Ana Sayfa > SİYASET

ESENLER AFRİN'İ DEĞERLENDİRDİ...
22 Şubat 2018
Siyasi Partilerin Esenler İlçe Başkanları Afrin operasyonu ile ilgili bir yerel gazeteye değerlendirmelerde bulundu...
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

ESENLER AFRİN'İ DEĞERLENDİRDİ...
Siyasi Partilerin Esenler İlçe Başkanları Afrin operasyonu ile ilgili bir yerel gazeteye değerlendirmelerde bulundu...

Taran: Terörün kökü kazınacak, Mehmetçik zaferle dönecek

AKP Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Afrin’de sürdürülen ‘Zeytin Dalı’ harekatı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada İslam coğrafyasının ‘Arap Baharı’ ile birlikte emperyalist güçlerin saldırısına uğradığına dikkat çekti.

Afrin’den başlayarak sınır boyunu teröristlerden temizleneceğini belirten Taran sözlerini şöyle sürdürdü: ZAFERLE SONUÇLANACAK

“O bölgelerden ülkemize bir çok roket atıldı ve bunun sonunda sivil insanlarımız şehit oldu. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz gereğini yapıyor, Cumhurbaşkanımız, liderimiz Erdoğan’ın dediği gibi bu operasyonlar sınırlarımızda tek bir terörist kalmayana kadar devam edecektir. Bu operasyondan zaferle ayrılacağız inşallah. Türk Devleti çok güçlü bir devlettir, Türk ordusu dünyanın en güçlü ordularındandır, bizler şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da devletimizin ve milletimizin hep yanında olacağız.Şu anda yapılan Zeytin Dalı’ operasyonu çok önemli bir operasyondur. Mehmetçiğimiz ülkemizin bekası için Suriye’de, sevdiklerinden uzakta, büyük bir mücadele içinde. İnşallah yakın zamanda sınır hattımız terör unsurlarından arındırılacak ve askerlerimiz sağ salim ülkemize zafer ile döneceklerdir. Şehit düşen sivil ve askerlerimize Allah’dan rahmet sevenlerine canı gönülden baş sağlığı diliyorum.”


Ütebay: Operasyon en kısa zamanda sonlandırılmalı

Esenler CHP İlçe Başkanı Bülent Ütebay, Afrin operasyonu ile ilgili değerlendirmelerde bulunurken, öncelikle bu operasyondan önce bu noktaya neden gelindiğini iyi anlamak gerektiğini belirtti. “AK Parti’nin izlediği dış politika maalesef bizi böyle bir operasyona mecbur kılmıştır. TSK ve devlet’in güçleri bu operasyonu yapıyor fakat, AK Parti bunu siyasi bir malzeme haline dönüştürdü.” dedi.

Zeytin Dalı Harekatı’nın devletin ve TSK’nın bir operasyonu olduğunu ileri süren Ütebay TSK’nın gerekli gördüğü bu operasyonu CHP’nin de desteklediğini, bu desteğin ülkenin bu noktaya neden geldiğini sorgulamaya engel olmadığını söyledi. 15 yıldır ülkeyi yöneten AK Parti’nin TSK’ya yapılan kumpasın bir parçası olduğunu, Genel Kurmay Başkanı’nın ve komutanların FETÖ kumpaslarıyla göz altına alınmalarına ortak olduğunu, PYD’nin her kesim tarafından terör örgütü kabul edilmişken liderinin Ankara’da kırmızı halılar ile karşılandığını belirtti.

‘BİR AN ÖNCE SONLANDIRILMALI’

“Bu operasyona mecbur kalınması, 20’li yaşlarda fidanlarımızın şehit olması bizlerin ciğerini yakmaktadır. CHP gelinen bu noktada devletin ve TSK’nın mecbur kalmasından dolayı, cumhuriyeti kuran bir parti olarak operasyonu destekliyoruz.” diyen Ütebay sözlerini şöyle sürdürdü: “Bir an önce bu operasyonun son bulmasını ve askerlerimizin sağ salim yurtlarına dönmesini arzu ediyoruz. Keşke bu operasyona mecbur kalacak durumlar yaşanmamış olsaydı. Keşke çözüm sürecinde yaşananlar olmasaydı. Bu gün gencecik fidanlarımız şehit olmayacaktı. İktidar tarafından doğru politika izlenseydi bunlar yaşanmayacaktı.

‘SORUMLUSU İKTİDARIN BAŞIDIR’

Bu operasyonların sorumlusu şu anda mevcut olan iktidarın başıdır. PKK’nın bu kadar askerimizi şehit etmesi yanlış siyasetten kaynaklanmaktadır. Orada şehit olan çocuklar bu halkın çocukları, hiçbir siyasinin çocukları oralara gönderilmiyor. Askerlik yapmayan birinin, ayağına bot giymemiş bir kişinin harekat merkezinde talimat verir pozisyonda fotoğraf vermesi bu insanların vicdanını sızlatmıştır. Orada şehit olan çocuklar bu ülkenin fakir evlatlarıdır. İnşallah bu operasyondan başarılı bir şekilde çıkıp evlerine sağlıklı bir şekilde dönerler.”

