Ana Sayfa > YEREL

2015 YILI FAALİYET RAPORU, MECLİSTEN GEÇTİ…
11 Nisan 2016
Esenler Belediye Meclisi’nin 5. Seçim Yılı 3. Dönem Meclisi Nisan ayı toplantılarının ikinci birleşiminde Esenler Belediyesi’nin 2015 yılı Faaliyet Raporu görüşüldü. Esenler Belediyesi’nin 7 yılda hayata geçirildiği söylenen 700 projesinden kesitlerin sunulduğu sinevizyon gösteriminin ardından CHP Grubu adına Mustafa Usta yıllık faaliyet raporu hakkında eleştirilerini sıraladı. Rapor meclisten geçti…
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
2015 YILI FAALİYET RAPORU, MECLİSTEN GEÇTİ…
 
Esenler Belediye Meclisi’nin 5. Seçim Yılı 3. Dönem Meclisi Nisan ayı toplantılarının ikinci birleşiminde Esenler Belediyesi’nin 2015 yılı Faaliyet Raporu görüşüldü. Esenler Belediyesi’nin 7 yılda hayata geçirildiği söylenen 700 projesinden kesitlerin sunulduğu sinevizyon gösteriminin ardından CHP Grubu adına Mustafa Usta yıllık faaliyet raporu hakkında eleştirilerini sıraladı. Rapor meclisten geçti…
  
2015 Yılı Faaliyet Raporuyla ilgili olarak Meclis'e sunum yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Faaliyet raporlarına asıl notu milletin verdiğini söyledi;
 
 "7 yıllık başkanlığım süresince her çarşamba ve her cuma, Halk Günü ve Halk Meclisi'nde milletin karşısına çıkıyorum. Her zaman hesap verebilir bir belediye olmayı kendimize şiar edindik. Kağıt üzerinde hesap vermek çok kolaydır. Ama asıl mesele şehrin meydanına çıkıp 'hesap vermeye geldim' diyebilmektir. Halkın rızası olmadan Hakk'ın rızası olmaz. Her bir hizmetimizde bu düşünceyle hareket ettik" diye konuştu.
 
Göksu, 2019 yılına kadar hayata geçirmeyi planladığı projelerden Avrupa Yakasının en büyük nikah sarayından Okçular Tepesi'ne, Nostaljik Tren'den Şifa Tarlası'na, Dörtyol Meydanı'nın genişletilmesinden Tekstilkent-Giyimkent Outlet Şehri'ne kadar onlarca projeyi Meclis ile paylaştı.
 
Başkan Göksu, askeri alanda yapımı planlanan Yeni Şehir Projesi'nin detaylandırdı. Esenler'in tarihi ve talihini değiştirecek proje kapsamında ilçe genelinde 90 bin konutun yenileceğini ifade etti;
 
"Esenler'de bugüne kadar 25 bin konutu yeniledik, dönüşmesi gereken daha 75-80 bin konut var. Yeni Esenler'de yaklaşık 60 bin konut inşa etmeyi düşünüyoruz. Burada plandan tasarıma değil, tasarımdan plana gideceğiz. Esenler 2023 projesi kapsamında dünyanın en büyük şehir parkını yapacağız. 2,5 milyon metrekarelik şehir parkının büyük bir bölümünü eski Esenler'e yapmayı planlıyoruz. Bunu yaparken yine halkımıza soracağız. Yüzde 75 evet derse yapacağız. Biz hep ileriye bakıyoruz: Hayallerimize sınır koymuyoruz. Bir şeyi başarmanın tek şartı hayal kurmaktır. Hayali kurduktan sonra bunu yapacağınıza inanacaksınız. Dünyada örneği var mı? diye soruyorlar, yok. Biz yapacağız olacak" dedi. 

Esenler Belediyesi’nin 2015 yılını kapsayan Yıllık Faaliyet Raporu görüşmelerinde CHP Meclis Grup sözcüsü Mustafa Usta ise “Belediye başkanımız Verimlilik, hesap verebilirlik, şeffaflık, katılımcılık, sorun çözücü, adalet ve bilgiye dayanma olarak bahsetmişti. Bu ilkelerin çok uzağında kaldığını gördük” dedi.

Usta’nınYıllık Faaliyet Raporu konuşması;

2015 Yılı faaliyet raporu ile ilgili görüşlerimi sizlerle paylaşmış olmak için söz almış bulunmaktayım. Faaliyet raporunun hazırlanmasında emeği geçen Belediyemiz emekçilerine teşekkür ederim.
 
2014 faaliyet raporları görüşülürken Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Tevfik Göksu 7 adet çalışma ilkesinden bahsetmiştir.
 
Bunlar; Verimlilik, hesap verebilirlik, şeffaflık, katılımcılık, sorun çözücü, adalet ve bilgiye dayanma olarak bahsetmiştir. Biz Belediye ye bu bahsettiğimiz 7 temel ilke ile yönetiyoruz diye dile getirmişti.
 
Geçtiğimiz bir yıl içerisinde Belediye Başkanımızın bu ilkelerin çok uzağında kaldığını gördük. Belediye Meclisi ihtisas komisyonlarında, özellikle denetim komisyonları oluşumunda CHP Meclis üyelerinin olmaması bu yedi ilkenizle çelişmektedir.
 
