Ana Sayfa > GÜNCEL

ESENLER YAVUZ SELİM MAHALLESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI…
21 Ocak 2014
Mahalle Muhtarı Recep Yavaş’ın öncülüğünde düzenlenen Esenler Yavuz Selim Mahallesi Kentsel Dönüşüm Bilgilendirme toplantısında, Belediye Başkanı’na görüşmeler hakkında içeriden yanlı ve yanlış bilgiler sızdırılması toplantının ahengini bozdu.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
ESENLER YAVUZ SELİM MAHALLESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI…
 
Mahalle Muhtarı Recep Yavaş’ın öncülüğünde düzenlenen Esenler Yavuz Selim Mahallesi Kentsel Dönüşüm Bilgilendirme toplantısında, Belediye Başkanı’na görüşmeler hakkında içeriden yanlı ve yanlış bilgiler sızdırılması toplantının ahengini bozdu.

Esenler İbrahim Turhan Lisesi Spor Salonunda yapılan bilgilendirme toplantısı başlangıcından itibaren olumlu bir havada seyretti. Belediye başkanı gelip konuşmaya başladıktan sonra ise gergin anlar yaşandı.
 
Salondaki Mahalle Sakinleri Belediye Başkanı’ndan gelişmelere dönük bilgi ve destek beklerken Başkanın konuyu Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşümüne getirmesi ve CHP’nin yaptığı itirazı yanlış anlatması tepkilere neden oldu.
 
Bilgilendirme Toplantının açılış konuşmasını Yavuz Selim Mahallesi Muhtarı Recep Yavaş yaptı.
 
Ardından, CHP İmar Komisyon Başkanı Mimar Aksal Örüklü, SP Belediye Meclisi Üyesi Fevzi Başoğlu, Esenler Rumelililer Dernek Başkanı Fettah Dindar ve Rumeli Balkan Federasyonu Genel Başkanı Ayhan Bölükbaşı mahalle sakini vasfıyla halkı bilgilendirme adına söz aldılar.
 
Konuşmacılar konuşmalarında “Sayın Belediye Başkanı birazdan toplantıya katılacaktır. Vereceği sözler bizim için çok önemlidir. Kendisi buradaki dönüşüme destek olmalıdır ve yardım etmelidir” ifadelerinde bulundular.

Konuşmaların Belediye Başkanına yanlış aksettirilmesi toplantıya Göksu’nun önyargılı girmesine ve toplantının amacını aşarak kavga ile bitmesine, yumruklaşmaya varan olumsuzlukların yaşanmasına neden oldu.
 
Bir saatten fazla beklenen Belediye Başkanı korumaları ve kalabalık bir partili kadrosu ile salona girdi. Başkan’ın kürsüye çıkıp mikrofonu eline alması ile salonun havası bir anda değişti. Kendisinden önceki konuşmacılara atıfta bulunarak ortamı gerdi. Tüm olumsuzluklara rağmen mahalle sakinleri sağduyulu davrandı.

Başkanın konuşmasından satır başları;
 
“ Siz kentsel dönüşüm konusunda hangi adımı atarsanız biz size her türlü yardımı yapmaya hazırız. Ben size kendi perspektifimden bilgi vermek için buradayım. Bu toplantı belediyenin sizi ikna etme organizasyonu değildir. Belediyenin Kentsel Dönüşümde bir ticari hesabı bulunmamaktadır”

Göksu eline bir kâğıt alarak salondakilere gösterdi;
 
“Bu bir dilekçedir. Bu dilekçe ile CHP Havaalanı projemize itiraz etti. İtiraz nedeni ise dairenize daire veriyoruz. Bunların itirazı kabul edilseydi. Havaalanındakiler dairelerine daire değil iki dairelerine bir daire alamayacaklardı. Biz, Havaalanında ki imarın aynısını Yavuz Selim’e veriyoruz. Ancak, buraya aynı imar ile yapamazsınız. Buranın emsali 4.9dur. Havaalanında emsal 3dür. Ben muhtara söyledim bakanlar kurulu karı ile burayı riskli alan ilan edelim. Ama bakanlar kurulu kararı ile bu inşatları yapamazsınız ve mevcut yoğunluğu koruyamazsınız. Bırakın projeyi mevcut planları da yapamazsınız. Çünkü fiili emsal 4,9 a geliyor. Bakanlık bizim mevcut emsalimize göre kararlar veriyor.

