Ana Sayfa > GÜNCEL

"Alyüz’ün MASTÖB’e başkanlık yapacak kapasitesi yok”
14 Aralık 2012
MASTÖB Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa edenler adına basın açıklaması yapan Avukat Metin Yalçın:Alyüz’ün MASTÖB’e başkanlık yapacak kapasitesi yok” dedi...
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%Avukat Metin Yalçın; "Alyüz’ün MASTÖB’e başkanlık yapacak kapasitesi yok”

MASTÖB yönetim kurulu üyeliğinden Nurettin Uğur ile birlikte istifa eden Avukat Metin Yalçın, MASTÖB’ün çok kötü yönetildiğini söyledi. Bekir Alyüz’ün yönetim kurulunda bulunan birçok ismi etkisi altına aldığını, etkisi altına alamadığı isimleri de pasif hale getirmeye çalıştığını belirten Metin Yalçın, MASTÖB gibi bir kuruluşun küçük hesaplarla yönetilemeyeceğini söyledi. Başkan Alyüz’ün son istifalarla birlikte olağanüstü genel kurul kararı alması gerektiğini belirten Yalçın, “Eğer bu şekilde devam etmeye çalışırsa hiç de etik bir davranış göstermiş olmaz” dedi. Son kongrede Bekir Alyüz’e rakip olarak çıkan gazeteci Muzaffer Tunç’un listesindekilerin istifa dilekçelerini bizzat kendisinin topladığını söyleyen Yalçın, “Böylece Muzaffer Tunç’un adaylıktan vazgeçmesini sağladık. Tek aday olarak seçime giden Bekir Alyüz, bizim gayretlerimiz sonucu yeniden seçildi.” İfadelerinde bulundu.  Avukat Metin Yalçın’ın yaptığı basın açıklaması  büyük tartışmaları da beraberinde getirecektir.
                       
MASTÖB TABELA DERNEĞİ OLMUŞTU
 
Önceki gün işadamı Nurettin Uğur ve 5 arkadaşıyla birlikte yönetim kurulu üyeliğinden istifa eden Avukat Metin Yalçın, MASTÖB’ün kuruluş amacından uzaklaştığını belirterek, MASTÖB’ün bir tezinin olması gerekirken, karadüzenle hareket edilmeye başlanmıştır. MİAD’ın toplantısına katılmakla, sabah kahvaltıları düzenlemekle veya öğrencilere burs vermekle uğraşmak yerine bu tür etkinlikleri organize etmekle uğraşmalıdır. MASTÖB’ün asıl işi çatı kuruluş olarak üyelerini organize etmek ve üyelerine görevler vererek Malatya’ya hizmet ettirmektir. Maalesef MASTÖB bir köy derneği haline getirilmiştir. Tabela derneği olmuştur. Hedefi belirlenmesi ve belirlenen bu hedefe ulaşmak için çalışılması gerekirken, yapılan toplantıların hepsinde sadece para konuşulmaktadır. Elbette ekonomik sorunların aşılması için çalışılmalıdır. Ancak konuşulan rakamlar o kadar küçüktür ki, MASTÖB gibi büyük bir kuruluşa yakışmayacak şeylerdir.” ifadelerini kullandı.
 
KİRASI  ÖDENMEYEN, ELEKTRİĞİ VE SUYU KESİK BİR MASTÖB

MASTÖB’ün Malatyalı sivil toplum örgütlerini bir araya getirmek için çalışması gerektiğini söyleyen Metin Yalçın, “Halen bir binası bulunmayan MASTÖB’ün birlik ve beraberliği sağlamak için bir çekim merkezi olması gerekir. Kirası ödenmeyen, elektrik veya suyu kesik olan her zaman kapalı olan bir yerde nasıl bir çekim merkezi oluşturabilirsiniz? En büyük işadamları, en büyük firmalar senin üyen ama senin bir açılımın olmadığı için dikkate alınmıyorsun. MASTÖB Genel Başkanı, Malatya Valisini MİAD’ın organizasyonunda karşılamaz. Çünkü senin üyen olan bir derneğe sen ancak birkaç üyeni göndererek katılabilirsin. Ayrıca sana üye olan derneklerde yönetim kurulu toplantısı yapamazsın. Eğer böyle konulara dikkat etmezsen dernek başkanlarından maddi veya manevi hiçbir katkı göremezsin. Çünkü kendilerini MASTÖB’e ait hissetmezler.” dedi. 
              

 
ONAYIMIZ ALINMADAN BİR TAKIM  DAVETLER YAPILIYOR

Yönetim kurulu listesi belirlenirken para verebilecek en az 10 kişinin 10 veya 15 milyar vermesi konusunda anlaştıklarını söyleyen Av. Metin Yalçın, “Daha ilk toplantıda bu söz unutularak tekrar aidat toplama işine girişildi. Eski dönemdeki gibi kara düzen devam etmeye başladılar. Gördük ki MASTÖB’e bir şey vermek amacıyla değil de MASTÖB’den bir şeyler almak için çalışıyorlardı. Zaten daha önce de bir takım sıkıntılar vardı. Bir takım davalarımız var, bizi mahkemeye verenler vardı. Çeşitli işadamlarını buraya getirdik. “Bu isimlerin mahkemede yargılanmalarını göze alamayız” dedik. Bizim bu sözlerimiz kabul edildi ancak pratikte hiçbir şey yapılmadı. Bizim onayımız alınmadan bir takım davetler yapılıyor, bir takım kararlar alınıyor. Harcamalar yapılıyor. Biz bunlara itiraz ettik. Ekonomik hareketlerin belgelenmesi gerekiyor. Banka hesabı olması gerekiyor. Kayıtlı bir düzene geçilmesi gerekiyor.  Bu dönemde 3-4 arkadaşımızı yönetime almıştık. Baktık ki zihniyette hiçbir değişiklik olmuyor. Tartışmalarımız kavga boyutuna geldi. Bu şekilde bir yere varılması mümkün değildir. Yönetim kuruluna 3 yıl boyunca verilen bu yetkiyi temsil edecek bir yönetimin burada olduğuna inanmıyoruz.” şeklinde konuştu. 
 