Faaliyet Raporunu incelediğimizde;

Vadesi geçmiş, ertelenmiş vergi ve SGK borçları 16.634.857 TL ‘dir. Neden zamanında ödenmemiştir?
 
Uzun vadeli Banka kredi borçları 62.029.027 TL ‘dir. Hangi yatırımlar için bu borçlanma yapılmıştır?
 
Geçmiş yıllar zararında görünen 34.836,000 TL ‘lik harcama nedir? Hangi geçmiş yılları ve zararın nereden kaynaklandığını söylemelisiniz.

2015 yılında Esenler Belediyesinin 8.300.000 TL faiz ödediğini görüyoruz. Yani Esenler Belediyesi faiz ödeyen ödediğini itiraf eden Belediyedir.

Tahmini bütçede toplanacak bağışların gerçekleşme oranı %2’dir. Yani 16.000.000 TL bağış toplanacağı öngörülmüştür. Ama toplanan miktar 320.000,00 TL’dir. Bu bağışları kimlerin yapacağını düşünüyordun da gerçekleşmedi?
 
İdareye İlişkin Bilgiler Bölümünde

Yeşil alan olan 1077 parselde Et lokantası olduğunu söylüyorsunuz. Bu Et lokantası kim tarafından, hangi usulde, aylık ya da yıllık ne kadar ücret karşılığında işletilmektedir?  Defalarca sormamıza rağmen bizlerden gizliyorsunuz. Aynı şekilde Esenler Kültür Merkezinin bulunduğu yerde bulunan Kafe ve Restoran kim tarafından hangi usul ve bedel karşılığında işletilmektedir?
Yine Kaymakamlık Lojmanından bahsediyorsunuz. Bu lojmana kira bedeli olarak Belediyemiz ne kadar ücret ödemektedir? Kaymakamlığın kirasının Belediyemiz tarafından ödenmesinin yasal dayanağı nedir? Kaymakamlığın lojman ya da lojman kirası anlamında herhangi bir ödeneği yok mudur?

Yine faaliyet raporlarında Öğretmen evi dediğiniz yer İbrahim Turhan Lisesinin bahçesine yaptığınız kaçak bina ise bilesiniz ki orası eğitim alanıdır. Kaymakamlığın böyle bir talebinin orayı yasal hale getirmeyeceğini en az bizim kadar sizlerde biliyorsunuz. O konuyu takip ettiğimizi bilmenizi istiyorum.
 
1/1000 ölçekli planımızın plan notlarında;
 
Her türlü Resmi Kuruma ve Donatı alanlarında
Dini tesis alanlarında
Belediye hizmet alanı olan yerlerde

Cemevi Konusunda Samimi olun!

Kültürel tesis alanlarında bile yurt yapılabilir ibaresine istinaden Esenlerimizin neredeyse her sokağında bir Vakıf ya da kimin olduğunu bilmediğimiz yurtlar türemiştir. Hemen hemen her meclis toplantısında da bu yurtlarla iş birliği yapma protokolü için yetki alıp bu yurtlara her türlü desteği verirken Cem Evi talebimizle ilgili önergemize verdiğiniz cevap samimiyetsizliğinizi ortaya koymaktadır.
 
Cem Evi ile ilgili verdiğimiz yazılı önergemize üç satırlık cevabınız da Cem Evi talebimizin yerine getirilebilmesi için imar planlarında gerekli düzenlemelerin yapılması ve düzenleme sonucu oluşan alanın mülkiyet problemlerin çözülmesine müteakip yapının inşası için konu değerlendirilebilir diyorsunuz.

Esenler’ de yaşayan Alevi vatandaşlarımızı ve Derneklerimizi lütfen oyalamaktan vazgeçiniz.
 
Sayın Başkan, Değerli meclis üyesi arkadaşlarım. İlçe bakanım, basın mensupları ve değerli katılımcılar;
 
2015 yılı faaliyet raporu grubumuz tarafından incelenmiştir. Bu raporun yayımı ve hazırlanmasında emeği geçen belediyemiz işçi ve memur tüm emekçilerimizi kutluyor çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.
 
5393 sayılı belediyeler yasası madde-34 Belediye encümeninin görev ve yetkilerini tanımlarken stratejik plan ve yıllık çalışma programı ile bütçe ve kesin hesabı inceleyip belediye meclisine görüş bildirmek görevinden bahsediyor. Encümenin görüşlerini belirten bir raporun meclisimize geldiğini görmedik. Acaba Encümen üyelerimizin imzaları olan böyle bir rapor geldi de biz mi göremedik?

Yine 5393 14.madde (A` da) ``nüfusu 100.000`in üzerindeki belediyeler kadınlar ve çocuklar için konukevleri açmak zorundadır. `` diyor. Böyle bir evin yapıldığından haberimiz yok. Yoksa yaptınız da biz mi bilmiyoruz?

