmuyor. Başkan yardımcısı görevden alınmış bizim alınan kararda imzamız yok. Nurettin Uğur’un genel başkan tarafından görevden alındığını öğrendik.” Diyerek tepki gösterdi.  
                                                                                               
BELLİ BİR SİYASİ ANLAYIŞI BİZE DİKTA ETMEYE   ÇALIŞIYORLAR

MASTÖB’de yapılan harcamaların kayıt altına alınmadığını söyleyen Metin Yalçın, “Ayrıca genel toplantılarda makbuzu eline alıp sen ne veriyorsun, sen kaç para veriyorsun deniliyor.  Para verebilecek isimler yönetime alınmıyor. Bir bakıyorsun Nene Hatun Mahallesi’nde Pütürge Arıtoprak Derneği’inde bir sabah kahvaltısı düzenleniyor.  Bu kahvaltıdan bizim haberimiz yok. Sabah Kahvaltısı toplantısı, yönetim kurulu toplantısı haline getiriliyor. Sonra da aidat toplama şekline çevriliyor. Bu şekilde varılacak bir yer yok. Başını sokacağın bir binan bile yok. Büyük bir sivil toplum örgütünün bir binasının olmaması çok acıdır. Yüzde 5’lik bir azınlık bütün MASTÖB’ü yönetiyor. Kalıcı bir şeylerin yapılması gerekiyor. Belli bir takım düzenlemeler de yapmışlar. Belli bir siyasi anlayışı bize dikte etmeye çalışıyorlar.” dedi. 
      
                                                                                                                  
MASTÖB’DEN DEĞİL, YÖNETİM KURULUNDAN İSTİFAMIZI VERDİK

Bekir Alyüz’ün kendisini arayarak MASTÖB aleyhine açılan davanın dosya numarasını istediğini söyleyen Metin Yalçın, “Ben de en yakın zamandaki toplantıda cevabını vereceğimi söyledim. MASTÖB’ün kapatılması için Avukat Mahmut Ali Kaşifoğlu tarafından açılan bir davadır bu. Ben 3 senedir bu davayı yürütüyordum. Hakimin Malatyalı olmasını sebep göstererek reddi hakim talebimiz olmuştu. Bekir Alyüz, reddi hakim talebinden vazgeçirmek için başka bir avukat tayin etmeye çalışıyordu. Kısaca söylemek gerekirse, MASTÖB’ün kapatılma davasında elimizi zayıflatıyordu. Böyle bir ortamda bizim yürümemiz mümkün değildir. Bu insanlarla yürümek istemediğimiz için yollarımızı ayırdık. Şu anda 6 tane arkadaşımla birlikte noter yoluyla istifamızı gönderdik. MASTÖB’den değil, yönetim kurulundan istifamızı verdik.” şeklinde konuştu.

BAŞKANIN ETİK BİR HAREKETLE İSTİFA ETMESİ GEREKMEKTEDİR

Önümüzdeki günlerde başka istifaların da geleceğini söyleyen Metin Yalçın, “Bizim istifamızla birlikte başka arkadaşlarımızın da istifası söz konusu oldu. Ancak bu arkadaşlar istifa için görüşüyorlar. Bize bu konuyu gündeme getireceklerini söylediler.  Mevcut yönetimle varılacak bir yer yoktur. Söylediğimiz hataları başkan da kabul ediyor. Netice itibarıyla MASTÖB bizim her şeyimizdir. Tabii ki sahip çıkacağız. Ancak mevcut yönetimle yürümek istemiyoruz. Yönetim kurulu üyesi 7 kişinin istifa etmesi olağanüstü genel kurulu gerektirmeyebilir ama mevcut başkanın etik bir hareketle istifa etmesi gerekmektedir. Onun istifası da olağanüstü genel kurulu getirir.” dedi.

 BAŞKANDA BU YÜKÜN ALTINDA EZİLDİ

Malatyalıların bulunduğu bütün platformlarda konuşarak istişarelerde bulunarak MASTÖB’ün sorunlarının çözümüne yardımcı olmaya çalışacaklarını belirten Metin Yalçın, genel başkanlığa aday olacak bir ismi henüz belirlemediklerini söyledi. MASTÖB’ü yönetecek ismin herkesin etrafında toplanacağı biri olması gerektiğini söyleyen Yalçın, “Malatya’nın küskünlerini de buna dahil etmeliyiz. Kongrenin de büyük bir katılımla yapılmasını sağlamalıyız. Bugüne kadar “Küçük olsun benim olsun” mantığıyla hareket edildi. Başkan da bu büyük yükün altında ezildi. Ekibini oluşturamadığı için yükün altında eziliyor. MASTÖB’e genel başkan olmak bu büyük bir iddiadır. Büyük bir yüktür. Malatyalıların büyük gücünün yönetime katkı sağlaması gerekmektedir. Bazı  gündeme getirerek arkadaşlarımla beraber bir adım attım. Bu sıkıntılar birçok kişide de vardı. Ancak bazı sebeplerden dolayı dile getiremiyorlar. MASTÖB’e başkanlık edecek kişi büyük bir fikir birliği içinde seçilmelidir. Benim tüzükle ilgili bir değişiklik isteğim oldu. Yönetim kurulu üyeleriyle başkanın ayrı seçilmesi gerektiğini düşünüyorum. Avrupa Birliği kriterlerinde de böyle bir sistem gerekiyor. Eski sistem artık sadece spor kulüplerinde kalmıştır. Reislik sistemi ile bu işlerin yürümeyeceğini düşünüyorum. MASTÖB’ü kuran kişilerle, eski başkanlarla, sivil toplum örgütleriyle ve küskünlerle bir araya gelerek onların da fikri alınarak konsensüse varılması gerekmektedir.” ifadelerini kullandı.