ŞU ANDA MASTÖB’ÜN EKSENİ KAYMIŞTIR

“Bu yönetimle hiçbir şeyin içinde olmak istemiyorum. Birçoğu burayı bir basamak olarak kullanıyor. MASTÖB’ü odak noktası olarak görmüyor. Şu anda MASTÖB’ün ekseni kaymıştır. Seçim yaklaştığı için herkesin kendine göre bir planı var.” Sözlerini sarf eden Metin Yalçın, “MASTÖB’ün kuruluşu ve amaçları çok önemli mesajlar içeriyordu. Ancak şu anda maalesef bu yok. Felsefesi pratiğe yansımıyor. Kuru gündemlerle uğraşılıyor. Bu yüzden arkadaşlarımızla yollarımızı ayırdık. Şu anda yapılan faaliyetler kara düzendir. Yönetimin haberi yoktur.  Alınan kararlar uygulanmamaktadır. Burası bir tabela derneği olmuştur. Para verecek kişilerin yönetim kuruluna alınmasını istemiştik. Yönetime alınan her işadamı 10-15 milyar para verecekti. 150 milyar lirayı toplayıp MASTÖB’ün kasasına koyduracaktık. Böyle büyük bir sivil toplum örgütünün ekonomik sıkıntısı olmaması gerekiyor. Genel kuruldan sonra çalışmalar başladı. Bugüne kadar bu paralar gelmedi. Yine aidat toplanarak, eski düzene geçildi. Bir köy derneği haline getirildi. Bir takım siyasi amaçlar için çalışılıyor. Son olarak bir yönetim kurulu toplantısına gittik. Toplantıya 5 dakika kala bir siyasi parti temsilcisi ziyarete gelmiş. Mastöb’ün Genel sekreteri bizi içeri almadı. Yapılan faaliyetlerden bizim niye haberimiz olmuyor. Başkan yardımcısı görevden alınmış bizim alınan kararda imzamız yok. Nurettin Uğur’un genel başkan tarafından görevden alındığını öğrendik.” Diyerek tepki gösterdi.  
                                                                                               
BELLİ BİR SİYASİ ANLAYIŞI BİZE DİKTA ETMEYE   ÇALIŞIYORLAR

MASTÖB’de yapılan harcamaların kayıt altına alınmadığını söyleyen Metin Yalçın, “Ayrıca genel toplantılarda makbuzu eline alıp sen ne veriyorsun, sen kaç para veriyorsun deniliyor.  Para verebilecek isimler yönetime alınmıyor. Bir bakıyorsun Nene Hatun Mahallesi’nde Pütürge Arıtoprak Derneği’inde bir sabah kahvaltısı düzenleniyor.  Bu kahvaltıdan bizim haberimiz yok. Sabah Kahvaltısı toplantısı, yönetim kurulu toplantısı haline getiriliyor. Sonra da aidat toplama şekline çevriliyor. Bu şekilde varılacak bir yer yok. Başını sokacağın bir binan bile yok. Büyük bir sivil toplum örgütünün bir binasının olmaması çok acıdır. Yüzde 5’lik bir azınlık bütün MASTÖB’ü yönetiyor. Kalıcı bir şeylerin yapılması gerekiyor. Belli bir takım düzenlemeler de yapmışlar. Belli bir siyasi anlayışı bize dikte etmeye çalışıyorlar.” dedi. 
      
                                                                                                                  
MASTÖB’DEN DEĞİL, YÖNETİM KURULUNDAN İSTİFAMIZI VERDİK

Bekir Alyüz’ün kendisini arayarak MASTÖB aleyhine açılan davanın dosya numarasını istediğini söyleyen Metin Yalçın, “Ben de en yakın zamandaki toplantıda cevabını vereceğimi söyledim. MASTÖB’ün kapatılması için Avukat Mahmut Ali Kaşifoğlu tarafından açılan bir davadır bu. Ben 3 senedir bu davayı yürütüyordum. Hakimin Malatyalı olmasını sebep göstererek reddi hakim talebimiz olmuştu. Bekir Alyüz, reddi hakim talebinden vazgeçirmek için başka bir avukat tayin etmeye çalışıyordu. Kısaca söylemek gerekirse, MASTÖB’ün kapatılma davasında elimizi zayıflatıyordu. Böyle bir ortamda bizim yürümemiz mümkün değildir. Bu insanlarla yürümek istemediğimiz için yollarımızı ayırdık. Şu anda 6 tane arkadaşımla birlikte noter yoluyla istifamızı gönderdik. MASTÖB’den değil, yönetim kurulundan istifamızı verdik.” şeklinde konuştu.

BAŞKANIN ETİK BİR HAREKETLE İSTİFA ETMESİ GEREKMEKTEDİR

Önümüzdeki günlerde başka istifaların da geleceğini söyleyen Metin Yalçın, “Bizim istifamızla birlikte başka arkadaşlarımızın da istifası söz konusu oldu. Ancak bu arkadaşlar istifa için görüşüyorlar. Bize bu konuyu gündeme getireceklerini söylediler.  Mevcut yönetimle varılacak bir yer yoktur. Söylediğimiz hataları başkan da kabul ediyor. Netice itibarıyla MASTÖB bizim her şeyimizdir. Tabii ki sahip çıkacağız. Ancak mevcut yönetimle yürümek istemiyoruz. Yönetim kurulu üyesi 7 kişinin istifa etmesi olağanüstü genel kurulu gerektirmeyebilir ama mevcut başkanın etik bir hareketle istifa etmesi gerekmektedir. Onun istifası da olağanüstü genel kurulu getirir.” dedi.