Yılmaz: Siyaset üstü, hayati bir operasyon

MHP Esenler İlçe Başkanı Suat Yılmaz, Afrin’de süren ‘”Zeytin Dalı” operasyonu hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. “Zeytin Dalı” operasyonunun Türk milletinin bekası ve Türk milletinin geleceği için önemli bir operasyon olduğunu belirten Yılmaz, güney sınırlarımız boyunca terör örgütlerinin kontrolünde Akdeniz’e kadar uzanacak bir terör koridoru oluşturulmaya çalışıldığını, Kürdistan diye sözde bir devlet kurmak için planları olduğunu, bunu önlemek için harekatın yapıldığını söyledi.

“Hatırlarsanız o dönemlerde açıklama yapan ve şu anda cezaevinde olan bölücülerin başı Selahattin Demirtaş’ın ‘PYD Fırat’ın batısına geçer sizler de mal, mal izlerseniz’ demişti. Allah’a şükürler olsun ki Türk Devleti güçlü bir devlettir. Fırat’ın batısı da bizim doğusu da bizim Allah’ın izniyle.” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

BATAKLIK KURUTULACAK

“Türk Devleti üç ayaklı olan sözde bu projeyi ilk olarak Güneydoğu Anadolu’da kırdı, ikinci olarak Suriye’de Fırat Kalkanı ile kırdı, üçüncü ayak olarak da Irak’ın kuzeyinde Barzani ayağını kırdı. Şu anda da terör yuvalarını TSK kuvvetlerimiz ve bölgeye intikal eden Polis Özel Harekat güçlerimiz Allah’ın izniyle bataklığı kurutmak için çok çetin bir mücadele veriyorlar. Rabbim yar ve yardımcıları olsun. O bölgelerden sınırımıza yüzlerce roket atıldı. Bir çok insanımız şehit oldu. Allah rahmet etsin. Türk milletinin de başı sağ olsun. Bundan dolayı bu operasyon çok önemlidir. MHP’nin ve AK Partinin sorunu değildir. Bu, Türk milletinin sorunudur. Genel Başkanımız Bahçeli’nin de belirttiği gibi istiklalimizle, istikbalimizde alakalı bir operasyondur. Bu operasyonu tüm imkanlarımız ile destekliyoruz. Genel Başkanımızın söylediği gibi gerektiğinde biz de Afrin’e gider terör yuvalarına yıldırım olur saplanırız.

SİYASET ÜSTÜ BİR SORUN

Bu sorun siyaset üstü bir sorundur. Dolasıyla siyaset üstü duruş gerektirir. Liderimizden Allah razı olsun her zaman olduğu gibi 15 Temmuz sonrasında da hatta kuruluşundan bu yana Türk milletinin ve Türk devletinin yanındayız. Devletimiz için büyük bedeller ödemiş bir milletiz. Bu orduyu yenecek dünyada hiçbir güç tanımıyoruz Allah’ın izniyle. Bu coğrafyada Türk milleti adına bin yıldır büyük bedeller ödedik. Bazı kendini aydın zanneden kara cahiller medyada söylemlerde bulunuyorlar, Afrin’de ne işimiz var? diyenlere şu cevabı veriyoruz. Afrin’in köylerinin isimlerine bakıldığında cevabı görürsünüz. Oraların Türkmenlerin , Arapların ve samimi inanmış Kürt kardeşlerimizin yurdudur. Biz Türk milleti, devleti olarak oraya barış ve huzur getirmek için gidiyoruz. Orada Türk, Kürt savaşı yok, orada hilal ile haç’ın savaşı var. Orada ülkemizi bölmeye çalışan güçleri yok etme operasyonu vardır. Türk ordusu bu operasyondan zafer ile çıkacaktır buna canı gönülden inanıyoruz.

ZAFERLE DÖNECEKLER

Esenler’den eşini, ailesini ve sevdiklerini geride bırakıp şehadet şerbetini içmeye hazır olan Müslüman Türk evlatlarına Türkmen kardeşlerimize, Arap kardeşlerimize ve orada gördüğümüz Kürt kardeşlerimize şahsım ve partim adına canı gönülden teşekkür ediyorum. Rabbim yar ve yardımcıları olsun. Rabbim zafer ile geri dönmeyi nasip etsin. Hepsi Allah’a emanet olsun. Öncelikle bizim sınır ve güvenliğimizin Vatanımızın toprak bütünlüğünü korumak için yola çıkmış olan askerimizin Mevlam yar ve yardımcıları olsun. Şehit olan Askerlerimize Allah’dan rahmet diliyorum. Rabbim şehadetlerini kabul etsin inşallah.”


YALÇINKAYA Gerekli ve zorunlu bir operasyon

Saadet Partisi Esenler İlçe Başkanı Tuğrul Yalçınkaya, Afrin operasyonunun ülkemizin birlik ve beraberliği açısından çok önemli ve zorunlu bir operasyon olduğunu söyledi.

Bu operasyonun yapılması için önemli sebepler bulunduğunu, bunu desteklemenin bu operasyonlara zemin hazırlayan sebepleri de yok saymak anlamına gelmemesi gerektiğini belirten Yalçınkaya, “Bu, bizim bundan sonra başımıza gelecek olan sıkıntılara tedbir alamamamızı da beraberinde getirir veya kısır bir değerlendirme olur. Şunu net bir şekilde ifade etmeliyim ki Afrin operasyonu kaçınılmaz bir sonuç olmuştur.” dedi. Aslında bu operasyonun AK Parti iktidarının dış politikada yaptığı yanlışlardan kaynaklandığını ileri süren Yalçınkaya, her şeye rağmen, şahsen bu operasyonun olması gerektiğini inandığını belirterek “Askerlerimizin teröristlere karşı başarılı mücadele etmelerini ve sağ sağlım ülkemize geri dönmelerini Yüce Mevlamdan niyaz ediyorum” dedi.