BEKİR BAŞKAN KARAMBOLDEN BAŞKAN OLMUŞTUR

Bekir Alyüz’ün bir gazetede yayınlanan röportajında “Uyuyan bir devi ayağa kaldırdık” dediğini anımsatan Metin Yalçın, “Bu beylik söylemler netice itibariyle hiçbir şey ifade etmiyor. Malatyalılar kendi branşlarında en önde olan insanlardır. Herkes görüyor neyin yapılıp yapılmadığını. İnsanlar senin söylediklerine değil yaptıklarına bakar. MASTÖB, kaç tane milletvekili çıkarmıştır, kaç belediye başkanı çıkarmıştır, kaç tane meclis üyesi getirmiştir? Mevcutlarla ne gibi bağlantıları var. Elindeki gücün Malatyalılara ne gibi bir katkısı bulunmuştur. Millet buna bakıyor. Eleştirilerimizin sebebi de budur. Biz sıkıntıları gündeme getirmek istedik. Bekir Başkan karambolden başkan olmuştur. Buranın kuruluşunda da bulunmuş bir isim değildir. Daha önceleri kendisiyle tanışmıyorduk. Celal Karahan’ın  istifası ile bir başkan arayışı olmuştu. Bu arada da Malatya Dernekler Federasyonu kurulmuştu. MASTÖB’le aynı kulvarda olan MADEF’in kurucularından biri de Bekir Alyüz’dür. MASTÖB’deki istifa sürecinde MADEF’i de MASTÖB bünyesine katmak ve Malatya birliği sağlanması için kendisine böyle bir teklif getirildi. Fakat Bekir Başkan, MADEF’i buraya getiremedi. Kendisine MADEF’i buraya getirmesi gerektiğini söyledik. Ancak kendisi yok olmaz diyerek onları dışladı. Kendisi bu arada hastalandı. Hastalığı sebebiyle kendisini üzmemek için seçim sürecinde de desteğimiz devam etti. Nurettin Uğur gibi arkadaşlarımızın desteği ile yeniden seçilmesini sağladık. Hazırladığımız listeyle kendisini tekrar başkan olarak seçtirdik. Ancak kendisi adamlarıyla hareket etmeye gayret gösterdi. Bekir beyin MASTÖB’deki hiçbir yöneticiyi tanımadığını biliyorduk. Kendisini fazla suçlamıyorum. İyi niyetli olduğunu düşünüyoruz. Ama kendisi MASTÖB’ü yönetecek kapasiteye sahip değildir. Bekir Başkan bu istifalardan sonra orada kalacağını düşünmüyorum. Kurumsallaşmanın başarılması gerekiyor. Denetim kurulu, yönetim kurulu var ama kurumsallaşma yok. Binasının yapılması gerekiyor. İnsanların bir araya getirilmesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

BEKİR ALYÜZ, YETKİYİ ALIR ALMAZ BİZLERİ EKARTE ETMEYE ÇALIŞMIŞTIR

Son yapılan olaylı kongrede, Gazeteci Muzaffer TUNÇ’un adaylıktan çekilmesi için çalıştıklarını söyleyen Metin Yalçın, yönetim kurulu listesindeki 5 kişinin istifasını bizzat yazdığını söyledi. Yalçın konuşmasının devamında, “ Muzaffer Tunç’un çekilmesiyle yeniden genel başkan olan Bekir Alyüz, yetkiyi alır almaz bizleri ekarte etmeye çalışmıştır. MASTÖB’de büyük bir sıkıntı var. Bunların sümenaltı edilmesi mümkün değildir. Bekir Alyüz tek adam yönetimi yapmaya çalışıyor. Yöneticiler yetkisizleştiriliyor. Nurettin Uğur gibi MASTÖB’e büyük katkılar sağlayan isim ekarte edilmeye çalışılıyor. Aydın’dan buraya gelen Nurettin Uğur’u avucunun içine almaya çalışıyor. Bir takım faaliyetler yapılmış, Malatya’da düzenlenen iftarın parasını tartışıyorlar. Nurettin bey bunun 5 milyarını ben verdim diyor. Pütürge’ye gidiyorum. Alıp dergiyi götürüyorum köyüme sadece Nazife hanım ile Bekir beyin isimleri dergide çıkıyor. Bir hemşerimiz burada bir yemek ikram ediyor. Bu hemşerimizin dergide adı bile anılmıyor. Biz halen bir iftarın parasını konuşuyoruz. Bu paralar bu kadar büyük bir para değil. Mesela Nurettin Uğur daha dün 44 Malatyaspor’a 100 milyar lira bağış yapıyor. Ama biz halen iftardaki yemekçinin parasını tartışıyoruz.
 