 BAŞKANDA BU YÜKÜN ALTINDA EZİLDİ

Malatyalıların bulunduğu bütün platformlarda konuşarak istişarelerde bulunarak MASTÖB’ün sorunlarının çözümüne yardımcı olmaya çalışacaklarını belirten Metin Yalçın, genel başkanlığa aday olacak bir ismi henüz belirlemediklerini söyledi. MASTÖB’ü yönetecek ismin herkesin etrafında toplanacağı biri olması gerektiğini söyleyen Yalçın, “Malatya’nın küskünlerini de buna dahil etmeliyiz. Kongrenin de büyük bir katılımla yapılmasını sağlamalıyız. Bugüne kadar “Küçük olsun benim olsun” mantığıyla hareket edildi. Başkan da bu büyük yükün altında ezildi. Ekibini oluşturamadığı için yükün altında eziliyor. MASTÖB’e genel başkan olmak bu büyük bir iddiadır. Büyük bir yüktür. Malatyalıların büyük gücünün yönetime katkı sağlaması gerekmektedir. Bazı  gündeme getirerek arkadaşlarımla beraber bir adım attım. Bu sıkıntılar birçok kişide de vardı. Ancak bazı sebeplerden dolayı dile getiremiyorlar. MASTÖB’e başkanlık edecek kişi büyük bir fikir birliği içinde seçilmelidir. Benim tüzükle ilgili bir değişiklik isteğim oldu. Yönetim kurulu üyeleriyle başkanın ayrı seçilmesi gerektiğini düşünüyorum. Avrupa Birliği kriterlerinde de böyle bir sistem gerekiyor. Eski sistem artık sadece spor kulüplerinde kalmıştır. Reislik sistemi ile bu işlerin yürümeyeceğini düşünüyorum. MASTÖB’ü kuran kişilerle, eski başkanlarla, sivil toplum örgütleriyle ve küskünlerle bir araya gelerek onların da fikri alınarak konsensüse varılması gerekmektedir.” ifadelerini kullandı.

BEKİR BAŞKAN KARAMBOLDEN BAŞKAN OLMUŞTUR

Bekir Alyüz’ün bir gazetede yayınlanan röportajında “Uyuyan bir devi ayağa kaldırdık” dediğini anımsatan Metin Yalçın, “Bu beylik söylemler netice itibariyle hiçbir şey ifade etmiyor. Malatyalılar kendi branşlarında en önde olan insanlardır. Herkes görüyor neyin yapılıp yapılmadığını. İnsanlar senin söylediklerine değil yaptıklarına bakar. MASTÖB, kaç tane milletvekili çıkarmıştır, kaç belediye başkanı çıkarmıştır, kaç tane meclis üyesi getirmiştir? Mevcutlarla ne gibi bağlantıları var. Elindeki gücün Malatyalılara ne gibi bir katkısı bulunmuştur. Millet buna bakıyor. Eleştirilerimizin sebebi de budur. Biz sıkıntıları gündeme getirmek istedik. Bekir Başkan karambolden başkan olmuştur. Buranın kuruluşunda da bulunmuş bir isim değildir. Daha önceleri kendisiyle tanışmıyorduk. Celal Karahan’ın  istifası ile bir başkan arayışı olmuştu. Bu arada da Malatya Dernekler Federasyonu kurulmuştu. MASTÖB’le aynı kulvarda olan MADEF’in kurucularından biri de Bekir Alyüz’dür. MASTÖB’deki istifa sürecinde MADEF’i de MASTÖB bünyesine katmak ve Malatya birliği sağlanması için kendisine böyle bir teklif getirildi. Fakat Bekir Başkan, MADEF’i buraya getiremedi. Kendisine MADEF’i buraya getirmesi gerektiğini söyledik. Ancak kendisi yok olmaz diyerek onları dışladı. Kendisi bu arada hastalandı. Hastalığı sebebiyle kendisini üzmemek için seçim sürecinde de desteğimiz devam etti. Nurettin Uğur gibi arkadaşlarımızın desteği ile yeniden seçilmesini sağladık. Hazırladığımız listeyle kendisini tekrar başkan olarak seçtirdik. Ancak kendisi adamlarıyla hareket etmeye gayret gösterdi. Bekir beyin MASTÖB’deki hiçbir yöneticiyi tanımadığını biliyorduk. Kendisini fazla suçlamıyorum. İyi niyetli olduğunu düşünüyoruz. Ama kendisi MASTÖB’ü yönetecek kapasiteye sahip değildir. Bekir Başkan bu istifalardan sonra orada kalacağını düşünmüyorum. Kurumsallaşmanın başarılması gerekiyor. Denetim kurulu, yönetim kurulu var ama kurumsallaşma yok. Binasının yapılması gerekiyor. İnsanların bir araya getirilmesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

BEKİR ALYÜZ, YETKİYİ ALIR ALMAZ BİZLERİ EKARTE ETMEYE ÇALIŞMIŞTIR

Son yapılan olaylı kongrede, Gazeteci Muzaffer TUNÇ’un adaylıktan çekilmesi için çalıştıklarını söyleyen Metin Yalçın, yönetim kurulu listesindeki 5 kişinin istifasını bizzat yazdığını söyledi. Yalçın konuşmasının devamında, “ Muzaffer Tunç’un çekilmesiyle yeniden genel başkan olan Bekir Alyüz, yetkiyi alır almaz bizleri ekarte etmeye çalışmıştır. MASTÖB’de büyük bir sıkıntı var. Bunların sümenaltı edilmesi mümkün değildir. Bekir Alyüz tek adam yönetimi yapmaya çalışıyor. Yöneticiler yetkisizleştiriliyor. Nurettin Uğur gibi MASTÖB’e büyük katkılar sağlayan isim ekarte edilmeye çalışılıyor. Aydın’dan buraya gelen Nurettin Uğur’u avucunun içine almaya çalışıyor. Bir takım faaliyetler yapılmış, Malatya’da düzenlenen iftarın parasını tartışıyorlar. Nurettin bey bunun 5 milyarını ben verdim diyor. Pütürge’ye gidiyorum. Alıp dergiyi götürüyorum köyüme sadece Nazife hanım ile Bekir beyin isimleri dergide çıkıyor. Bir hemşerimiz burada bir yemek ikram ediyor. Bu hemşerimizin dergide adı bile anılmıyor. Biz halen bir iftarın parasını konuşuyoruz. Bu paralar bu kadar büyük bir para değil. Mesela Nurettin Uğur daha dün 44 Malatyaspor’a 100 milyar lira bağış yapıyor. Ama biz halen iftardaki yemekçinin parasını tartışıyoruz.
 