Burası riskli alan ilan edilir ise Bakanlığa deriz ki burası riskli bölge ilan edilmiş mevcut planlarımızı geçerli olmak kaydı ile dersek mevcut yapı stokunu koruyabilirisiniz. Şayet, Havaalanı planını uygularsak buranın şuanda 135 bin metrekare inşaat izni var. Havaalanında ki plana göre yaparsanız alacağınız inşaat izni 115 bin metrekaredir.
 
Burayı yapacak biri var ise gelsin ben ona her türlü desteği vermeye hazırım. Biz sizin hukukunuzu korumak için buradayız. Bu mahalle için çalışmalar yaptık. Kararı siz vereceksiniz. Kentsel dönüşümü yapacak olanların değil sizlerin yanındayız.
Burayla ilgili de biz bir çalışma yaptık ama kararı siz vereceksiniz. Çok net söylüyorum bizim hesaplarımıza göre burayı yapacak firma kâr amacı gütmeyen bir şirket olmalı. Çünkü burada bir kâr söz konusu değil. Mevcut meri imar haklarınızdan % 25 kesinti yapılarak bu proje ancak yapılabilir. Bunu da ancak bir kamu kurumu yapabilir. Ha diğer bir kuruluş yaparım diyorsa hemen vereyim.

Bizim hesaplarımıza göre buraya yaklaşık 200 trilyonluk bir yatırım gerekiyor. Bu 200 trilyonluk yatırımın finans maliyeti olacak. Bu finans maliyetini hesaplayarak yaptığınız zaman buna ancak bir kamu kurumu katlanabilir. Çünkü proje sadece kendisini finanse ediyor. Biz satılacak konutların metrekare fiyatını 4 bin TL üzerinden hesapladık. Bir yıl sonra bu 5 bin TL olursa projeyi yapacak kurum arada bin TL kâr edebilir.

Sizlere önerim kendi aranızda bir şirket kurun varsa bu yapının kârı ve zararı her şeyi sizin olsun. Biz belediye olarak sizlere sadece danışmalık hizmeti yapalım. Ve her türlü kazançta, her türlü riskte size ait olsun. Kararı kendiniz verin. Hangisini istiyorsanız biz sizlerin yanınızdayız. Sizler için en güzeli şirketleşmektir. Ama şunu da söyleyeyim bu kadar kişinin bir araya gelip şirketleşmesi de çok kolay bir şey değildir. Yine bir kamu otoritesine ihtiyaç var.

Bizim yaptığımız hesap ve kitaba göre söylediğim şu; diyelim 500 metrekare inşaat imarınız var bunun % 25’ini kesiyoruz ve 400 metrekareyi size bila bedel veriyoruz. Yani sizin yapacağınız inşaat imarının % 25’ini proje finansı için verirseniz geriye kalan % 75’ni hiç para ödemeden sizlere geri veriyoruz.

Biz bunu Havaalanı Mahallesi’nde de % 0,8 yaptık. Ve bu % 0,8 kurtarmadı ve şu an devlet katkısı ile dönüyoruz…”
 
Başkan Göksu’nun konuşmasında kendisinden önceki konuşmacılara atıfta bulunması üzerine salon gerildi. Araya giren Rumeli Balkan Federasyonu Genel Başkanı Ayhan Bölükbaşı tarafları yatıştırmak için bir konuşma yaptı.Ortamın yatışmasının ardından Başkan Göksu ile Mimar Aksal Örüklü arasında Havaalanı Mahallesi itirazı ile ilgili karşılıklı söz düellosu yaşandı. Bunun üzerine Ayhan Bölükbaşı yine araya girerek tarafları yatıştırdı. Toplantının sona ermesinden sonra ortalık tekrar karıştı.

AKP İlçe Başkan Yardımcısı Abdurrahman Bölük, Belediye Meclis Üyesi Fevzi Başoğlu’nun üzerine yürüdü. Bu arada karşılıklı küfürleşmelerin olduğu gözlemlendi. Yaşanan kargaşa ses ve görüntü kayıtlarına yansıdı. Araya girenler olayların büyümesini güçlükle önlediler.