BU NASIL ORTAKLIK?

Başkan Yalçınkaya, kabullenemedikleri bir konunun ise Amerika ile uzun vadeli stratejik ortaklığın devam edileceği yönünde bir niyet ortaya konulmasına rağmen, Amerika ve Batılı ülkeleri kontrol eden Siyonizm Türkiye’yi parçalamak istediğini ifade ederek “Seni bölmek ve parçalamak isteyen ülkeler ile stratejik ortaklık yapıyorsun ve kendi topraklarında askeri üstlerini kullandırıyorsun. Ayrıca bu ülkeler senin başlıca düşmanın olan teröristlere silah ve mühimmat yardımı yapıyor. Bunlarla yan yana yürüyerek stratejik ortak olunması kabul edilebilir değil.”

ABD’YE, AB’YE MAHKUM DEĞİLİZ

Bunu son derece tehlikeli ve sakıncalı gördüğünü ifade eden Yalçınkaya, millet olarak AB ülkelerine ya da Amerika’ya mecbur ya da mahkum olma psikolojisinden kesinlikle kurtulmak gerektiğini ve buna mecbur olmadığımızı belirterek “Biz tarihin en şerefli milletiyiz. Tarihin en güçlü devletini kurmuş milletiyiz ve bu gün de bölgenin ve dünyanın en güçlü devletine sahip bir milletiz. Bu düşünceden, hem ülkenin idarecileri ve hem de vatandaşlar kurtulmalıdır. Biz alternatifsiz değiliz.” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bunun en güzel örneğini 1997 yılında rahmetli Erbakan Hükümeti bizim Batı’ya mahkum olmadığımızı ortaya koymuştur. Bunların bizleri parçalamak istediğini bile bile halen bunlar ile ortaklık yapıyoruz. Bunu asla kabul edemeyiz. Diplomatik çözüm her zaman tercih edilen çözüm olmalıdır. Askeri operasyon masadaki son tercih olmalı. Bölgede son derece karmaşık bir durum söz konusu. Askeri operasyonlar ile Suriye’de yönetimi alıp bir başkasına vermek çok zor görünüyor. Çünkü orası tam bir bataklık. Farklı güçler, farklı gruplar var ve hepsinin farklı amaçları var. Ben inanıyorum ki inşallah yakın zamanda askerlerimiz sağ salim ve zaferle ülkemize geri döneceklerdir.”

Kiracı: Geç kalınmış bir hamle, destekliyoruz

Zeytin Dalı harekatı ile ilgili yaptığı açıklamaya, “Operasyonda görev alan tüm TSK mensuplarına başarılar diliyor ve muzaffer olmaları için dua ediyoruz. Mehmetçiklerimizin elleri yüreklerinde bekleyen ailelerine sabırlar, şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyoruz.” diyerek başlayan İYİ Parti Esenler İlçe Başkanı Necdet Kiracı, Afrin’de gerçekleşen operasyon ülkemizin milli birlik ve bütünlüğü açısından büyük önem arz ettiğini, Türkiye’nin uluslar arası hukuktan doğan haklarını kullanarak gerçekleştirdiği bu operasyonu desteklediklerini, kahraman Türk Ordusu’nun yanında olduklarını kamuoyuna açıkca beyan ettiklerini söyledi.

İYİ Parti’nin kurumsal kimliğini milli merkezde tanımlayan, Türk siyasetinde farklı bir yelpaze açan yeni bir siyasi parti olduklarını belirten Başkan Kiracı, dış politika ve operasyonla ilgili kaygıları dile getirmenin demokratik bir hak olduğunu ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü: “Kişi ve kurumların fikirlerini özgürce açıklaması bu demokratik hakların başında geliyor. Bu tür açıklamalarda ölçüyü aşmaması ve hassas olunması gerektiğini düşünüyoruz. Silahlı mücadele veren kahraman askerlerimizin moral, motivasyonu düşürecek ve içeride milli birlik ve bütünlüğü zedeleyecek söylemlerden kaçınılması gerekir.

Biz bu hassasiyetlerimizi dile getirirken aynı zamanda milli konuların siyasete alet edilmesi taraftarı değiliz. Afrin’e yönelik Zeytin Dalı harekatı parti kongrelerine malzeme edilmemeli. Bu denli önemli bir harekatın başladığı siyasi parti kongrelerinde ilan edilmemelidir.

Beka mücadelesi adı altında çıkan en ufak farklı sese tahammül edilmeyip hain, yandaş ilan edilmesi ve kutuplaştırılmasını da doğru bulmuyoruz. Zira Afrin operasyonu 15 yıllık iktidarın yanlış dış politikaları sonucu geç kalınmış bir hamlenin şanlı Türk Ordusu tarafından telafi edildiği bir operasyon olduğunu ve bu yanlış politikalar yüzünden bedel ödemek zorunda olduğumuzu söylemek haksızlık olmayacaktır.