Yönetimde bulunan isimlerle bir yere varılmasının mümkün olmadığını söyleyen Metin Yalçın, “Yeni bir yönetim kurulsa ve benim de bununla ilgili bir yektim olsa mevcut yönetimden yüzde 80’ini yönetime almam. Bu insanlar gelip burayı bir basamak olarak kullanıyorlar. Maalesef bunlarda samimiyet yok. Malatyalılık bir kültürdür. Bu kültür yetiştirdiği insanlardan dolayı çok büyük bir kültürdür. Genlerimizdeki başarı grafiği bize bir takım trentler göstermesi gerekiyordu. Siyaset için basamak olarak kullanıyorlar. Bundan dolayı MASTÖB bir yerlere gelemiyor. Para var güç var ancak bunlar düzgün kullanılmıyor. Yaklaşık olarak 3 yıldır mücadele veriyorum. Bütün kariyerimi tehlikeye atıyorum. Bunun karşılığında kendimizi paralarken bunun takdir edilmemesi bizi üzmüştür. Beni doğru dürüst aramayan adam dosya numarası istemek için arıyor. Beni rencide ediyor. Benim bu konuda ne gibi bir eksikliğim var. Benim gibi bir hukukçu varken, hukukçu olmayan bir yönetim kurulu üyesi kendi ofisinde tüzük tasarısı yapıyor. Bakın MASTÖB’ün internet sitesinde tüzük değişmiş gibi kırmızı yazılarla düzenlemeler yapılıyor. MASTÖB’ün lehine olan güzel bir tüzük varken halen tüzük çalışması yapıyorlar. Tüzükle oynamaya gerek yok. Bir hukukçu olarak tavsiyelerde bulunuyorum. MASTÖB’ün internet sitesinde tüzük kongreden geçmiş gibi hareket ediliyor. Böyle vasıfsız insanlarla bir arada bulunmak istemedim.” İfadelerini kullandı.

Yönetimde bulunan birkaç kişinin reklamının yapıldığı, çıkarılan derginin de sadece bu isimleri ön plana çıkardığını belirten Metin Yalçın, MASTÖB’de bir Nazife Hanım olgusu var. Hemen hemen her yerde adı duyuluyor. Bir dergi çıkardı. Ama dergiyi MASTÖB’e değil de kendine çıkarmış gibi. Bu dergide edebi bir şeyler olması gerekiyor. İçeriğin yönetim kurulu tarafından belirlenmesi gerekiyor. Ancak bunlar yapılmıyor. Öte yandan Canan Hanım ekarte edildi. Nazife hanım başkanı etkisi altına alarak Canan hanımı da ekarte ettirdi. Bu arada bir sekreter alındı. Nazife hanım, onun da ayağını kaydırdı. Mahkemelik konular oldu. Yönetim kurulu üyesi arkadaşımızın yakınıydı. Ailesiyle kötü durumlar yaşadı.  Nazife hanım, Hüseyin Memiş, Halim Bölükbaşı, Fevzi Kılınç gibi isimler Bekir Alyüz’ü etkileri altına almışlardır. Ayrıca, bir şube başkanı olan Fevzi Kılınç aynı zamanda yönetim kurulu üyesi nasıl oluyor?” şeklinde konuştu.
 
Konuşmasının son bölümünde yapay gündemlerle uğraşmak yerine, gerçeklerle uğraşmak gerektiğini söyleyen Metin Yalçın, “Şu anda MASTÖB’ün yönetim kurulunda yüzde 51 gibi bir istifa olursa olağanüstü genel kurul kararı alınması gerekmektedir. Ancak bizim istifalarımız sonrası Bekir Alyüz de istifa etmek zorundadır. Orada kalması artık etik değildir. Yapay gündemlerle uğraşmak kimseye bir şey kazandırmaz. Artık gelecek nesillere elle tutulur bir şeyler bırakmak gerekiyor. Yüksek istişare kurulu oluşturulması gerekmektedir. Eğer Nurettin Uğur’u istemiyorsan sen de istifa edersin. Yeni bir seçime gidilir. Genel başkan seçilir herkes rahat eder. Başımızı sokacak bir yer bulmamız gerekiyor. Başkan Nurettin Uğur’u istemediğini belirtti. Benimle de çalışmak istemediğini söyledi. Ayak oyunlarına gerek yoktur. Birçok görüşmenin ardından biz de istifa kararı aldık. Bu işe bir nokta koymak istedik.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
  avukat:
[19.12.2012 - 12:30]  
Tarafsız haberleriniz için size teşekkür ediyorum.Başarılarınızın devamını dilerim.Saygılar.Av.Metin Yalçın

Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer GÜNCEL Haberleri

Başlık Tarih
 
ERDOĞAN AKSU-24 OCAKLAR... 23 Ocak 2021
İSTANBUL'UN HALK EKMEK DAVASI...22 Ocak 2021
HAFTALIK GÜNDEM21 Ocak 2021
ERDOĞAN AKSU YAZDI-İNSANLIK, SAKLAMA KABINDA...14 Ocak 2021
BOĞAZİÇİ'NDEN, SEMERKAN'TA07 Ocak 2021
YENİYILA YENİ SAYFA04 Ocak 2021
YENİYILA KAR YAĞIYOR BARDAN BARDAN...26 Aralık 2020
YENİ YIL HEYECANI DA KALMADI...29 Aralık 2020
ERDOĞAN AKSU, YENİ YIL; ‘İNCE HESAP YILI’…26 Aralık 2020
GÜNDEM, DEREDEN TEPEDEN25 Aralık 2020
​AİHM’E UYMAK VEYA UYMAMAK…25 Aralık 2020
ERDOĞAN AKSU YAZDI; YALAN DÜNYA...23 Aralık 2020
KORONA İLE NÜFUS PLANLAMASI18 Aralık 2020
ERDOĞAN AKSU YAZDI; BOZOK BOZGUNU 78...18 Aralık 2020
ERDOĞAN AKSU; KORONA İLE NÜFUS PLANLAMASI15 Aralık 2020
ERDOĞAN AKSU YAZDI, KOVİTİ GÜNLER VE GÖÇERTME...14 Aralık 2020
GÖKTEPE ANILDI...09 Ocak 2018
​HOŞGELDİN 2018; EKİM YILI DİKİM YILI, GÜLE GÜLE… 30 Aralık 2017
PROJE 'BİZ ANADOLUYUZ'05 Aralık 2017
​BEKÇİ SÖZLÜ SINAVINA GİRİŞ BELGESİ DAĞITIMI30 Kasım 2017
AFET KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI30 Kasım 2017
ÖĞRETMENLER İÇİN CHP'NİN TALEPLERİ24 Kasım 2017
YEŞİL ALANA DİNİ TESİS24 Kasım 2017
GEZİCİ; "AKP VE MHP'NİN %51'İ YAKALAMASI ZOR..."21 Kasım 2017
ESENLER'DE OĞUZ-1 UYGULAMASI...16 Kasım 2017
ESENLER'İN ÇÖPÜNDE ÇETELEŞME...16 Kasım 2017
​ATATÜRK ŞARKILARLA ANILDI… 13 Kasım 2017
BAĞIMLILIKLA MÜCADELE TOPLANTISI...13 Kasım 2017
MADENCİLERİ PARA CEZASI...09 Kasım 2017
ÇARŞI VE MAHALLE BEKÇİSİ BAŞVURULARI 8-22 KASIM’DA01 Kasım 2017
​RUMELİLERDEN CUMHURİYET MEVLİDİ…01 Kasım 2017
Gazetecilerden Cumhuriyet Gençlerine Plaket30 Ekim 2017
Sedat Erdem Şenbağlar Derneği Yeni Başkanı 30 Ekim 2017
FEHMİ İLHAN KORKUTTU...30 Ekim 2017
ZİRVE ESENLER TAMAMLANDI...24 Ekim 2017
ESENLER'DE KÜLTÜR SANAT YENİ SEZON05 Ekim 2017
İBB BAŞKANI UYSAL...28 Eylül 2017
KILIÇDAROĞLU GİRESUN'DA FINDIK MİTİNGİNE KATILDI...20 Eylül 2017
UTANÇ GÜNLERİ; 6-7 EYLÜL07 Eylül 2017
SAĞANAK YAĞIŞ BEKLENİYOR...06 Eylül 2017
HASAN KOÇ SONSUZLUĞA UĞURLANDI08 Ağustos 2017
ERTEM AİLESİNİN MUTLU GÜNÜ07 Ağustos 2017
Esenler'de Uyuşturucu Operasyonu31 Temmuz 2017
27 TEMMUZ SEL FELAKETİNİN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ29 Temmuz 2017
Cumhuriyet'e 7 Tahliye... 29 Temmuz 2017
"15 Temmuz'ların yaşanması her zaman olanaklıdır..."15 Temmuz 2017
YANITSIZ SORULAR15 Temmuz 2017
METRİS'TE 15 TEMMUZ PROGRAMI15 Temmuz 2017
90 BİN CAMİİDE IŞIKLAR YANACAK15 Temmuz 2017
ESENLER 544 PARSEL MUAMMASI...04 Temmuz 2017
2 TEMMUZ 199301 Temmuz 2017
ÇÖL SICAKLARI GELİYOR28 Haziran 2017
ADALET BAYRAMI GECİKİNCE…24 Haziran 2017
SOSYALİST ENTERNASYONEL’DEN AÇIKLAMA19 Haziran 2017
YÜRÜYÜŞ 4. GÜNÜNDE...18 Haziran 2017
MİLLETVEKİLİ BERBEROĞLU TUTUKLANDI...14 Haziran 2017
Meclis Üyesi Mustafa USTA’dan Engellilere İftar08 Haziran 2017
ESENLER’DE RAMAZAN LEZZET AYI OLDU…05 Haziran 2017
564. yıl kutlandı...29 Mayıs 2017
ESENLER’DE RAMAZAN… 28 Mayıs 2017
YILDIZ DAVUTPAŞA'YA TAŞINIYOR...23 Mayıs 2017
TÜRKİYE 19 MAYIS'I KUTLADI...19 Mayıs 2017
DÜNYANIN EN EN EN AKILLI ŞEHRİ; ESENLER… 18 Mayıs 2017
ENGELSİZ EĞİTİM PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ14 Mayıs 2017
ESENLER'DE 59 ÜLKEDEN 300 ÖĞRENCİ...08 Mayıs 2017
KARA KÖR KUYU SİYASETİ 08 Mayıs 2017
REFERANDUM MANŞETLERİ...17 Nisan 2017