Toplantı sonrasında Mahalle sakini bir vatandaş şunları söyledi;

" Bugüne kadar Mehmet Tevfik Göksu'nun Esenlere yaptığı icraatları savunan ve onu her zaman destekleyen Ak Partiye oy vermiş bir kişi ve aynı zamanda Yavuz Selim mahallesinde oturan bir vatandaş olarak Belediye Başkanı'nı bugünkü konuşması ve tarzından dolayı kınıyorum. Videodaki vatandaş kimse; yaptığının ne kadar saygısızca bir davranış olduğunu o salondaki herkes ve bu tabloyu izleyenler açıkça gördü."

CHP İmar Komisyon Başkanı Mimar Aksal Örüklü toplantıdan sonra salonda “Projeye değil plan notlarına itiraz ettik…”  diyerek basına açıklamalarda bulundu;


 
"Göksu eline içeriğini bilmediği bir kâğıt alarak salondakilere gösterdi. CHP Kentsel dönüşümde daireye daire nasıl veririz diye bizi şikayet etmiş dedi. Başkan konuşmasını tamamlayıncaya kadar dinledik. Konuşması bitince soru sormak istedim. Önceden kendisiyle hiç bir ortamda karşılaşmadığımız halde benimle polemiğe giremeyeceğini söyledi. Kendisine elindeki yazıyı oku bakalım dedim. Bunun üzerine yanındakilere döndü ancak tahminime göre hiçbirisinin dilekçenin içeriği hakkında bilgileri yoktu. Cevap veremeyince de sinirlenerek ortamın gerilmesine sebep oldu. 
 
Göksu her şeyi bildiğini söylüyor, ortaya bir şeyler atıyor ve vatandaşın kafasını karıştırıyor. Evet, biz itiraz ettik ama Göksu’nun dediği gibi projeye değil plan notlarına itiraz ettik. Kendileri ya okuduklarını anlamıyorlar, ya da yalan konuşuyor. Biz kendisine söyledik oku bakalım o dilekçede ne yazıyor. Havaalanında vatandaşla sözleşme yaptıktan sonra üç kere plan tadili yapıyor ve inşaat hakkı kazanıyor. Burada kazanılan hakkı kimlere veriyor.
 
Biz Kentsel dönüşüme karşı değiliz. Bizim itirazımız vatandaşa demişsiniz buraya on daire yapacağız beşi sana beşi bana imzalar atılmış, sonra sen oraya 20 daire yapıyorsun biz onlara bu rantı yetirmek istemiyoruz orada bir rant varsa onu oradaki toprak sahiplerine vereceksiniz diyoruz. Burada böyle işler yapamazsınız eğer böyle ise yeniden revize yapacağız, vatandaşa beş yerine on daire vereceksiniz diyoruz. Ben biliyorum ben yaparım diyor.
 
Bakınız şayet burayı ESKON’ a yaptıracaksanız ESKON’ un böyle bir gücü yok. ESKON vatandaştan kat karşılığı yer alan satan bir şirket, inşaat yapacak gücü ve becerisi yok.
 
12 aydır kira veriyorsunuz babanızın cebinden mi bu kiraları ödüyorsunuz. Havaalanına daha çivi çakılmadı kim neyin karşılığı bu kiraları ödüyor. Bunlar kurmuşlar bir düzen biz bunların düzenini bozacağız. Burada yaptığı konuşmada siz, burayı dönüştürürseniz şöyle olur böyle olur en iyisi siz dönün dolaşın bana gelin diyor. Başkanın söylediklerini anlamak mümkün değil.”
 