Yine 5393 14. madde b `de belediyelerin mabetlerin yapımı ile ilgili görevlerinin olduğundan bahsediliyor. Belediyemizin birçok camii yaptığını birçok camiye de kamulaştırma yapıp yer tahsisi yaptığını biliyoruz. Cem evleri de alevi vatandaşlarımızın mabedidir. Fakat biz belediyemizin cem evi yeri tahsisi ve cem evi yapımı gibi bir faaliyetinin olduğunu bu raporda göremedik. Yoksa oldu da bizim mi haberimiz yok?
 
Fiziksel yapılarımızla ilgili tabloda Emniyet müdürlüğü binasından Emlak- İstimlâk müdürlüğü sorumludur diyor. Sayfa 74 `te belediyemiz vergi borçlarına mahsuben bu binayı maliye hazinesine devrettiğimizden bahsediyor. O zaman mülkiyeti bizden çıkan bu binadan bizim müdürlüğümüz niye sorumludur?

Fen işleri müdürlüğünün gerek taş döşenerek gerekse asfalt kırığı serilerek düzenlediği açık otopark yapım işlerini olumlu buluyoruz. Çoğaltılması için çalışmalar yapmasını umuyoruz. Yine okullar, kamu binaları ve camilerin onarımı ile ilgili çalışmalarını sokak ve cadde aydınlatma çalışmalarını olumlu buluyor devamını diliyoruz.

Sayın Başkan bazı kaçak yapıları niçin yıkmıyorsunuz? Örnek mi? Eski kaymakamlık üstü çelik yapı. Yıkmadığınız gibi orada faaliyet gösteren vakfın oradaki giderlerini de belediye kasasından yapıyorsunuz. Oysa 775 sayılı yasa sizi bağlıyor.
 
Takipçisi olacağımızı bilmenizi istiyoruz.
Kentsel Dönüşüm Müdürlüğünüze teşekkür ederiz. Esenlerin durumunu tamda bizim tarif ettiğimiz biçimde özetlemiş.
 
"Esenler planlama ilkelerinden yoksun, imar mevzuatına aykırı, mühendislik hizmetlerinden uzak, depreme karşı dayanıksız yapı stoku içermekte olup, donatı alanları ve alt yapı açısından standartların çok altında değerlere sahip ve can güvenliği olmadan barınma ihtiyacının karşılandığı bir ilçedir.

Meskûn alanda yaklaşık 500.000.- nüfus yaşamakta olup kilometrekareye düşen nüfus 68.000.-kişi/km2 ile İstanbul`un en yoğun ilçesidir.

Yapı stokunun %72`si yapı örünü tamamlamış, güvensiz yapılardan oluşan Esenler, olası bir depremde büyük can kaybına neden olacak riskler taşımaktadır.
 
Bunun yanında Esenler, İstanbul`un Avrupa yakasının merkezinde, ulaşım akslarının kesiştiği noktada yer almakta olup meydana gelecek bir depremde İstanbul`un kilitlenmesine ve olumsuz sonuçların artmasına sebep olacak konumdadır. Böyle bir deprem durumunda Esenler halkının otoyollardan başka sığınabileceği, depremden sonra ise toplanabileceği herhangi bir alan dahi bulunmamaktadır.
 
Ayrıca imar ve mülkiyet sorunları nedeniyle çoğu konutların yenilenmesi mümkün olmadığı için, yapılarda bulunan hak sahipleri büyük risk ile karşı karşıya kalmaktadır. Aynı zamanda planda öngörülen donatı alanları üzerinde yapıların bulunması donatıların aktif olarak kullanılmamasına neden olmaktadır. Bu husus tüm ilçeyi ve vatandaşları olumsuz etkilemektedir."diyerek bizim bu güne kadar eleştirdiğimiz tüm konuları özetlemiş.

Bu ilçeyi 1994`ten beri yöneten iktidarınız bu hale getirmiştir diye düşünüyoruz. "Donatı alanlarını iki katına çıkardık" sözü ise gerçekleri ifade etmemektedir. Havaalanı mahallesi projesi hayata geçmeden önce donatı alanımız kişi başına 1.59 m2 idi.Şu an 1.00`in bile altına inmiştir.

Havaalanı mahallesi tam bir fiyaskodur. Yapılaşma olmadan önce mevcut yoğunluğu 1.90 olan mahalledeki yoğunluk 3.00 emsalle yapacağınızı söylediğiniz yapılaşma ile yoğunluğu 6.5`lara çıkarttınız. Dolayısı ile mevcut donatı alanı miktarımızda olumsuz olarak etkilenmek suretiyle azalmıştır. Artmamıştır.
 
Şimdi Karabayır ve Oruçreis`te yapacağınızı ifade ettiğiniz kentsel dönüşümde de aynı yoğunluk artışlarına giderseniz durumu daha da kötüleştirirsiniz. Bu tarz yaklaşımlarla durumu düzeltmek için bize bir tane değil daha çok askeri alanlar gerekebilir.

Bildiğiniz üzere 6106 sayılı yasa Afet bölgesi ilan edilen alanlarda kentsel dönüşüm planları yaparken dönüşümden önceki yoğunluğun aşılmamasını emreder. Fakat Oruçreis 544 parselde yaptığınız plan tadili ve Havaalanı projeniz bize aynı mantıkla yapı yoğunluğunu artırmayı hedeflediğinizi gösteriyor. Rezerv alan olarak alınan askeri alanla birlikte düşünülen Kentsel Dönüşüm Müdürlüğünüzün belirttiği "Master Plan"daki hedefler bizim de hedefimizdir.
 