"Bu referanduma “Hayır, hayır, hayır” 03 Nisan 2017
BÖLÜK; “GÖREV GEREĞİ BİZE SALDIRDILAR…”20 Mart 2017
KAYMAKAM HULUSİ ŞAHİN; “SİZLERİN EMRİNDEYİZ…”20 Mart 2017
“Dur yolcu, Çanakkale Geçilmez…”18 Mart 2017
HELİKOPTER DÜŞTÜ...10 Mart 2017
EĞER YAŞASAYDILAR28 Şubat 2017
MARMARA MEZUNLARINDAN BASIN BİLDİRİSİ17 Şubat 2017
ESENLER’DE BÜYÜK ARAÇ KAOSU…15 Şubat 2017
KAR GELİYOR...10 Şubat 2017
ESENLER NÜFUSU AYNİ KALDI…09 Şubat 2017
KENT KONSEYİ DEPREME KİLİTLENDİ…09 Şubat 2017
SALI PAZARI YENİ YERİNDE...26 Ocak 2017
24 OCAKLARI YAŞAMAMIŞ VE GÖRMEMİŞ OLANLAR BİLEMEZ…24 Ocak 2017
BAŞKAN KAN VERDİ…24 Ocak 2017
BÖYLE OLACAĞI ÇOKTAN BELLİYDİ… 21 Ocak 2017
Memleket 2017’ye Katliamla Girdi...01 Ocak 2017
ESENLERLİ ENGELLİLER DARICA'DA MORAL DEPOLADI...27 Aralık 2016
TERÖR KAYSERİ’Yİ VURDU…18 Aralık 2016
YÜKSEK TİCARETLİLER TERÖR SALDIRILARINI KINADI…17 Aralık 2016
DİYANETİN CUMA HUTBESİNİ BEĞENMEYEN DİN GÖREVLİSİ…16 Aralık 2016
BOMBALI ARAÇ 90 YILDIR VAR… 15 Aralık 2016
5 SORUDA YOLSUZLUK09 Aralık 2016
ÜZGÜN GÖZLÜ, NUR YÜZLÜ HAYATLAR İÇİN…02 Aralık 2016
BAŞKAN BENLİ'DEN KADINA YÖNELİK ŞİDDET PROTESTOSU...25 Kasım 2016
MALUM TASARI KOMİSYONA GERİ ÇEKİLDİ...22 Kasım 2016
ESENLER HAVAALANI'NDA KENTSEL DÖNÜŞÜM SONRASI HAYAT SORUNLU...14 Kasım 2016
KURTULMUŞ AİLESİNİN ACI KAYBI…10 Kasım 2016
ATATÜRK’Ü ARAMIZDAN AYRILIŞININ 78. YILINDA, SAYGIYLA ANIYORUZ…10 Kasım 2016
ESENLER’DE GECE KANA BULANDI…08 Kasım 2016
ESENLER YAVUZSELİM’DE CUMHURİYET BAYRAMI VE ŞEHİTLER YÜRÜYÜŞÜ…04 Kasım 2016
CUMHURİYET’TEN KAMUOYUNA…01 Kasım 2016
KAYMAKAM ATEŞ’TEN “CUMHURİYET BAYRAMI” MESAJI…26 Ekim 2016
ESDEF MUSTAFA KAPLAN İLE YÜRÜYECEK...24 Ekim 2016
ATATÜRK BÜSTÜ MEYDANIN EN GÜZEL YERİNDE OLMALI VE AYDINLATILMALI..22 Ekim 2016
MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI…19 Ekim 2016
DİYANET DEVLET…13 Ekim 2016
TAM BİR YIL ÖNCE AY KIZILA ÇALMIŞTI...11 Ekim 2016
BAKAN AVCI ESENLER’DE SERGİ AÇTI…10 Ekim 2016
ESENLER’DE İLK AŞURE DAĞITIMI AGD’DEN…10 Ekim 2016
TGC: GAZETELER VE TV KANALLARI KAPATILMAMALI...30 Eylül 2016
YÖN RADYO YAYINI DURDURULDU…30 Eylül 2016
MAHMUTBEY’E SERVET…27 Eylül 2016
ÖĞRENCİLERE DARBE GİRİŞİMİ BROŞÜRÜ…21 Eylül 2016
İLELEBET CHP, ELBETTE CHP…09 Eylül 2016
KURBAN KESİMİNE SERTİFİKA... 06 Eylül 2016
TÜM YURTTA 3 AY OHAL İLAN EDİLDİ…21 Temmuz 2016
ESENLER BELEDİYE MECLİSİ DARBE GİRİŞİMİNİ KINADI...19 Temmuz 2016
DARBE GİRİŞİMİNDE 208 ŞEHİT, 1491 YARALI...18 Temmuz 2016
22 SAATLİK DARBE GİRİŞİMİ…17 Temmuz 2016
ERDOĞAN AKSU YAZDI; KARA CUMA…16 Temmuz 2016
EN KARANLIK GECE…16 Temmuz 2016
ATATÜRK HAVA LİMANI DIŞ HATLARINDAKİ SALDIRIYA YAYIN YASAĞI…29 Haziran 2016
İSTANBUL YÜKSEK TİCARET, GENEL MERKEZİ 41. KONGRESİ…28 Haziran 2016
YÜKSEK TİCARET GENEL MERKEZİ 41. KONGRESİNİ YAPACAK…22 Haziran 2016
BAYRAM TATİLİ 9 GÜN...09 Haziran 2016
TURGUT KAZAN; “BÖYLE BİR DÖNEM GÖRMEDİM…”06 Haziran 2016
ALTAY; “ESENLER’DE BÖYLE BİR EKSİKLİK VAR VE BİZ DE DUYARSIZ KALAMAYIZ”06 Haziran 2016
ALTUN’LARIN ACI GÜNÜ…04 Haziran 2016
TARİHİ IŞITAN ANTİEMPERYALİST RUH…19 MAYIS KUTLU OLSUN...18 Mayıs 2016
Sosyal Doku Esenler'de Meydanı Boş Buldu16 Mayıs 2016
Ünal,“Tarih Hayallerini Gerçekleştirenleri Yazar...”18 Mayıs 2016
NİSAN AYI İCRAAT RAPORU…13 Mayıs 2016
ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN…09 Mayıs 2016