Yönetimde bulunan isimlerle bir yere varılmasının mümkün olmadığını söyleyen Metin Yalçın, “Yeni bir yönetim kurulsa ve benim de bununla ilgili bir yektim olsa mevcut yönetimden yüzde 80’ini yönetime almam. Bu insanlar gelip burayı bir basamak olarak kullanıyorlar. Maalesef bunlarda samimiyet yok. Malatyalılık bir kültürdür. Bu kültür yetiştirdiği insanlardan dolayı çok büyük bir kültürdür. Genlerimizdeki başarı grafiği bize bir takım trentler göstermesi gerekiyordu. Siyaset için basamak olarak kullanıyorlar. Bundan dolayı MASTÖB bir yerlere gelemiyor. Para var güç var ancak bunlar düzgün kullanılmıyor. Yaklaşık olarak 3 yıldır mücadele veriyorum. Bütün kariyerimi tehlikeye atıyorum. Bunun karşılığında kendimizi paralarken bunun takdir edilmemesi bizi üzmüştür. Beni doğru dürüst aramayan adam dosya numarası istemek için arıyor. Beni rencide ediyor. Benim bu konuda ne gibi bir eksikliğim var. Benim gibi bir hukukçu varken, hukukçu olmayan bir yönetim kurulu üyesi kendi ofisinde tüzük tasarısı yapıyor. Bakın MASTÖB’ün internet sitesinde tüzük değişmiş gibi kırmızı yazılarla düzenlemeler yapılıyor. MASTÖB’ün lehine olan güzel bir tüzük varken halen tüzük çalışması yapıyorlar. Tüzükle oynamaya gerek yok. Bir hukukçu olarak tavsiyelerde bulunuyorum. MASTÖB’ün internet sitesinde tüzük kongreden geçmiş gibi hareket ediliyor. Böyle vasıfsız insanlarla bir arada bulunmak istemedim.” İfadelerini kullandı.

Yönetimde bulunan birkaç kişinin reklamının yapıldığı, çıkarılan derginin de sadece bu isimleri ön plana çıkardığını belirten Metin Yalçın, MASTÖB’de bir Nazife Hanım olgusu var. Hemen hemen her yerde adı duyuluyor. Bir dergi çıkardı. Ama dergiyi MASTÖB’e değil de kendine çıkarmış gibi. Bu dergide edebi bir şeyler olması gerekiyor. İçeriğin yönetim kurulu tarafından belirlenmesi gerekiyor. Ancak bunlar yapılmıyor. Öte yandan Canan Hanım ekarte edildi. Nazife hanım başkanı etkisi altına alarak Canan hanımı da ekarte ettirdi. Bu arada bir sekreter alındı. Nazife hanım, onun da ayağını kaydırdı. Mahkemelik konular oldu. Yönetim kurulu üyesi arkadaşımızın yakınıydı. Ailesiyle kötü durumlar yaşadı.  Nazife hanım, Hüseyin Memiş, Halim Bölükbaşı, Fevzi Kılınç gibi isimler Bekir Alyüz’ü etkileri altına almışlardır. Ayrıca, bir şube başkanı olan Fevzi Kılınç aynı zamanda yönetim kurulu üyesi nasıl oluyor?” şeklinde konuştu.
 
Konuşmasının son bölümünde yapay gündemlerle uğraşmak yerine, gerçeklerle uğraşmak gerektiğini söyleyen Metin Yalçın, “Şu anda MASTÖB’ün yönetim kurulunda yüzde 51 gibi bir istifa olursa olağanüstü genel kurul kararı alınması gerekmektedir. Ancak bizim istifalarımız sonrası Bekir Alyüz de istifa etmek zorundadır. Orada kalması artık etik değildir. Yapay gündemlerle uğraşmak kimseye bir şey kazandırmaz. Artık gelecek nesillere elle tutulur bir şeyler bırakmak gerekiyor. Yüksek istişare kurulu oluşturulması gerekmektedir. Eğer Nurettin Uğur’u istemiyorsan sen de istifa edersin. Yeni bir seçime gidilir. Genel başkan seçilir herkes rahat eder. Başımızı sokacak bir yer bulmamız gerekiyor. Başkan Nurettin Uğur’u istemediğini belirtti. Benimle de çalışmak istemediğini söyledi. Ayak oyunlarına gerek yoktur. Birçok görüşmenin ardından biz de istifa kararı aldık. Bu işe bir nokta koymak istedik.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
  avukat:
[19.12.2012 - 12:30]  
Tarafsız haberleriniz için size teşekkür ediyorum.Başarılarınızın devamını dilerim.Saygılar.Av.Metin Yalçın


Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer GÜNCEL Haberleri

Başlık Tarih
 
4 EYLÜL SİVAS SİVAS KONGRESİ... 05 Eylül 2020
TAM BAĞIMSIZLIK VE ZAFER...27 Ağustos 2020
KARADENİZ'DE DOĞAL AFET...23 Ağustos 2020
HARUN KARADENİZ, ÇETİN UYGUR VE MEKTUP17 Ağustos 2020
KADIN OLMANIN AĞIRLIĞI22 Temmuz 2020
NEDEN Mİ YAZMADIM? İŞTE YANITI17 Temmuz 2020
AYASOFYA, DERELER VS.13 Temmuz 2020
SİVAS, 02 TEMMUZ 1993, MADIMAK…01 Temmuz 2020
ERDOĞAN AKSU; BU VİRÜS HER ŞEYİ FETHEDER…25 Haziran 2020
BABALAR GÜNÜ, PAZAR KAHVESİ…19 Haziran 2020
PANDEMİ VE BABALAR GÜNÜ…19 Haziran 2020
FEROMON, FENOMEN, FONDÖTEN ÇIKMAZI...18 Haziran 2020
GECENİN KARANLIĞINDAN KORKMAZDIK16 Haziran 2020
ADI KONMAMIŞ AV08 Haziran 2020
VİRÜS DEPREMİ-ERDOĞAN AKSU03 Haziran 2020
GEZİ, KAZANMAK VEYA KEYBETMEK DEĞİL, DİRENMEKTİ...03 Haziran 2020
PANDEMİDE ANORMAL NORMALLEŞME02 Haziran 2020
GEZİDEN MİRAS, GEZİ RUHU29 Mayıs 2020
PANDEMİDE İLK CUMA...29 Mayıs 2020
​PANDEMİ MECLİSİNDE BORCA KARŞILIK CAMİİ… 29 Mayıs 2020
AKPINAR ESİNTİSİ…28 Mayıs 2020
ERDOĞAN AKSU; SAĞDUYULU BAYRAM, SOLDUYULU SEYRAN...24 Mayıs 2020
TEK YOL DEVRİM…19 Mayıs 2020
Gidersin Yokluğun Kalır11 Mayıs 2020
KADIN, KADIN OLMAK11 Mayıs 2020
ERDOĞAN AKSU; ARTIK CAMİİLER DE AÇILMALI...11 Mayıs 2020
GİRDAPTAN ÇIKMAK (7)-DUYGU…09 Mayıs 2020
ERDOĞAN AKSU; VİRÜSLE TARİHİ YOLCULUK…VİRÜSLE TARİHİ YOLCULUK…07 Mayıs 2020
KAHVE MUHABBETLERİ (25) OSMANLI'DA 1 MAYIS01 Mayıs 2020
CORONA VİRÜSÜN BOYU26 Nisan 2020
ERDOĞAN AKSU; CORONAVİRÜS CEPHESİNDE DEĞİŞEN...25 Nisan 2020
GİRDAPTAN KURTULMAK -5- SAĞLIK…22 Nisan 2020
ERDOĞAN AKSU; TARİH YAZILDI22 Nisan 2020
YARINLARDA SOKAKTAYIM...21 Nisan 2020
GİRDAPTAN KURTULMAK -4- MASKELİ DÜNYA…21 Nisan 2020
FARKLI DÜNYALAR…20 Nisan 2020
MORUKLAR06 Nisan 2020
GİRDAPTAN KURTULMAK - 102 Nisan 2020
İZOLASYON!!!26 Mart 2020
KRİZ SOSYALİZMİ HATIRLATTI...22 Mart 2020
CORONA VİRÜS17 Mart 2020
ERDOĞAN AKSU; REİS PAŞA...06 Mart 2020
DEPREM GAZI03 Şubat 2020
DEPREM SİYASETİ... 30 Ocak 2020
DEPREM BÖLGELERİNDE OKULLAR 10 ŞUBAT'TA AÇILACAK...29 Ocak 2020
ELAZIĞ'DA, ENKAZDAN 45 CAN27 Ocak 2020
RAHŞAN ECEVİT, EŞİ BÜLENT ECEVİT'İN YANINA...18 Ocak 2020
KAPLAN, “MAZLUMLARIN SESİNİ BİZLER DUYURABİLİRİZ...”13 Ocak 2020
İMAMOĞLU; KANAL İSTANBUL ŞAHSİ MESELEM DEĞİL...09 Ocak 2020
ERDOĞAN AKSU; FİZAN TEZKERESİ...02 Ocak 2020
ASMA KÖPRÜLERDEN GEÇİŞ...02 Ocak 2020
ERDOĞAN AKSU; MERHABA 2020…30 Aralık 2019
ESENLER İZCİLERİ SARIKAMIŞ'TA...30 Aralık 2019
ERDOĞAN AKSU; İSTANBUL MARMARA, MARMARA TÜRKİYE'DİR...26 Aralık 2019