Takipçisi olacağız.

Ekleyeceğimiz ise master plan içerisinde mevcut yapıların bulunduğu adalarda "Site Adaları" oluşturulması ve Ada Bazlı Blok imar modelinin de yer alması için çalışma yapılmalıdır. Bu sayede askeri alana transfer miktarı azalacak olup sorun kendi içerisinde çözülecektir.

Sözlerime burada son verirken 2015 faaliyet raporlarına CHP Meclis Üyeleri olarak hayır oyu vereceğimizi bilgilerinize sunarım."
 Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer YEREL Haberleri

Başlık Tarih
 
ESENLER SÜNNET SEZONU15 Haziran 2019
ESENLER EĞİTİMİ TATİLE GİRDİ...14 Haziran 2019
ESENLER ESTİ, İMAMOĞLU GÜRLEDİ...14 Haziran 2019
İMAMOĞLU ESENLER'DE 13 HAZİRANDA MİTİNG YAPACAK...12 Haziran 2019
CHP ESENLER'DEN SEVGİ YÜRÜYÜŞÜ...11 Haziran 2019
YOZGAT-UZUNLU BELEDİYE BAŞKANI İMAMOĞLU İÇİN ESENLER'DE...12 Haziran 2019
GÖKÇINAR; “BUNLARI İKTİDAR YAPANLAR, ŞİMDİ BIRAKIYORLAR, TELAŞ BUDUR…”09 Haziran 2019
AKŞENER ESENLER'DE...08 Haziran 2019
ESENLER MECLİSİ 10 HAZİRAN'DA...03 Haziran 2019
AKSU; MEMLEKET YÖNETMEK ZOR İŞ...01 Haziran 2019
KADİR GECESİ, SİYASET...01 Haziran 2019
ESENLER'DEN İMAMOĞLU GEÇTİ...26 Mayıs 2019
GÖKSU'DAN İMAMOĞLU VE TRABZONLULAR 'YUNANLI' GAFI14 Mayıs 2019
GÖKSU HAKKINDA SUÇ DUYURUSU24 Mayıs 2019
AKSU; BİR SEÇİM ÇALINMIŞ...23 Mayıs 2019
7-24 ESENLER HABER'E ERİŞİM YASAĞI...21 Mayıs 2019
ESENLER'DE 19 MAYIS COŞKUSU...19 Mayıs 2019
İMAMOĞLU ESENLER'DE İFTAR YAPTI...15 Mayıs 2019
ESENLER TAPUYA RÜŞVET OPERASYONU07 Mayıs 2019
ESENLER RAMAZAN ETKİNLİKLERİ TANITILDI...03 Mayıs 2019
Esenler'deki 23 Nisan Kutlamaları 23 Nisan 2019
Esenler Rumelililer 20. Yıl ”Birlik ve Beraberlik Gecesi”06 Nisan 2019
Esenler 31 Mart Yerel Seçim Sonuçları 02 Nisan 2019
ERDOĞAN AKSU; ESENLER CEPHESİNDE DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK…22 Mart 2019
ŞAHİN, YÖNETMEYE VE SORUNLARI ÇÖZMEYE HAZIRIM18 Mart 2019
KAPLAN; "ESENLER'DE ALEVİ KARDEŞLERİMİZİN İBADET MERKEZİ OLMALIDIR..."12 Mart 2019
KAPLAN; "ÇEKİLMEDİM, ADAYIM..."05 Mart 2019
Esenler Belediye Meclisi Vedalaştı05 Mart 2019
Pakel Ailesinin Acı Günü05 Mart 2019
BELEDİYE MECLİSİ 4 MART'TA...28 Şubat 2019
BABACAN AİLESİ'NİN ACI GÜNÜ...18 Şubat 2019
MUSTAFA KAPLAN; “HALKIMIZ SEÇİLMİŞLERİN ÖNÜNDE EĞİLMEZ, DÜĞME İLİKLEMEZ...”16 Şubat 2019
Soner Karabulut Ağabeyini Kaybetti...13 Şubat 2019
MECLİS ÜYESİ ŞAHİN'DEN ASPARAGAS HABER...15 Şubat 2019
CHP’lilerde Şahin tepkisi...12 Şubat 2019
ESENLER BELEDİYESİ'NDE "BORÇ ARŞI ARŞMIŞ"...08 Şubat 2019
İYİ'NİN ADAYI; YILMAZ...07 Şubat 2019
ESENLER KAYMAKAMI KARATAŞ'TAN ANLAMLI YÜRÜYÜŞ...07 Şubat 2019
KAPLAN; ”BU SEÇİM ESENLER’İN BAĞIMSIZLIK SEÇİMİ OLACAKTIR…” 02 Şubat 2019
ESENLER KENT KONSEYİ YAPILDI01 Şubat 2019
Esenler’de Cemevi Sözü...21 Ocak 2019
Hüseyin Saka’nın Mevlidi Siyasileri Buluşturdu... ​ 21 Ocak 2019