MAYIS AKŞAMLARI VURUR CANEVİNDEN...05 Mayıs 2016
TÜRKİYE’DE 1 MAYIS…02 Mayıs 2016
İL İL 1 MAYIS PROGRAMLARI…30 Nisan 2016
ESENLER ŞEHİDİNİ UĞURLADI...24 Nisan 2016
"23 NİSAN, TASA DOLUYOR İNSAN”…22 Nisan 2016
1 MAYIS TAKSİM'DE...15 Nisan 2016
DİN GÖREVLİLERİ ESENLER'DE BULUŞTU...07 Nisan 2016
ÖZDAMAR AİLESİNİN ACILI GÜNÜ...06 Nisan 2016
TAKSİM YASAK...07 Nisan 2016
ESENLER’İN “BİNDE YEDİSİ” ARANAN ŞAHIS…06 Nisan 2016
ERDEM AİLESİNİN ACI GÜNÜ30 Mart 2016
İSTANBUL ORDULULAR OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI… 30 Mart 2016
İSTANBUL'A ÇAMUR YAĞDI...24 Mart 2016
İSTİKLAL’DEKİ PATLAMA DÜNYA BASININDA, TÜRKİYE’DE YAYIN YASAĞI…19 Mart 2016
ŞEHİT AİLELERİ VE YAKINLARINA GECE…18 Mart 2016
USTA; "ÇANAKKALE GEÇİLMEZ"18 Mart 2016
SAKA; “ŞİMDİ KENETLENME ZAMANIDIR” 18 Mart 2016
ÇOCUKLARA ALTERNATİF EĞLENCE; UÇURTMA MÜZESİ15 Mart 2016
SANAL UYARI…17 Mart 2016
ANKARA…14 Mart 2016
YAYIN YASAĞI14 Mart 2016
ESENLER ORTOPEDİK ENGELLİLERİ KİTAP FUARINDA…08 Mart 2016
ESENLER’DE BİNDE 3,3 ORANINDA ARANAN KİŞİ DOLAŞIYOR...05 Mart 2016
BAYRAMPAŞA ÇEVİK KUVVET’E SİLAHLI SALDIRI…03 Mart 2016
BELEDİYEDEN STK’LARA PROJE YAZMA EĞİTİMİ…01 Mart 2016
ÖZGÜRLER...26 Şubat 2016
YÜKSEK TİCARET'TEN KAMUOYUNA DUYURU...19 Şubat 2016
ESENLER EMNİYETİ OCAK AYI RAPORU…18 Şubat 2016
YENİ KİMLİKLERDE DİN HANESİ İSTEĞE BAĞLI…18 Şubat 2016
AŞK DİRENMEKTİR…14 Şubat 2016
BAŞPINAR; "HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR..."14 Şubat 2016
Valilik miting alanlarını açıkladı... 04 Şubat 2016
OKULA SES BOMBASI...03 Şubat 2016
DEMİRTAŞ ESENLER’DEYDİ…26 Ocak 2016
KENT KONSEYİ VAR…22 Ocak 2016
ESENLER ÇOCUK MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ…22 Ocak 2016
AFRİKA; IŞİD İLE EL KAİDE'NİN KAPIŞMA ALANI...19 Ocak 2016
KAR YAĞDI ESENLER TRAFİĞİ TIKANDI19 Ocak 2016
610 AKADEMİSYENDEN FİKİR VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ BİLDİRİSİ…18 Ocak 2016
ESENLERLİ BAYBURTLULAR FERFENE DE BULUŞTU…17 Ocak 2016
BARIŞ EMEKLE GELECEK…15 Ocak 2016
EROL; KEŞAN TEKSTİLİN MERKEZİ KONUMUNDA...14 Ocak 2016
SULTANAHMET'TEKİ PATLAMAYA YAYIN YASAĞI... 12 Ocak 2016
ESENLER'DE GÖZALTI...10 Ocak 2016
GÖKTEPE ESENLER’DE ANILDI…08 Ocak 2016
BİZLER BU ZAMANA KADAR ÇOK EZİLDİK...04 Ocak 2016
KURTULUŞ AİLESİNİN ACI GÜNÜ...04 Ocak 2016
MEKKE'NİN FETHİ; 1385. YIL DÖNÜMÜ, ESENLER'DE......04 Ocak 2016
KARAKIŞ KAPIDA…29 Aralık 2015
USTA'YA SALDIRAN CEZAYI ALDI...26 Aralık 2015
KAYMAKAMLIK ARAPÇA TERCÜMANI ARIYOR...25 Aralık 2015
BÖLÜKBAŞI; BU BELGEYİ GENÇLİĞE VE NESİLLERE HEDİYE ETMEKTEN MUTLUYUZ…15 Aralık 2015
TSK MEVCUDUNU AÇIKLADI...07 Aralık 2015
ESENLER ORTOPEDİK ENGELLİLER DERNEĞİ BÜYÜLEDİ…05 Aralık 2015
DİYARBAKIR BARO BAŞKANI ÖLDÜRÜLDÜ. 28 Kasım 2015
64. HÜKÜMET...25 Kasım 2015
BU NE DELEGELEŞMESİ, BU NE SİYASETİ?20 Kasım 2015
SEÇİM ERTESİNE KADAR KAPALIYIZ…31 Ekim 2015
“29 EKİM” ESENLER DÖRTYOL CUMHURİYET MEYDANINDA KUTLANDI…30 Ekim 2015
EY CUMHURİYET EVLADI...28 Ekim 2015
SEÇİM SONRASI BELEDİYE MECLİSİ...28 Ekim 2015
AHİLİK HAFTASI ESENLER’DE UNUTULDU…23 Ekim 2015
ERDOĞAN AKSU YAZDI; DALGALI MAKAMLAR...21 Ekim 2015
AŞURA GÜNÜ ‘23 EKİM CUMA’…19 Ekim 2015
EMECAN'LARIN ACI GÜNÜ...15 Ekim 2015
ÇİĞDEM AİLESİNİN ACI GÜNÜ...15 Ekim 2015
BAŞKENTTE BARIŞA BOMBA! MUSTAFA USTA’DA ORADA…10 Ekim 2015