Biz kahraman Mehmetçiğimizin, ordumuzun ve komuta kademesinin sonuna kadar yanındayız. Bunun farkındayız ve ordumuza sahip çıkacağız, dualarımızla destek olacağız, farklı niyet besleyen düşman odaklarına milli birlik beraberliğimizi perçinleyerek tokat vuracağız. Ama Mehmetçik Afrin’de can verirken, kan dökerken bizler siyasi kulislerde, şehit cenazelerinde tabuta yaslanarak poz vermeyeceğiz. Grup toplantılarında ‘Bizi Afrin’e gönder’ diye slogan atıp ortalığı sulandırmayacağız.

Allah, ordumuzun, milletimizin ve devletimizin yardımcısı olsun.” Kaynak1haber
Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SİYASET Haberleri

Başlık Tarih
 
AYRICALIKLI KUSUR VE GEÇİCİ AYRILIK...05 Haziran 2020
PANDEMİ VE TEK ADAM REJİMİ-ERDOĞAN AKSU YAZDI...01 Haziran 2020
GALATA KULESİNİN SAHİBİ?15 Mayıs 2020
BİLİNMEYEN YÖNLERİYLE FİKRİ SÖNMEZ09 Mayıs 2020
TOPLANIN 1 MAYIS'I KUTLUYORUZ...30 Nisan 2020
ERDOĞAN AKSU; CORONA-V FAN KULÜP...27 Mart 2020
CHP İSTANBUL KADIN KOLU BAŞKAN ADAYI; SOKU…09 Mart 2020
İMAMOĞLU; HALK MARKET VE HALK LOKANTALARI...06 Mart 2020
ERDOĞAN AKSU YAZDI; REKLAM TIME...26 Şubat 2020
Canan Kaftancıoğlu yeniden CHP İstanbul İl Başkanı...10 Şubat 2020
KILIÇDAROĞLU; 34 MİLYAR DOLAR NEREDE? 28 Ocak 2020
ERDOĞAN AKSU YAZDI; MİNYATÜR MİLLİYETÇİLİK09 Ocak 2020
CHP İSTANBUL İLÇE KONGRELERİ DEVAM EDİYOR...06 Ocak 2020
BÖLÜKBAŞI SAKARYA'DA...25 Aralık 2019
ERDOĞAN AKSU YORUM; KONGRE UMUDU24 Aralık 2019
İMAMOĞLU; ASIL EFENDİ MİLLET24 Aralık 2019
ERDOĞAN AKSU; TERCİH-TERCİAT-NÜANS17 Aralık 2019
ERDOĞAN AKSU YORUM; PARTİ KUR KURTUL…13 Aralık 2019
İMAMOĞLU; KANAL İSTANBUL CİNAYET PROJESİDİR...05 Aralık 2019
​CHP ESENLER, 16 MAHALLEDE DELEGE SEÇİMİNİ TAMAMLIYOR…28 Kasım 2019
ÖZTRAK; KUMPASIN HEDEFİ CHP'DİR...25 Kasım 2019
​MUHARREM İNCE, BASIN TOPLANTISI YAPTI…25 Kasım 2019
ERDOĞAN AKSU; SAHTE PUZZLE'CILAR...23 Kasım 2019
RAHMİ TURAN; HATA YAPTIM...23 Kasım 2019
KILIÇDAROĞLU; "DEVLET YÖNETİMİNDE LİYAKAT OLURSA, DEVLETİN SAYGINLIĞI ARTAR"21 Kasım 2019
CHP ESENLER, 9 MAHALLEDE DELEGE SEÇİMİNİ TAMAMLADI…18 Kasım 2019
ERDOĞAN AKSU; CUMHURBAŞKANLIĞI MAKAMINA MEKTUP05 Kasım 2019
CHP'NİN SİYASET VE İKTİDAR VİZYONU21 Ekim 2019
ALİ TOPUZ'UN ANISINA...16 Ekim 2019
CHP'DE KONGRELER VE KURULTAY TAKVİMİ BAŞLADI...05 Ekim 2019
40 ARTI 1 SİNYALİ...02 Ekim 2019
Kılıçdaroğlu; Biz yönetemiyoruz, seçime gidelim diyecekler...23 Eylül 2019
İMAMOĞLU; 3,5 MİLYAR TASARRUF ETTİK...17 Eylül 2019
CHP’de Kurultay Süreci Başlıyor14 Eylül 2019
CANAN KAFTANCIOĞLU'NA 9 YIL, 8 AY, 20 GÜN...09 Eylül 2019
YENİKAPI ARAÇLARININ MALİYETİ BÜYÜK06 Eylül 2019
YENİKAPI ARAÇLARI AÇIKLAMASI; GÖKSU'DAN...06 Eylül 2019
İmamoğlu, Sana oy vermem' diyen teyzeyi ziyaret etti07 Ağustos 2019
CANAN BAŞKAN'I CEZALANDIRMA DAVASI...19 Temmuz 2019