İMAMOĞLU; "16 MİLYONUN EMANETİNE İHANET ETMEDİK”26 Aralık 2019
İMAMOĞLU, İSTANBUL'DA ULAŞIM ÖMÜR TÖRPÜSÜ...17 Aralık 2019
KENAN EVREN ADI SİLİNECEK...25 Kasım 2019
KAFTANCIOĞLU; BU GAZETECİLİK NASIL OLDU DA BU HALE GELDİ...25 Kasım 2019
UĞUR DÜNDAR; BELGESİ OLMAYAN HABER GAZETECİLİK ETİĞİNE SIĞMAZ...23 Kasım 2019
Öztrak: "CHP'yi dizayn etmeye kimsenin gücü yetmez..."21 Kasım 2019
SOKAKBAŞI EKİM DEVRİMİ18 Kasım 2019
İSTANBUL SİS ALTINDA18 Kasım 2019
MÜMTAZ SOYSAL HOCA'YI KAYBETTİK...11 Kasım 2019
​HÜNEROĞLU’NUN ACI GÜNÜ…04 Kasım 2019
CHP ESENLER'DEN FENER ALAYI...30 Ekim 2019
ERDOĞAN AKSU YAZDI; CUMHURİYET...30 Ekim 2019
SİRKECİ, HAYDARPAŞA…24 Ekim 2019
​ŞAHİN; “BÜTÇENİN %20’Sİ ARSA SATIŞINDAN…15 Ekim 2019
İMAMOĞLU; İSTANBUL’A İHANET ETMEYECEĞİZ, ETTİRMEYECEĞİZ...21 Ekim 2019
İMAMOĞLU; DEPREM SEFERBERLİĞİ...15 Ekim 2019
ERDOĞAN AKSU; SAVAŞ VE BARIŞ.. BARIŞ…10 Ekim 2019
İMAMOĞLU'NUN 100 GÜNÜ...07 Ekim 2019
TBMM 27. DÖNEM 3. YASAMA YILI AÇILDI02 Ekim 2019
5,8 SONRASI 144 ARTÇI DEPREM...27 Eylül 2019
TAM 39 YIL ÖNCE...12 Eylül 2019
CHP; YÜZ YILLIK ÇINAR09 Eylül 2019
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR'DE İSRAF 05 Eylül 2019
EGE'DE DEPREM...08 Ağustos 2019
BAYRAMDA YİD PROJELER HARİÇ TOPLU TAŞIMA VE OTOYOLLAR ÜCRETSİZ...07 Ağustos 2019
İMAMOĞLU METROYU İNCELEDİ...30 Temmuz 2019
SURİYELİ GERÇEĞİ...24 Temmuz 2019
İSPARK'DA İSTİFA ÖNCESİ İHALE...19 Temmuz 2019
DARBE ÜSTÜNE DARBE...12 Temmuz 2019
BAYRAMLARDA TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ...11 Temmuz 2019
ESENLER OTOGARI İSPARK'A...11 Temmuz 2019
MECLİS'TE YEMEĞE ZAM...05 Temmuz 2019
ERDOĞAN AKSU; 2 TEMMUZ 93, MADIMAK…02 Temmuz 2019
ESENLERLİ KIBRIS GAZİLERİNE BERAT...25 Haziran 2019
SAĞANAK YURDU VURACAK...21 Haziran 2019
TRABZONU HES VURDU...20 Haziran 2019
GEZİ'YE TAKSİM KAPATILDI...01 Haziran 2019
ERDOĞAN AKSU; İBB KAYNAKLARI ÇARÇUR...25 Mayıs 2019
Yanardağ: Çarşının Karışacağı Bir Seçim...20 Mayıs 2019
BURASI TRABZON (1) DUYGU SAĞIROĞLU VE BİTMEYEN YOL16 Mayıs 2019
AKSU; PİS YEDİLİ…10 Mayıs 2019
İLKYAZ, BAŞLANGIÇ YAZI...03 Mayıs 2019
1 MAYIS KUTLANDI...01 Mayıs 2019
Esenler Esnaf Odası İstihdam Paneli25 Nisan 2019
BÜYÜK TAŞINMA GERÇEKLEŞTİRİLDİ...07 Nisan 2019
İSTANBUL'DA YOLLAR KAPALI...24 Mart 2019
GÖKSU KAYBETTİ, BASIN KAZANDI...13 Mart 2019
ERDOĞAN AKSU; BU 8 MART UNUTULMAZ...11 Mart 2019
BENZİNE GECE ZAMMI11 Mart 2019
ERDOĞAN AKSU; DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN…07 Mart 2019
İNCE İNCE KAR YAĞACAK...23 Şubat 2019
"Pazarcılar; Biz Tanzim satıştan daha ucuza satarız..." 16 Şubat 2019