ŞUAYİP VARDAR KALP AMELİYATI OLACAK…06 Ekim 2015
KONSEYE GAZETECİLER DAVET EDİLMİYOR...29 Eylül 2015
KURBAN BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN… 23 Eylül 2015
KURBAN KARARLARI…13 Eylül 2015
24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI… 24 Temmuz 2015
KAYMAKAMLIK PROJESİ "DİKENLER GÜLE DÖNÜŞÜYOR"...16 Temmuz 2015
BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN…16 Temmuz 2015
Erdoğan Aksu; İNSAN HER ŞEYİN ÖLÇÜSÜDÜR…10 Temmuz 2015
HUZUR VE UMUT ŞEHRİ, OLAYLAR ŞEHRİ...10 Temmuz 2015
RUMELİ BALKAN DERNEKLERİ FEDERASYONU GELENEKSEL İFTARINA YOĞUN İLGİ…10 Temmuz 2015
ERDOĞAN AKSU; ERKEN SEÇİM ÜÇLEMESİ…09 Temmuz 2015
ANTİKAPİTALİSTLER ESENLER’DE İFTAR YAPTI… 08 Temmuz 2015
BELEDİYE OKUL BOYAMAYACAK MI?07 Temmuz 2015
GÖRME ENGELLİLER İFTARI...06 Temmuz 2015
TEKSTİLKENT’TE KİTAPLI YOLSUZLUK…06 Temmuz 2015
MECLİS 6 TEMMUZDA...03 Temmuz 2015
22 YILLIK YANGIN, SİVAS MADIMAK…01 Temmuz 2015
ORTOPEDİK ENGELLİLER İFTARINA YOĞUN KATILIM…30 Haziran 2015
ESENLER’DE RAMADAN…19 Haziran 2015
Yalçınkaya Validesini Kaybetti...15 Haziran 2015
KAYMAKAM ÜNAL, KOÇ’A GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDU…04 Haziran 2015
TÜRKİYE O KIVILCIMLA UYANDI...31 Mayıs 2015
ESENLER ŞEHİT POLİSİNİ TÖRENLE UĞURLADI…29 Mayıs 2015
ORTOPEDİK ENGELLİLER KONGRESİ YAPILDI…25 Mayıs 2015
NENE HATUN ESENLER’DE ANILDI… 25 Mayıs 2015
DİKKAT ŞART…20 Mayıs 2015
ERDOĞAN AKSU YAZDI; ÜÇ KARANFİL…06 Mayıs 2015
1 MAYIS'TA SENDİKALAR VE STK'LAR TAKSİM'E ÇIKMAYA KARARLI...30 Nisan 2015
SALI OLAĞANÜSTÜ MECLİS, KONU METRİS…25 Nisan 2015
TEKSTİLKENT'TE İŞGAL SÖYLENTİLERİ...19 Nisan 2015
1150 POLİS MÜDÜRÜ EMEKLİ EDİLDİ…19 Nisan 2015
BÖLÜKBAŞI; “ ÇAKALLAR KUZUNUN SAHİPSİZ KALDIĞI YERİ SEÇER…”13 Nisan 2015
Kahvecioğlu Ailesinin Acı Günü13 Nisan 2015
ESENLER RUMELİLER DERNEĞİ YOLUNA MUHARREM AYDINOĞLU İLE DEVAM EDECEK…12 Nisan 2015
POLİS TEŞKİLATI 170 YAŞINDA…10 Nisan 2015
KAYMAKAMLAR SEÇİMİ DEĞERLENDİRDİ…26 Mart 2015
Ayvalıtaş davasına devam edilecek...25 Mart 2015
MHP 11. OLAĞAN KURULTAYI TAMAMLANDI…21 Mart 2015
ÇANAKKALE GEÇİLMEZ…18 Mart 2015
ALTINOK’TAN ESENLER ZİYARETİ…13 Mart 2015
ÇOCUKLARA YÖNELİK ÇİZGİ HİKAYE; “ÇİÇEK BAHÇESİ” ZEHRİ…13 Mart 2015
8 MART KADINLAR GÜNÜ, ESENLER…09 Mart 2015
GENEL SAĞLIK SİGORTASI İÇİN SON GÜN 31 MART09 Mart 2015
8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN…07 Mart 2015
UMUDUN ÇOCUĞU BERKİN ÖLÜMÜNÜN BİRİNCİ YIL DÖNÜMÜNDE ANILDI… 07 Mart 2015
YÜKSEL; “KAÇAK İNŞAATIN DEVAMINA GÖZ YUMULMAKTADIR…”07 Mart 2015
MENGENE AKP 2. BÖLGE ADAY ADAYI…27 Şubat 2015
CHP BAYRAMPAŞA GECESİNDE 2. BÖLGE BULUŞTU…22 Şubat 2015
ESENLER PİR SULTAN’DA HIZIR LOKMASI…22 Şubat 2015
ESENLER ÖZGECAN İÇİN YÜRÜDÜ…17 Şubat 2015
İHD; "2014'TE 294 KADIN ÖLDÜRÜLDÜ..."16 Şubat 2015
ÖZGECAN’A UZANAN ELLER KIRILSIN…14 Şubat 2015
SEVGİLİLER GÜNÜNE ÖZEL…14 Şubat 2015

KÖŞE YAZARLARI
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
ARŞİV
..
SİZ DE YAZIN-YAYINLAYALIM!
HABERE DEĞER "ESENLER VE ÜLKE" YE DAİR KONULARI,GERÇEKLERİ,  
yerelgazeteci@hotmail.com,
esenlertime@hotmail.com,

E-MAİL ADRESLERİNDEN
GAZETEMİZE ULAŞTIRABİLİRSİNİZ...
EN ÇOK OKUNAN
Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
FOTO GALERİ
RADYO

BU GÜNKÜ GAZETELER
FACEBOOK-BEĞEN
SAYFALAR
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Künye
CH