YALÇINKAYA; ÇARE VAR...21 Ocak 2019
Hüseyin Saka Hakka Uğurlandı...16 Ocak 2019
EĞİTİMCİ BALCI, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI...12 Ocak 2019
VALİ YERLİKAYA ESENLER'İ ZİYARET ETTİ...10 Ocak 2019
CHP Grup Başkanı Kılıç Mecliste önemli günleri andı...09 Ocak 2019
GÖKTEPE ANILDI...09 Ocak 2019
MUSTAFA KAPLAN BAĞIMSIZ ADAY07 Ocak 2019
CHP ESENLER'DE İTHAL ADAY MODASI...28 Aralık 2018
MENDERES'E KATLI OTOPARK19 Aralık 2018
GÜLDEN CHP'DEN İSTİFA ETTİ19 Aralık 2018
ESENLER'E MİLLET BAHÇESİ...17 Aralık 2018
MECLİS SERTLEŞTİ...07 Aralık 2018
ESENLER BELEDİYE MECLİSİ; 3 ARALIK'TA...30 Kasım 2018
ESENLER BELEDİYE BAŞKANLIĞINA İLK ADAY; SİRKECİ...12 Kasım 2018
CHP BELEDİYE MECLİSİ'NDE ATA'YI ANDI...09 Kasım 2018
Yeni Kaymakam Adil Karataş06 Kasım 2018
ESENLER BELEDİYE MECLİSİ 5 KASIM'DA...03 Kasım 2018
VALİ ŞAHİN VEDA ETTİ...01 Kasım 2018
ESENLER'DE 29 EKİM KUTLANDI...29 Ekim 2018
CHP Esenler Eski İlçe Başkanı Fehmi İlhan’ın acı günü11 Ekim 2018
Yalçınkaya; “Saadet Partisi Herkesin İkinci Evidir”08 Ekim 2018
Huzur Toplantısı Gerçekleştirildi 05 Ekim 2018
Esenlerin 2019 Bütçesi: 370 Milyon TL05 Ekim 2018
KAYMAKAM ŞAHİN; ESENLER'E DOĞRUDAN KATKI SAĞLAYACAK İŞLER YAPMALIYIZ..."29 Eylül 2018
YÜKSEL KILIÇ; TEKSTİLKENT'İN DOLMAMA SEBEBİ YÖNETENLERİN EKSİĞİDİR..."29 Eylül 2018
GÖKSU KENT KONSEYİNDE; "METRİSE ADLİYE SARAYI..."29 Eylül 2018
Canlar Sokağa Taştı27 Eylül 2018
ESDEF Kongre Kararı Aldı28 Eylül 2018
USTA; SÜREÇ DİSİPLİNE VERİLMEMLE BAŞLADI...16 Eylül 2018
Yerel Basın Yeni Emniyet Müdürü'nü Ziyaret Etti..08 Eylül 2018
Atışalanı Köyü eşrafından Süleyman Sarım vefat etti...04 Eylül 2018
ESENLER'DEN PÜTÜRGE'YE TERMİNAL...02 Eylül 2018
TAŞTAN AİLESİNİN ACI GÜNÜ...02 Eylül 2018
ESENLER BELEDİYE MECLİSİ 3 EYLÜL'DE...30 Ağustos 2018
30 Ağustos Zafer Bayramı Esenler'de Kutlandı...30 Ağustos 2018
Göksu, Uhud Camii’nde Bayramlaştı…21 Ağustos 2018
ESENLER BAYRAMLAŞTI...18 Ağustos 2018
​MUSTAFA USTA BABASINI KAYBETTİ…01 Ağustos 2018
31 TEMMUZ’A KADAR 36 AYA KADAR VADE İMKÂNI26 Temmuz 2018
METRİS PROTOKOL İLE KİPTAŞ'A VERİLDİ...17 Temmuz 2018
DAVUTPAŞA MUHTARLIĞI YER DEĞİŞTİRDİ...13 Temmuz 2018
MAHALLELERDE EKİP ÇALIŞMASI11 Temmuz 2018
ESENLER MECLİSİ 2 TEMMUZ'DA...29 Haziran 2018
​ESENLER’DE AKP VE CHP OY KAYBETTİ…27 Haziran 2018
ÜNALDI ÖZSOY VEFAT ETTİ...25 Haziran 2018
CHP ESENLER İNCE'NİN MİTİNGİNE HAZIR...22 Haziran 2018
ESENLER'DE "İMAR BARIŞI" BAŞVURULARI BAŞLADI22 Haziran 2018
​CHP ESENLER’DEN EŞGÜDÜM TOPLANTISI…19 Haziran 2018
CHP BÖLGE MİLLETVEKİLLi ADAYLARI ESENLER’DE…20 Haziran 2018
İYİ PARTİ İFTARINDA SAMİMİYET...13 Haziran 2018
​ORTOPEDİK ENGELLİLER SOKAK İFTARI…11 Haziran 2018
ERDOĞAN ESENLER'DE; "DÜNYADAKİ MAZLUMLARIN SESİYİZ..."11 Haziran 2018
CHP MECLİS ÜYESİ USTA, DÖRT PLAN TADİLİNE İTİRAZ ETTİ...05 Haziran 2018
AHMET AYAR'A SON GÖREV...04 Haziran 2018