ERDOĞAN AKSU YORUM; HANEDAN SALTANAT KAYIĞINDA...08 Şubat 2019
ERDOĞAN AKSU; 24 OCAK...24 Ocak 2019
ÖZER AİLESİNİN ACI GÜNÜ 26 Aralık 2018
DEMİR AĞLARLA ÖRDÜK...16 Aralık 2018
YENİ YÖNETMELİK GAZETECİLERİ HEDEF ALIYOR...16 Aralık 2018
TREN KAZASI15 Aralık 2018
Esenler’de Dünya Engelliler Günü...03 Aralık 2018
AZAR TOPLUMU...20 Kasım 2018
İDO İÇ HAT SEFERLERİNİ DURDURUYOR...20 Kasım 2018
ESENLER BELEDİYE BAŞKANI'NDAN GAZETECİ TÜRKOĞLU'NA MÜDAHALE...14 Kasım 2018
ATATÜRK ESENLER'DE ANILDI10 Kasım 2018
EBEDİ BAŞKOMUTAN...07 Kasım 2018
ANADOLU CUMHURİYETİ...27 Ekim 2018
YENİ VALİ; ALİ YERLİKAYA 27 Ekim 2018
ÇOCUKLAR ŞEHRİN GÜLLERİDİR...25 Ekim 2018
YAS GAZETECİ YAS...22 Ekim 2018
ESENLER KAYMAKAMLIĞI AFET TATBİKATI...18 Ekim 2018
"EKİMON"...10 Ekim 2018
YAZARIMIZ GÜLTEN DOĞRUYOL İNCESU'DAN “MENDİL” ÖYKÜ KİTABI…09 Ekim 2018
M. KEMAL ERDEMOL BİRGÜN'DEN AYRILDI, CUMHURİYET'E GEÇTİ...29 Eylül 2018
REİS BAŞKANLARI UYARDI...16 Eylül 2018
YARIM ÖMÜR 12 EYLÜL’DE YAŞANMAZI YAŞAMAK...12 Eylül 2018
Usta’dan “Uygulama İmar Değişikliğine” İtiraz22 Ağustos 2018
ESENLER’E MEZARLIKLAR MÜDÜRLÜĞÜ EK HİZMET BİNASI…24 Temmuz 2018
MECLİSTE İLK KAVGA...24 Temmuz 2018
ESENLER'DE 100 FOTOĞRAFLA 15 TEMMUZ SERGİSİ14 Temmuz 2018
DEMİRDEN KORKMA GÜNLERİ 09 Temmuz 2018
ÇORLU'DA TREN FACİASI...09 Temmuz 2018
2 TEMMUZ DOKSAN ÜÇ, ELLİ SEKİZ MADIMAK…02 Temmuz 2018
CUMHURUN REİSİ MÜBAREK OLSUN…28 Haziran 2018
MİTİNGLER, KIRMIZI KARANFİL VE GÜVERCİNLER…20 Haziran 2018
SEÇİM YASAKLARI ÖNCESİ EN SON ANKET AÇIKLANDI…13 Haziran 2018
DİSK; ‘15-16 Haziran’ın ışığında ülkemize sahip çıkacağız!’13 Haziran 2018
PİAR ANKETİ; MİLLET İTTİFAKI MECLİSİ ALIYOR...11 Haziran 2018
‘SAHUR SİYASETİ’NE BULAŞANLAR İLE BULAŞMAYANLAR…10 Haziran 2018
KASKET, FES VE MİLLET KIRAATHANESİ…09 Haziran 2018
CHP ESENLER ‘DÖRT İMAR TADİLİ’NİN PEŞİNİ BIRAKMIYOR…08 Haziran 2018
ESENLER KAYMAKAMI ŞAHİN, ŞOFÖRLER ODASI’NI KABUL ETTİ…07 Haziran 2018
YSK SİSTEMİ AÇILDI...02 Haziran 2018
GÖLGELERİN EFENDİSİ SİYASETİ VE SEÇİMLER…01 Haziran 2018
SON ANKET BIÇAK SIRTI...29 Mayıs 2018
SURİYELİLERE KİMLİK KARTI İDDİASI...29 Mayıs 2018
İNCE'DEN SAMİMİ AÇIKLAMALAR...28 Mayıs 2018
MUHARREM İNCE ZİRVEDE...26 Mayıs 2018
O KANUNLARI CUMHURBAŞKANI ONAYLADI...18 Mayıs 2018
ESENLER'E 'RAMAZAN DİRİLİŞTİR' KONSEPTİ...14 Mayıs 2018
Birlik Mahallesi Eski Muhtarı Şemsettin Çelik Vefat Etti...14 Mayıs 2018
ANA VE ‘VALDE MEKTEBİ’ ÇOCUĞU ‘PERTEV’…13 Mayıs 2018
Muhtarlardan Siyasi Partilere Ziyaret...10 Mayıs 2018