ERDOĞAN AKSU; CHP KONGRELERİ BAŞLATMALI…17 Temmuz 2019
İMAMOĞLU; İŞTİRAKLERDEKİLER KUL HAKKI YEMEYE KADAR GİDİYOR...17 Temmuz 2019
İMAMOĞLU ANITKABİR'DE...12 Temmuz 2019
İMAMOĞLU, VEKALETİ HÜSEYİN AKSU'YA VERDİ...12 Temmuz 2019
AKP'DE İSTİFALAR BAŞLADI...08 Temmuz 2019
ERDOĞAN AKSU YAZDI-HESAP ÖZETİ; İKTİDAR KAYBETTİ...28 Haziran 2019
İMAMOĞLU MAZBATASINI ALDI VE SÖZ VERDİ...28 Haziran 2019
İMAMOĞLU MAZBATASINI 2. KEZ ALIYOR...27 Haziran 2019
ERDOĞAN AKSU; İŞLEM TAMAM...26 Haziran 2019
SEÇİMLERİN FATURASI MİLLETE25 Haziran 2019
İMAMOĞLU FARKLA KAZANDI...23 Haziran 2019
MİLLET KAZANDI…23 Haziran 2019
CHP 23 HAZİRAN'A HAZIR...21 Haziran 2019
İMAMOĞLU TRT'YE ÇIKTI...19 Haziran 2019
ERDOĞAN AKSU; İMAMOĞLU YÜZDE ELLİ'Yİ AŞTI...19 Haziran 2019
KILIÇDAROĞLU; 3,5 MİLYON SURİYELİ DAHA GELECEK...18 Haziran 2019
SAADET PARTİSİ; AKP LEHİNE SÜRPRİZ ÇIKMAZ...18 Haziran 2019
ERDOĞAN AKSU; İMAMOĞLU YİNE KAZANIR...15 Haziran 2019
KÜÇÜKKAYA; AÇIK OTURUM FORMATI...12 Haziran 2019
İMAMOĞLU-YILDIRIM ORTAK YAYINI 16 HAZİRAN'DA...10 Haziran 2019
ERDOĞAN AKSU; VİP KRİZİ, VIP KARDEŞLİĞİ...09 Haziran 2019
İMAMOĞLU İLE KARADENİZ SOLDAN DALGANDI..07 Haziran 2019
ANKETLERE GÖRE, İMAMOĞLU ÖNDE...01 Haziran 2019
İMAMOĞLU; 39 BELEDİYENİN HEPSİ BENİM...01 Haziran 2019
OPTİMAR BAŞKANI; İMAMOĞLU ÖNDE28 Mayıs 2019
İMAMOĞLU; HALA PİŞKİN PİŞKİN KONUŞUYORLAR...28 Mayıs 2019
Erdoğan; İnşallah hırsızlara bu işi bırakmayacağız"24 Mayıs 2019
İmamoğlu: Yine kazanacağız, israf düzeni bitecek!22 Mayıs 2019
CHP VE İYİ PARTİDEN 23 HAZİRAN ZİRVESİ16 Mayıs 2019
CHP İSTANBUL VEKİLİ BERBEROĞLU ESENLER'DE...14 Mayıs 2019
İNCE’DEN İMAMOĞLU’NA DESTEK…10 Mayıs 2019
ERDOĞAN AKSU YAZDI; SİKLON VADİSİ...07 Mayıs 2019
YAZIKLAR OLSUN SİZE...22 Nisan 2019
İSTANBUL MUHALEFETİN...24 Mart 2019
İMAMOĞLU: FARK 17 BİN 71906 Nisan 2019
ERDOĞAN AKSU: İSTANBUL ARAPSAÇI…23 Mart 2019
Göksu Yerel Basınla Buluştu23 Mart 2019
Esenler Oy Pusulası Belli Oldu...16 Mart 2019
BOZTEPE; İTTİFAKLARIN YEREL POLİTİKASI YOK15 Mart 2019
ERDOĞAN AKSU YAZDI; ZAMAN FİGÜRAN SİYASETİ...06 Mart 2019
BEŞ YIL ÖNCE BEŞ YIL SONRA19 Şubat 2019
Esenler'de İmamoğlu’na Büyük İlgi...19 Şubat 2019
CHP'DE ADAY YAPILMAYANLAR SOLUĞU 'DİP'TE ALIYOR...16 Şubat 2019
ASIRLIK ÇINAR'DA NELER OLUYOR…12 Şubat 2019
Kaplan; ” Esenler’in Refahı İçin El Ele...” 12 Şubat 2019
KOLTUK SİYASETİ=KURULTAY...02 Şubat 2019
ÜTEBAY ÜTÜLDÜ, ESENLER ÜZÜLDÜ...25 Ocak 2019
MUSTAFA KAPLAN GAZETECİLERLE BULUŞTU...21 Ocak 2019
İNCE; "İSTİFA ET ADAY OL"...30 Aralık 2018
İTHAL ADAY TERCİHİ SORGULAMASI...29 Aralık 2018
AKP İSTANBUL ADAYLARI BELLİ OLDU...29 Aralık 2018
YEDİTEPE VE APOLET SİYASETİ… 21 Aralık 2018
İMAMOĞLU CHP İL MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ20 Aralık 2018