ATIŞALANI’LILAR KÖY İÇİNDE İFTARDA BULUŞTU…02 Haziran 2018
ÖZDEMİR; "Esenler’de CEM EVİ istiyoruz..."01 Haziran 2018
BELEDİYE MECLİSİ 4 HAZİRAN GÜNÜ...02 Haziran 2018
ESDEF 8. İFTAR PROGRAMINI DÜZENLEDİ...31 Mayıs 2018
ŞEHİR İFTARLARINDA SİYASET PEKİŞTİRİLİYOR…31 Mayıs 2018
​ESENLER CUMHURİYET MEYDANI’NDA ÇADIR TİYATROSU…29 Mayıs 2018
​VARDAR; ERDOĞAN İKTİDARINA “TAMAM" DEMELİYİZ...28 Mayıs 2018
AĞIR KUSUR... 26 Mayıs 2018
Y. MANSUR KILINÇ ESENLER’İ ZİYARET ETTİ…25 Mayıs 2018
BÖLÜKBAŞI MİLLETVEKİLİ ADAYI…25 Mayıs 2018
​ESENLER YAVUZ SELİM CAMİİ YÖNETİMİ VE CAMİ ESNAFLARINDAN İFTAR… 21 Mayıs 2018
​CHP ESENLER’DEN, 19 MAYIS’A ALTERNATİF KUTLAMA… 20 Mayıs 2018
YAŞA MÜDÜR...19 Mayıs 2018
ESENLER'DE SİYASİ CENTİLMENLİK...18 Mayıs 2018
USTA; " VİZYONDAN KUŞKU DUYUYORUM..."11 Mayıs 2018
MECLİS 7 MAYIS'TA...04 Mayıs 2018
BELEDİYEDEN EMNİYETE 14 POLİS ARACI...30 Nisan 2018
Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Aydın istifa etti...27 Nisan 2018
CHP’NİN TÜRKİYE’Yİ YÖNETMESİ GEREKİR… 25 Nisan 2018
​ESENLER’İN ÇOCUKLARI 23 NİSAN VE ULUSAL EGEMENLİĞE SAHİP ÇIKTILAR…24 Nisan 2018
Meslektaşımız Hüseyin Koca Dünya Evine Girdi24 Nisan 2018
ŞEHİT VOLKAN KARATEPE MEYDANI AÇILDI...21 Nisan 2018
​MERKEZ CAMİİ’NDE PANKART KRİZİ…17 Nisan 2018
​YALÇINKAYA “HAR VURUP HARMAN SAVURAN BİR YÖNETİM …”08 Nisan 2018
MÜRSEL PAKEL HOCAYI KAYBETTİK...08 Nisan 2018
CHP’liler Meclisi Terk Etti03 Nisan 2018
​ESENLER RUMELİLER BAŞKANINI SEÇTİ; EKREM BEŞKARDEŞ… 02 Nisan 2018
MECLİS 2 NİSAN'DA...30 Mart 2018
ESENLER'E 500 YATAKLI HASTANE29 Mart 2018
SEÇİM MÜDÜRÜ GÖK; KARASU'YA TAYİN OLDU...27 Mart 2018
​AYHAN BÖLÜKBAŞI; “İYİ PARTİ HERKESE İYİ GELMEYE BAŞLADI…”23 Mart 2018
Esenler İlknur`a Ağladı... ​23 Mart 2018
HAVAALANI KENTSEL DÖNÜŞÜM MAĞDURLARI TEPKİLİ...20 Mart 2018
ESENLER RUMELİLİLER KONGRESİ 1 NİSAN’DA…13 Mart 2018
GÜRSEL ESENLER'DE BİLGİLENDİRİLDİ!12 Mart 2018
​USTA; “HALKIN ÇIKARLARINI KOLLADIM”11 Mart 2018
Doç. Dr. Ahmet Ayar’dan Esenlere Vefa09 Mart 2018
Turan Hocanın acı günü...03 Mart 2018
MECLİS 5 MART'TA...02 Mart 2018
ÖVÜNÇ MADALYASI KARDEŞE...26 Şubat 2018
Esenler Pir Sultan Kongresi Gerçekleştirildi..26 Şubat 2018
CHP Esenler'den Ekonomi Paneli25 Şubat 2018
Esenler AKP İlçe Başkanı Görevden alındı!23 Şubat 2018
ŞÜKRÜ ŞAHİN ABLASINI KAYBETTİ 11 Şubat 2018
MECLİS ŞUBAT KARARLARI19 Şubat 2018
ESENLER DUADA BULUŞTU...19 Şubat 2018
Hamsi Etkinliğinde Yas 14 Şubat 2018
Zeki Sirkeci’nin Acı Günü13 Şubat 2018
Nihat Çalışkan’ın Babası Vefat Etti13 Şubat 2018
Pehlivan Ailesinin Acı Günü13 Şubat 2018
İyi Parti Esenler ilçesi Kongresini yaptı07 Şubat 2018
Şubat ayı Meclisi 5 Şubat Pazartesi02 Şubat 2018
HUZUR VE CEZA...02 Şubat 2018
TÜTÜNE CEZA26 Ocak 2018
İYİ Parti Esenler, Yerel Basını Ağırladı17 Ocak 2018