 Yorum Yapın

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer GÜNCEL Haberleri

Başlık Tarih
 
AYASOFYA, DERELER VS.13 Temmuz 2020
SİVAS, 02 TEMMUZ 1993, MADIMAK…01 Temmuz 2020
BU VİRÜS HER ŞEYİ FETHEDER…25 Haziran 2020
BABALAR GÜNÜ, PAZAR KAHVESİ…19 Haziran 2020
PANDEMİ VE BABALAR GÜNÜ…19 Haziran 2020
FEROMON, FENOMEN, FONDÖTEN ÇIKMAZI...18 Haziran 2020
GECENİN KARANLIĞINDAN KORKMAZDIK16 Haziran 2020
ADI KONMAMIŞ AV08 Haziran 2020
VİRÜS DEPREMİ-ERDOĞAN AKSU03 Haziran 2020
GEZİ, KAZANMAK VEYA KEYBETMEK DEĞİL, DİRENMEKTİ...03 Haziran 2020
PANDEMİDE ANORMAL NORMALLEŞME02 Haziran 2020
GEZİDEN MİRAS, GEZİ RUHU29 Mayıs 2020
PANDEMİDE İLK CUMA...29 Mayıs 2020
​PANDEMİ MECLİSİNDE BORCA KARŞILIK CAMİİ… 29 Mayıs 2020
AKPINAR ESİNTİSİ…28 Mayıs 2020
ERDOĞAN AKSU; SAĞDUYULU BAYRAM, SOLDUYULU SEYRAN...24 Mayıs 2020
TEK YOL DEVRİM…19 Mayıs 2020
Gidersin Yokluğun Kalır11 Mayıs 2020
KADIN, KADIN OLMAK11 Mayıs 2020
ERDOĞAN AKSU; ARTIK CAMİİLER DE AÇILMALI...11 Mayıs 2020
GİRDAPTAN ÇIKMAK (7)-DUYGU…09 Mayıs 2020
ERDOĞAN AKSU; VİRÜSLE TARİHİ YOLCULUK…VİRÜSLE TARİHİ YOLCULUK…07 Mayıs 2020
KAHVE MUHABBETLERİ (25) OSMANLI'DA 1 MAYIS01 Mayıs 2020
CORONA VİRÜSÜN BOYU26 Nisan 2020
ERDOĞAN AKSU; CORONAVİRÜS CEPHESİNDE DEĞİŞEN...25 Nisan 2020
GİRDAPTAN KURTULMAK -5- SAĞLIK…22 Nisan 2020
ERDOĞAN AKSU; TARİH YAZILDI22 Nisan 2020
YARINLARDA SOKAKTAYIM...21 Nisan 2020
GİRDAPTAN KURTULMAK -4- MASKELİ DÜNYA…21 Nisan 2020
FARKLI DÜNYALAR…20 Nisan 2020
MORUKLAR06 Nisan 2020
GİRDAPTAN KURTULMAK - 102 Nisan 2020
İZOLASYON!!!26 Mart 2020
KRİZ SOSYALİZMİ HATIRLATTI...22 Mart 2020
CORONA VİRÜS17 Mart 2020
ERDOĞAN AKSU; REİS PAŞA...06 Mart 2020
DEPREM GAZI03 Şubat 2020
DEPREM SİYASETİ... 30 Ocak 2020
DEPREM BÖLGELERİNDE OKULLAR 10 ŞUBAT'TA AÇILACAK...29 Ocak 2020
ELAZIĞ'DA, ENKAZDAN 45 CAN27 Ocak 2020
RAHŞAN ECEVİT, EŞİ BÜLENT ECEVİT'İN YANINA...18 Ocak 2020
KAPLAN, “MAZLUMLARIN SESİNİ BİZLER DUYURABİLİRİZ...”13 Ocak 2020
İMAMOĞLU; KANAL İSTANBUL ŞAHSİ MESELEM DEĞİL...09 Ocak 2020
ERDOĞAN AKSU; FİZAN TEZKERESİ...02 Ocak 2020
ASMA KÖPRÜLERDEN GEÇİŞ...02 Ocak 2020
ERDOĞAN AKSU; MERHABA 2020…30 Aralık 2019
ESENLER İZCİLERİ SARIKAMIŞ'TA...30 Aralık 2019
ERDOĞAN AKSU; İSTANBUL MARMARA, MARMARA TÜRKİYE'DİR...26 Aralık 2019
İMAMOĞLU; "16 MİLYONUN EMANETİNE İHANET ETMEDİK”26 Aralık 2019
İMAMOĞLU, İSTANBUL'DA ULAŞIM ÖMÜR TÖRPÜSÜ...17 Aralık 2019