İNCE SAHAYA İNDİ...15 Aralık 2018
KÖPRÜLERİ ATMA-YAKMA EĞİLİMİ...14 Aralık 2018
CHP İLE İYİ PARTİ 21 İLDE...13 Aralık 2018
BAŞKA KİM VAR Kİ?07 Aralık 2018
YSK'DAN ADAYLIK İLE İLGİLİ SON AÇIKLAMA26 Kasım 2018
CHP İSTANBUL YEREL BASINI İLE BULUŞTU...09 Kasım 2018
EKİM DEVRİMİ 101 YAŞINDA...07 Kasım 2018
MUTLU; " HER KESİMDEN OY ALACAK ADAYIM..."26 Ekim 2018
Fettah Dindar; “İhalelerde Ahbap Çavuş ilişkisi...”17 Ekim 2018
ÖNSEZİ VE ÖNSEÇİM...15 Ekim 2018
AYNİ MASADA İKİ LİDER15 Eylül 2018
USTA'DAN VEDA PROVASI...07 Eylül 2018
KOBRA CHP'DEN İSTİFA ETTİ...06 Eylül 2018
METROPOLL'DE GÜVEN KAYBI...05 Eylül 2018
İMZALAR BUGÜN GENEL MERKEZDE...02 Ağustos 2018
İMZA DA SON GÜN, MYK TOPLANDI...30 Temmuz 2018
CHP'DE OLAĞANÜSTÜ KURULTAY 9 EYLÜL'DE...24 Temmuz 2018
CHP'DE OLAĞANÜSTÜ KURULTAY İÇİN 527 İMZA...20 Temmuz 2018
KURULTAY DELEGELERİ EN İYİSİNİ BİLİR… 16 Temmuz 2018
CHP'DE OLAĞANÜSTÜ KURULTAY SÜRECİ...16 Temmuz 2018
KIYAMETE SEVK SİYASETİ 11 Temmuz 2018
KABİNE AÇIKLANDI...10 Temmuz 2018
KILIÇDAROĞLU; BİR PARTİ BAŞKANI YEMİN EDİYOR...09 Temmuz 2018
CUMHURBAŞKANI YEMİN ETTİ...09 Temmuz 2018
YENİ SİSTEME GEÇİLİYOR...03 Temmuz 2018
SİMÜLASYON SEÇİMLER VE DÜŞKÜNLÜK İLANI…26 Haziran 2018
İNCE CHP'Yİ GEÇTİ...25 Haziran 2018
YSK; SALT ÇOĞUNLUK ERDOĞAN'IN...25 Haziran 2018
600 VEKİLLİK PARLAMENTO İSİM İSİM BELLİ OLDU...25 Haziran 2018
İNCE; "ÖZGÜR TÜRKİYE HAYALİ KURALIM...20 Haziran 2018
İNCE'DEN OHAL'İN KALDIRILMASINA TWİT-YANIT...14 Haziran 2018
KILIÇDAROĞLU BAKAN SOYLU'YA TAZMİNAT DAVASI AÇTI...13 Haziran 2018
SEÇİM YASAKLARI BAŞLIYOR...13 Haziran 2018
KRAL ÖLDÜ, YAŞASIN ADAMIN KRALI… 11 Haziran 2018
İNCE, ERDOĞANA TAZMİNAT DAVASI AÇTI...11 Haziran 2018
İNCE; "RESTORASYON SÜRESİ İKİ YIL..."10 Haziran 2018
CHP İFTARI ESENLERİ BULUŞTURDU…09 Haziran 2018
İNCE, KADIKÖY GECE MİTİNGİNDE YÜZBİNLERLE BULUŞTU...09 Haziran 2018
BAKAN SOYLU VE BAKAN BAK ESENLER'DE SAHURA KALDILAR..09 Haziran 2018
TEYİP’TEN PROMPTER’E GELİŞEN SİYASET…07 Haziran 2018
İNCE'DEN 33 GÜNDE 70 MİTİNG...07 Haziran 2018
BAKAN SOYLU ESENLER'DE AKP’YE OY İSTEDİ…07 Haziran 2018
İNCE, %30'U AŞTI...06 Haziran 2018
SANAT, SPOR VE SİYASETTE DEĞİŞİM…04 Haziran 2018
İNCE; "SÖYLERSEM ERDOĞAN’A SÖYLERSİNİZ”31 Mayıs 2018
İYİ PARTİ VAADLERİNİ AÇIKLADI...31 Mayıs 2018
ESENLER'DEN ANADOLU'YU MAYALAMAYA DEVAM...30 Mayıs 2018
EVLERİNE DÖNMELERİ LAZIM...30 Mayıs 2018
MUHARREM…28 Mayıs 2018
CHP SEÇİM BİLDİRGESİ AÇIKLANDI...26 Mayıs 2018
CHP’NİN SEÇİM SLOGANI BELLİ...24 Mayıs 2018
KARAMOLLAOĞLU OY ORANLARINI AÇIKLADI...24 Mayıs 2018
MUHARREM İNCE; EKONOMİ BATIYOR...23 Mayıs 2018
LİSTELERİN EFENDİLERİ BÖYLE BUYURDU…22 Mayıs 2018
HDP LİSTESİ AÇIKLANDI...22 Mayıs 2018
CHP MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ...22 Mayıs 2018