AYDIN ÇIKMAZI VE SEÇİM…08 Mayıs 2018
SEÇMEN LİSTELERİ ASKIDA...02 Mayıs 2018
SAVAŞ GİBİ B1R MAYIS...02 Mayıs 2018
1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı Türkiye Programı... 30 Nisan 2018
FELEK ŞAŞIRTAN GÜNLER VE ERKEN SEÇİM…27 Nisan 2018
CUMHUR İTTİFAKI 46,9...26 Nisan 2018
Bayrakçı; “16 yıl sonra Erdoğan'ın mağlup edilebileceğini düşünüyorum”25 Nisan 2018
"BUGÜN 23 NİSAN, NEŞE DOLUYOR İNSAN”…22 Nisan 2018
BÖLÜKBAŞI; YAŞASIN DEMOKRASİ...19 Nisan 2018
ESENLER'DE ÇIFIT ÇARŞISI KERMESLER19 Nisan 2018
SEÇİMLER 24 HAZİRAN'DA...18 Nisan 2018
ANKETLER İKİNCİ TURU İŞARET EDİYOR...17 Nisan 2018
​MARMARA ÜNİVERSİTESİ YERLEŞKESİ OKÇULAR VAKFI’NA…17 Nisan 2018
Tekstilkent'te Genel Kurul Vardı...02 Nisan 2018
ESENLER RUMELİLİLER KONGRESİ 1 NİSAN’DA…20 Mart 2018
GÜRSEL TEKİN; " ŞEHRİNİZE, EKMEĞİNİZE, AŞINIZA SAHİP ÇIKIN..."19 Mart 2018
​“ESENLER GÜNDEM” YAYINDA11 Mart 2018
ESENLER BELEDİYESİ'NDEN SURİYELİ KADINLARA TÜRKÇE KURSU...02 Mart 2018
İSKİ SONDURAK'TA...26 Şubat 2018
Yalçınkaya “Üretim Faktörlerini Satıyorlar...”25 Şubat 2018
CHP ESENLER, ÇOCUK İSTİSMARINI PROTESTO ETTİ...22 Şubat 2018
ÜNAL BAŞKAN ESENLERDEYDİ...21 Şubat 2018
SÖZ VE BELGE21 Şubat 2018
ERBAKAN HOCA 3 MART'TA ANILACAK...15 Şubat 2018
ESENLER'DE SİNEMA VE TİYATRO15 Şubat 2018
ESENLER RUMELİLİLER KIŞ KONSERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ…05 Şubat 2018
ZEYTİN DALINA DESTEK02 Şubat 2018
Gazeteci Uğur Mumcu'nun 25. yıl dönümü...24 Ocak 2018
​YAVAŞ; YAVUZ SELİM MAHALLESİ %65’E YAKLAŞTI…23 Ocak 2018
GÖKTEPE ANILDI...09 Ocak 2018
​HOŞGELDİN 2018; EKİM YILI DİKİM YILI, GÜLE GÜLE… 30 Aralık 2017
PROJE 'BİZ ANADOLUYUZ'05 Aralık 2017
​BEKÇİ SÖZLÜ SINAVINA GİRİŞ BELGESİ DAĞITIMI30 Kasım 2017
AFET KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI30 Kasım 2017
ÖĞRETMENLER İÇİN CHP'NİN TALEPLERİ24 Kasım 2017
YEŞİL ALANA DİNİ TESİS24 Kasım 2017
GEZİCİ; "AKP VE MHP'NİN %51'İ YAKALAMASI ZOR..."21 Kasım 2017
ESENLER'DE OĞUZ-1 UYGULAMASI...16 Kasım 2017
ESENLER'İN ÇÖPÜNDE ÇETELEŞME...16 Kasım 2017
​ATATÜRK ŞARKILARLA ANILDI… 13 Kasım 2017
BAĞIMLILIKLA MÜCADELE TOPLANTISI...13 Kasım 2017
MADENCİLERİ PARA CEZASI...09 Kasım 2017
ÇARŞI VE MAHALLE BEKÇİSİ BAŞVURULARI 8-22 KASIM’DA01 Kasım 2017
​RUMELİLERDEN CUMHURİYET MEVLİDİ…01 Kasım 2017
Gazetecilerden Cumhuriyet Gençlerine Plaket30 Ekim 2017
Sedat Erdem Şenbağlar Derneği Yeni Başkanı 30 Ekim 2017
FEHMİ İLHAN KORKUTTU...30 Ekim 2017
ZİRVE ESENLER TAMAMLANDI...24 Ekim 2017
ESENLER'DE KÜLTÜR SANAT YENİ SEZON05 Ekim 2017
İBB BAŞKANI UYSAL...28 Eylül 2017