10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ11 Ocak 2018
Esenler salı pazarı Problemi...10 Ocak 2018
​YÜKSEL KILIÇ MECLİSE “YENİ YILI” HATIRLATTI…03 Ocak 2018
AKSU; 'DIŞA DÖNÜK GÜVEN VE İÇE DÖNÜK ÖZGÜVEN' İÇİN…13 Aralık 2017
SAADET TUĞRUL YALÇINKAYA DEDİ...12 Aralık 2017
Esenler’de Kudüs için ortak deklarasyon08 Aralık 2017
BİRLİKTE KAZANACAĞIZ…06 Aralık 2017
AKSU; "İÇİNDEN GÜNEŞ IŞIĞI GEÇEN EYLEMLERE YOLDAŞ OLACAĞIZ…" 27 Kasım 2017
ADAYLIĞIMIZA DESTEK BÜYÜYOR…21 Kasım 2017
İŞTE AKP’NİN KENTSEL DÖNÜŞÜM FOTOĞRAFI…16 Kasım 2017
ERDOĞAN AKSU; DURDUK YERDE ADAYLAŞMADIK...13 Kasım 2017
Eğitim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı...10 Kasım 2017
CHP’siz 10 Kasım Anma töreni...13 Kasım 2017
Esenler Belediye Meclisi 6 Kasım'da...04 Kasım 2017
​ESENLER TERAZİDERE TRAMVAY YOLUNDA TEL ÖRGÜLER KALKTI… 04 Kasım 2017
PAŞA KAÇAN’IN OĞLU AYAKKABI MAĞAZASI AÇTI… 03 Kasım 2017
ESENLER'E SERVİSLİ PAZAR....01 Kasım 2017
CHP ESENLER'DEN CUMHURİYETE ALTERNATİF PROGRAM... 30 Ekim 2017
Cumhuriyet Bayramı Resmi Tören ile kutlandı30 Ekim 2017
Esenler Çiftehavuzlar Mahallesi Kentsel Dönüşüm için...28 Ekim 2017
AKP ESENLER'DE İSTİFA20 Ekim 2017
Sistemin Temel Taşı Muhtarlar21 Ekim 2017
"Uluslararası Şehir ve Sivil Toplum Kuruluşları Zirvesi" Esenler'de...18 Ekim 2017
ESENLER'İN GİRİŞİ ASFALTLANIYOR...17 Ekim 2017
ŞEHİRLERİN TARİHİNİ YAZANLAR...13 Ekim 2017
Esenler'in Cemevi Talebi...13 Ekim 2017
SÖNÜK KENT KONSEYİ12 Ekim 2017
KENT KONSEYİ'NDE BAĞIMLILIK DEĞERLENDİRİLECEK...11 Ekim 2017
544 parselde neler oluyor?05 Ekim 2017
BELEDİYE MECLİSİ 2 EKİM'DE...28 Eylül 2017
TUNA MAHALLESİ'NDE KENTSEL DÖNÜŞÜM TOPLANTISI...23 Eylül 2017
AHİLİK HAFTASI KUTLANMAYA BAŞLADI21 Eylül 2017
19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ PROGRAMI21 Eylül 2017
ÖMÜR İSTANBUL LANSMANI CUMAYA...20 Eylül 2017
TURGUTREİS PERŞEMBE PAZARI REFERANDUMLA YERİNDE KALDI…17 Eylül 2017
USTA'YA YARGISIZ İNFAZ...13 Eylül 2017
USTA'YA CHP VE AKP ENGELİ...11 Eylül 2017
CHP 94 YAŞINDA09 Eylül 2017
MECLİS PAZARTESİ08 Eylül 2017
ESENLER GİRİŞİ SIKINTILI…06 Eylül 2017
ESENLER'DE PAZARCILAR İSYANDA...06 Eylül 2017
EMNİYETİN SON AY ASAYİŞ UYGULAMALARI 04 Ağustos 2017
ESENLER'DE 74 BİN KONUT DÖNÜŞECEK01 Ağustos 2017
Kaymakam Şahin; Bir yıllık yağış bir günde düştü...31 Temmuz 2017
Emlak Vergisi artışına tepki31 Temmuz 2017
ESENLER'DE FIRTINA 29 Temmuz 2017
PİLAV7 AÇILDI...27 Temmuz 2017
ESENLER BELEDİYE MECLİSİ 3 TEMMUZ'DA...01 Temmuz 2017
RUMELİ BALKAN DERNEKLERİ FEDERASYONU’NDAN TOPKAPI SURLARINDA İFTAR…16 Haziran 2017
Usta ve Kılıç İl Başkanını Ziyaret Etti10 Haziran 2017
ESENLER'DE 'ANADOLU'YU MAYALAYANLAR'...01 Haziran 2017
FETTAH DİNDAR'IN ACI GÜNÜ...22 Mayıs 2017
“KAPTAN EMLAK, GAYRİMENKUL DANIŞMANLIK” AÇILDI…20 Mayıs 2017
MECLİS GUPLARINDA CEMEVİ TALEBİ...04 Mayıs 2017