İYİ PARTİ LİSTESİ22 Mayıs 2018
SAADET LİSTESİ...22 Mayıs 2018
AKP'DE TARTIŞILABİLECEK LİSTE... 22 Mayıs 2018
SEÇİM PUSULASI BELİRLENDİ...20 Mayıs 2018
YALÇINKAYA; "BU KADAR KIZGINLIK, GERGİNLİK VE KUTUPLAŞMA NİÇİN?"19 Mayıs 2018
İNCE’NİN 18 MAYIS - 24 HAZİRAN MİTİNG VE ETKİNLİK PROGRAMI 18 Mayıs 2018
İTTİFAKLAR ARASI FARK YOK...17 Mayıs 2018
CUMHURBAŞKANLIĞI SIRALAMASINDA MUHARREM İNCE BİRİNCİ...14 Mayıs 2018
İNCE, ANNELER GÜNÜNDE ZÜBEYDE HANIM'I ZİYARET ETTİ...13 Mayıs 2018
AKP ANA MUHALEFET OLUYOR13 Mayıs 2018
AKP'NİN YENİ HÜKÜMET SİSTEMİ11 Mayıs 2018
CHP'Lİ VEKİLLER EVİNE DÖNDÜ...10 Mayıs 2018
ADAYLIK İMZALARINDA SON DURUM09 Mayıs 2018
SEÇİM TAKVİMİ İŞLİYOR...08 Mayıs 2018
ESENLER'DE MİLLET İTTİFAKI... 08 Mayıs 2018
CHP BAYRAMPAŞA GECESİNDE ŞÖLEN HAVASI...07 Mayıs 2018
İNCE: HEPİMİZ BU MEMLEKETİN EVLATLARIYIZ!07 Mayıs 2018
İNCE; "GELECEĞİMİZİ GERİ ALACAĞIZ..."04 Mayıs 2018
MUHARREM İNCE ADAY...04 Mayıs 2018
“İNCELDİĞİ YERDEN KOPSUN” 04 Mayıs 2018
YATAĞA BAĞIMLI VE ENGELLİLER EVİNDE OY VERECEK…03 Mayıs 2018
​ŞAHİN; GENEL BAŞKANIMIZ CUMHURBAŞKANI ADAYI OLACAKTIR…”01 Mayıs 2018
CHP'NİN CUMHURBAŞKANI ADAYI CUMAYA...01 Mayıs 2018
“AKP’NİN ARTIK TÜRKİYE’Yİ YÖNETMEMESİ GEREKİR…”27 Nisan 2018
CHP'DEN SIFIR BARAJ İTTİFAKI TEKLİFİ...26 Nisan 2018
MECLİS 23 NİSAN'DA KARIŞTI...24 Nisan 2018
KILIÇDAROĞLU'NDAN TARİHİ DEMOKRASİ HAMLESİ...22 Nisan 2018
İYİ PARTİ YSK'YA BAŞVURDU...22 Nisan 2018
CHP'DEN DEMOKRASİ HAMLESİ…22 Nisan 2018
SEÇİM SARMALINA GİRİLDİ20 Nisan 2018
SEÇİMDEN BESLENME…17 Nisan 2018
​CHP 81 İLDE OHAL’İ PROTESTO ETTİ…17 Nisan 2018
​AKŞENER; “1997’DEKİ GİBİ BÜYÜK BİR KARARTMA İLE KARŞILAŞTIK…”17 Nisan 2018
KAFTANCIOĞLU ESENLER CHP’DE…13 Nisan 2018
YÖNETME YÖNETİLME ZAAFI…13 Nisan 2018
​AYHAN BÖLÜKBAŞI İYİ PARTİ GİK ÜYESİ OLDU… 10 Nisan 2018
​BÖKE; “KOLTUKTAN OLMAK PAHASINA SİYASETTE OLMAK LAZIM…” 08 Nisan 2018
DİNDAR; "2017 BORCUMUZ 145 MİLYON 844 BİN...”05 Nisan 2018
BATI DOĞU TÜRBÜLANSI…04 Nisan 2018
​VARDAR, “PARTİMİN İKTİDARINI GÖRMEDEN GÖÇMEK İSTEMİYORUM”02 Nisan 2018
KILIÇDAROĞLU; "İTTİFAK 43.5..."27 Mart 2018
KAFTANCIOĞLU: 'PROJEDEN VAZGEÇİN'21 Mart 2018
Esenler’de TKH üyelerine saldırı...21 Mart 2018
​544 PARSEL ÜZERİNDEN SİYASİ ROL KAPMA YARIŞI19 Mart 2018
İTTİFAKÇILIK14 Mart 2018
SİLBAŞTAN CHP TÜZÜĞÜ11 Mart 2018
​KILIÇ; “BUGÜN SAYENİZDE TARİHE NOT DÜŞECEĞİZ…11 Mart 2018
CHP TÜZÜK KURULTAYI BAŞLADI...09 Mart 2018
Meclis Üyesi Yüksel Kılıç’tan 8 Mart Mesajı07 Mart 2018
CHP'DE TÜZÜK KURULTAYI; ÖNERİLER...23 Şubat 2018
Kaftancıoğlu'ndan Berberoğlu İçin Kampanya 19 Şubat 2018
BÖLÜKBAŞI AKŞENER'İN DANIŞMANLIĞINA ATANDI...16 Şubat 2018
MODERN SİYASET VE DEMOKRASİ16 Şubat 2018
AKSU; MODERN DEMOKRASİ VE DEMOKRATİKLEŞME13 Şubat 2018
Kılıçdaroğlu'nun A Takımını Seçti...13 Şubat 2018