KILIÇDAROĞLU GİRESUN'DA FINDIK MİTİNGİNE KATILDI...20 Eylül 2017
UTANÇ GÜNLERİ; 6-7 EYLÜL07 Eylül 2017
SAĞANAK YAĞIŞ BEKLENİYOR...06 Eylül 2017
HASAN KOÇ SONSUZLUĞA UĞURLANDI08 Ağustos 2017
ERTEM AİLESİNİN MUTLU GÜNÜ07 Ağustos 2017
Esenler'de Uyuşturucu Operasyonu31 Temmuz 2017
27 TEMMUZ SEL FELAKETİNİN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ29 Temmuz 2017
Cumhuriyet'e 7 Tahliye... 29 Temmuz 2017
"15 Temmuz'ların yaşanması her zaman olanaklıdır..."15 Temmuz 2017
YANITSIZ SORULAR15 Temmuz 2017
METRİS'TE 15 TEMMUZ PROGRAMI15 Temmuz 2017
90 BİN CAMİİDE IŞIKLAR YANACAK15 Temmuz 2017
ESENLER 544 PARSEL MUAMMASI...04 Temmuz 2017
2 TEMMUZ 199301 Temmuz 2017
ÇÖL SICAKLARI GELİYOR28 Haziran 2017
ADALET BAYRAMI GECİKİNCE…24 Haziran 2017
SOSYALİST ENTERNASYONEL’DEN AÇIKLAMA19 Haziran 2017
YÜRÜYÜŞ 4. GÜNÜNDE...18 Haziran 2017
MİLLETVEKİLİ BERBEROĞLU TUTUKLANDI...14 Haziran 2017
Meclis Üyesi Mustafa USTA’dan Engellilere İftar08 Haziran 2017
ESENLER’DE RAMAZAN LEZZET AYI OLDU…05 Haziran 2017
564. yıl kutlandı...29 Mayıs 2017
ESENLER’DE RAMAZAN… 28 Mayıs 2017
YILDIZ DAVUTPAŞA'YA TAŞINIYOR...23 Mayıs 2017
TÜRKİYE 19 MAYIS'I KUTLADI...19 Mayıs 2017
DÜNYANIN EN EN EN AKILLI ŞEHRİ; ESENLER… 18 Mayıs 2017
ENGELSİZ EĞİTİM PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ14 Mayıs 2017
ESENLER'DE 59 ÜLKEDEN 300 ÖĞRENCİ...08 Mayıs 2017
KARA KÖR KUYU SİYASETİ 08 Mayıs 2017
REFERANDUM MANŞETLERİ...17 Nisan 2017
"Bu referanduma “Hayır, hayır, hayır” 03 Nisan 2017
BÖLÜK; “GÖREV GEREĞİ BİZE SALDIRDILAR…”20 Mart 2017
KAYMAKAM HULUSİ ŞAHİN; “SİZLERİN EMRİNDEYİZ…”20 Mart 2017
“Dur yolcu, Çanakkale Geçilmez…”18 Mart 2017
HELİKOPTER DÜŞTÜ...10 Mart 2017
EĞER YAŞASAYDILAR28 Şubat 2017
MARMARA MEZUNLARINDAN BASIN BİLDİRİSİ17 Şubat 2017
ESENLER’DE BÜYÜK ARAÇ KAOSU…15 Şubat 2017
KAR GELİYOR...10 Şubat 2017
ESENLER NÜFUSU AYNİ KALDI…09 Şubat 2017
KENT KONSEYİ DEPREME KİLİTLENDİ…09 Şubat 2017
SALI PAZARI YENİ YERİNDE...26 Ocak 2017
24 OCAKLARI YAŞAMAMIŞ VE GÖRMEMİŞ OLANLAR BİLEMEZ…24 Ocak 2017
BAŞKAN KAN VERDİ…24 Ocak 2017
BÖYLE OLACAĞI ÇOKTAN BELLİYDİ… 21 Ocak 2017

KÖŞE YAZARLARI
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
ARŞİV
..
SİZ DE YAZIN-YAYINLAYALIM!
HABERE DEĞER "ESENLER VE ÜLKE" YE DAİR KONULARI,GERÇEKLERİ,  
yerelgazeteci@hotmail.com,
esenlertime@hotmail.com,

E-MAİL ADRESLERİNDEN
GAZETEMİZE ULAŞTIRABİLİRSİNİZ...
EN ÇOK OKUNAN
Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
FOTO GALERİ
RADYO

TAKVİM
BU GÜNKÜ GAZETELER
FACEBOOK-BEĞEN
HABERLER