VARDAR VE KAYA; “23 NİSAN EGEMENLİĞİN HALKA VERİLDİĞİ GÜNDÜR…”25 Nisan 2017
BARIŞ EKMEĞİ ESENLER’DE PİŞTİ…25 Nisan 2017
ESENLER’DE SURİYELİLERLE YAPILAN KAVGA BİR CANA MALOLDU…25 Nisan 2017
Daş Ailesinin Mutlu Günü19 Nisan 2017
FERHATPAŞA VARİSLERİ ESENLER’DE YER ÇEVİRDİ…20 Nisan 2017
ESENLER MECLİSİ ENCÜMEN VE KOMİSYONLARI YENİLEDİ...05 Nisan 2017
MECLİS 3 NİSAN’DA31 Mart 2017
ERDOĞAN ESENLER'DEYDİ...28 Mart 2017
Gazeteci Sait Yılmaz’ın Acı Günü26 Mart 2017
CHP İl Başkanı Canpolat Esenler'de... 25 Mart 2017
ESENLER’DE SUYOLU BULUŞMASI23 Mart 2017
ÖZDEMİR; “BİZE BİR CEMEVİNİ ÇOK GÖRÜYORLAR…” 20 Mart 2017
ESENLER CHP’DEN “HAYIR” PİLAVI 20 Mart 2017
NAZIM ÖZGÜR; “BENİ DARBEDEN BAŞKAN DANIŞMANI ‘AKSU’ İDİ…”17 Mart 2017
GÖKSU; "FETÖ ÜLKENİN 40 YILINI HEBA ETTİ"16 Mart 2017
MEYDANLAR KİMDEN SORULACAK…15 Mart 2017
GÜÇ SENİN, SÖZ SENİN, KARAR SENİN!!!13 Mart 2017
Çetinkaya Mecliste Meydan okudu! 07 Mart 2017
ESENLER BELEDİYESİ'NDE VERGİ KARMAŞASI...07 Mart 2017
ESENLER'DE OTOPARK SORUNU...06 Mart 2017
Engin,”Geleceğimiz İçin Oyumuz “Hayır”...05 Mart 2017
ESENLER BELEDİYE MECLİSİ 6 MART'TA...06 Mart 2017
ESKAT’A 25 YENİ PERSONEL…01 Mart 2017
ESENLER HAYIR PLATFORMU ALANLARDA...27 Şubat 2017
ESENLER 'HAYIR' DA BİRLEŞTİ...20 Şubat 2017
YAVUZ SELİM KENTSEL DÖNÜŞÜM PANELİ YAPILDI...20 Şubat 2017
ORTOPEDİK ENGELLİLLER OLAĞANÜSTÜ KONGRE YAPTI...14 Şubat 2017
ESENLER RİZELİLERİN YENİ BAŞKANI KAHVECİ…13 Şubat 2017
544 PARSEL MAHKEMEDEN DÖNDÜ...30 Ocak 2017
ESENLER ESNAF ODASINDAN 36 PROJE...25 Ocak 2017
CHP ESENLER ANAYASAYA HAYIR DİYECEK…23 Ocak 2017
MECLİS TERÖRÜ KINADI..03 Ocak 2017
BELEDİYESİ MECLİSİ DENETİM KOMİSYONU ÜYELERİ SEÇİLDİ...03 Ocak 2017
2017'NİN İLK BELEDİYE MECLİSİ OTURUMU PAZARTESİ...01 Ocak 2017
Vardar ve Yurtsever ailelerinin acı kaybı...29 Aralık 2016
ESENLER YAVUZ SELİM MUHTARI RECEP YAVAŞ’IN MUTLU GÜNÜ…27 Aralık 2016
Gazeteci Suat Türkoğlu Babasını Kaybetti...27 Aralık 2016
EYÜP’ÜN USTA GAZETECİSİ SELAHATTİN SORUCU…23 Aralık 2016
TERÖRÜN BU GÜNÜ BU DAKKA18 Aralık 2016
ESENLER HUZUR TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ...15 Aralık 2016
ESENLER’İN YENİ KAYMAKAMI; CUMA GÜNÜ GÖREVİNİN BAŞINDA…15 Aralık 2016
ESKAT’A 25 PERSONEL ALINDI…14 Aralık 2016
ÇİFTEHAVUZLAR MAHALLESİ'NDE KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR...12 Aralık 2016
HÜSEYİN MERT HOCA ABLASINI KAYBETTİ…12 Aralık 2016
MECLİSTE FETÖ ATIŞMASI09 Aralık 2016

KÖŞE YAZARLARI
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
ARŞİV
..
SİZ DE YAZIN-YAYINLAYALIM!
HABERE DEĞER "ESENLER VE ÜLKE" YE DAİR KONULARI,GERÇEKLERİ,  
yerelgazeteci@hotmail.com,
esenlertime@hotmail.com,

E-MAİL ADRESLERİNDEN
GAZETEMİZE ULAŞTIRABİLİRSİNİZ...
EN ÇOK OKUNAN
Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
FOTO GALERİ
RADYO

TAKVİM
BU GÜNKÜ GAZETELER
FACEBOOK-BEĞEN
HABERLER