İNCE; “SUSMAYACAĞIM, BU YARIŞ BİTMEDİ…”06 Şubat 2018
CHP 36. KURULTAYI YAZISI06 Şubat 2018
Mecliste Ortak Deklarasyon…06 Şubat 2018
CHP'DE LİDER ADAYLARINA NEREDEN NE OY ÇIKTI05 Şubat 2018
CHP PARTİ MECLİSİ BELLİ OLDU05 Şubat 2018
KILIÇDAROĞLU GENEL BAŞKAN05 Şubat 2018
CHP KURULTAYI HAFTA SONU... 02 Şubat 2018
CHP BÜYÜK KURULTAYI HAFTA SONU30 Ocak 2018
ERDOĞAN AKSU; 24 OCAKLARI GÖRMEMİŞ VE YAŞAMAMIŞLAR BİLEMEZ… 24 Ocak 2018
SANAL-SOSYAL ÂLEMDE SİYASET…19 Ocak 2018
CANAN YOLDAŞ SAHAYA İNDİ...18 Ocak 2018
KAFTANCIOĞLU'NDAN YANIT...18 Ocak 2018
SÖZDE SİYASETİN SONU…15 Ocak 2018
CHP İSTANBUL'DA YOLDAŞLIK KAZANDI; CANAN KAFTANCIOĞLU...15 Ocak 2018
​ŞUAYİP BABA’YA VEFA ÖDÜLÜ…11 Ocak 2018
Canan Kaftancıoğlu CHP İl Başkanı adayı11 Ocak 2018
TEŞEKKÜRLER, CHP DELEGELERİ…27 Aralık 2017
KILIÇDAROĞLU'NDAN SERT AÇIKLAMALAR...12 Aralık 2017
CHP ESENLER 10. OLAĞAN KONGRESİ 24 ARALIK'TA...08 Aralık 2017
KONGRELER KALDIĞI YERDEN...05 Aralık 2017
AKSU; SİYASET “İDE İLE OLUR, Bİ DENE İLE OLMADI Bİ DAHA DENE İLE” OLMAZ...01 Aralık 2017
CHP KURULTAYI 3-4 ŞUBAT'TA...30 Kasım 2017
AKSU; YER YARILMAZ GÖK ÇATLAMAZ İSE ADAYIZ…16 Kasım 2017
SİYASETİN ALFABESİNİ BİLENLERE…09 Kasım 2017
AKSU'DAN DAVET....09 Kasım 2017
​KILIÇDAROĞLU; “DAVASINA İNANAN BAŞKAN İSTİYORUM”09 Kasım 2017
ERDOĞAN AKSU; HEP AYNİ Mİ OLACAK? HAYIR OLMAMALI…06 Kasım 2017
​AKSU; PARTİDE VE SİYASETTE UZLAŞI ŞART…01 Kasım 2017
BÖLÜKBAŞI; "İYİ TÜRKİYE, İYİ YARINLAR İÇİN..."01 Kasım 2017
TKP'li Belediye Başkanı Esenler'de30 Ekim 2017
“EFENDİLER YARIN CUMHURİYETİ İLAN EDECEĞİZ…”30 Ekim 2017
AKŞENER: “BU İKTİDAR GİDİCİ…”25 Ekim 2017
BAYKAL'IN YENİ SAĞLIK DURUMU AÇIKLAMASI...24 Ekim 2017
ERDOĞAN: HATA YAPTIK, KIYMETİNİ BİLEMEDİK, BEN DE SORUMLUYUM!24 Ekim 2017
ADAYIM VE DELEGEYE GÜVENİYORUM…21 Ekim 2017
BAYKAL YOĞUN BAKIMDAN ÇIKTI...18 Ekim 2017
Yüksel Kılıç Trafik Kazası Geçirdi!18 Ekim 2017
ESENLER’İN 2018 BÜTÇESİ 320 MİLYON TL...09 Ekim 2017
EVET, İLÇE BAŞKANLIĞINA ADAYIM…13 Ekim 2017
KOÇ ÖRGÜTÜN VİCDANINA HAVALE ETTİ13 Ekim 2017
MÜCADELEYE DEVAM 29 Eylül 2017
KOÇ SİYASİ EMEKLİLİĞE IŞIK YAKTI...28 Eylül 2017
TOPBAŞ'IN YERİNE İKİ ADAY...22 Eylül 2017
TOPBAŞ İSTİFA ETTİ...22 Eylül 2017
NİCE 94 YILLARA…09 Eylül 2017
YENİ KABİNE20 Temmuz 2017
İNCE; “Aynı ideali paylaşan kardeşler topluluğuyuz” diyorlardı...15 Temmuz 2017

KÖŞE YAZARLARI
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
ARŞİV
..
SİZ DE YAZIN-YAYINLAYALIM!
HABERE DEĞER "ESENLER VE ÜLKE" YE DAİR KONULARI,GERÇEKLERİ,  
yerelgazeteci@hotmail.com,
esenlertime@hotmail.com,

E-MAİL ADRESLERİNDEN
GAZETEMİZE ULAŞTIRABİLİRSİNİZ...
EN ÇOK OKUNAN
Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
FOTO GALERİ
RADYO

TAKVİM
BU GÜNKÜ GAZETELER
FACEBOOK-BEĞEN
HABERLER