KENAN EVREN ADI SİLİNECEK...25 Kasım 2019
KAFTANCIOĞLU; BU GAZETECİLİK NASIL OLDU DA BU HALE GELDİ...25 Kasım 2019
UĞUR DÜNDAR; BELGESİ OLMAYAN HABER GAZETECİLİK ETİĞİNE SIĞMAZ...23 Kasım 2019
Öztrak: "CHP'yi dizayn etmeye kimsenin gücü yetmez..."21 Kasım 2019
SOKAKBAŞI EKİM DEVRİMİ18 Kasım 2019
İSTANBUL SİS ALTINDA18 Kasım 2019
MÜMTAZ SOYSAL HOCA'YI KAYBETTİK...11 Kasım 2019
​HÜNEROĞLU’NUN ACI GÜNÜ…04 Kasım 2019
CHP ESENLER'DEN FENER ALAYI...30 Ekim 2019
ERDOĞAN AKSU YAZDI; CUMHURİYET...30 Ekim 2019
SİRKECİ, HAYDARPAŞA…24 Ekim 2019
​ŞAHİN; “BÜTÇENİN %20’Sİ ARSA SATIŞINDAN…15 Ekim 2019
İMAMOĞLU; İSTANBUL’A İHANET ETMEYECEĞİZ, ETTİRMEYECEĞİZ...21 Ekim 2019
İMAMOĞLU; DEPREM SEFERBERLİĞİ...15 Ekim 2019
ERDOĞAN AKSU; SAVAŞ VE BARIŞ.. BARIŞ…10 Ekim 2019
İMAMOĞLU'NUN 100 GÜNÜ...07 Ekim 2019
TBMM 27. DÖNEM 3. YASAMA YILI AÇILDI02 Ekim 2019
5,8 SONRASI 144 ARTÇI DEPREM...27 Eylül 2019
TAM 39 YIL ÖNCE...12 Eylül 2019
CHP; YÜZ YILLIK ÇINAR09 Eylül 2019
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR'DE İSRAF 05 Eylül 2019
EGE'DE DEPREM...08 Ağustos 2019
BAYRAMDA YİD PROJELER HARİÇ TOPLU TAŞIMA VE OTOYOLLAR ÜCRETSİZ...07 Ağustos 2019
İMAMOĞLU METROYU İNCELEDİ...30 Temmuz 2019
SURİYELİ GERÇEĞİ...24 Temmuz 2019
İSPARK'DA İSTİFA ÖNCESİ İHALE...19 Temmuz 2019
DARBE ÜSTÜNE DARBE...12 Temmuz 2019
BAYRAMLARDA TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ...11 Temmuz 2019
ESENLER OTOGARI İSPARK'A...11 Temmuz 2019
MECLİS'TE YEMEĞE ZAM...05 Temmuz 2019
ERDOĞAN AKSU; 2 TEMMUZ 93, MADIMAK…02 Temmuz 2019
ESENLERLİ KIBRIS GAZİLERİNE BERAT...25 Haziran 2019
SAĞANAK YURDU VURACAK...21 Haziran 2019
TRABZONU HES VURDU...20 Haziran 2019
GEZİ'YE TAKSİM KAPATILDI...01 Haziran 2019
ERDOĞAN AKSU; İBB KAYNAKLARI ÇARÇUR...25 Mayıs 2019
Yanardağ: Çarşının Karışacağı Bir Seçim...20 Mayıs 2019
BURASI TRABZON (1) DUYGU SAĞIROĞLU VE BİTMEYEN YOL16 Mayıs 2019
AKSU; PİS YEDİLİ…10 Mayıs 2019
İLKYAZ, BAŞLANGIÇ YAZI...03 Mayıs 2019
1 MAYIS KUTLANDI...01 Mayıs 2019
Esenler Esnaf Odası İstihdam Paneli25 Nisan 2019
BÜYÜK TAŞINMA GERÇEKLEŞTİRİLDİ...07 Nisan 2019
İSTANBUL'DA YOLLAR KAPALI...24 Mart 2019
GÖKSU KAYBETTİ, BASIN KAZANDI...13 Mart 2019
ERDOĞAN AKSU; BU 8 MART UNUTULMAZ...11 Mart 2019
BENZİNE GECE ZAMMI11 Mart 2019
ERDOĞAN AKSU; DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN…07 Mart 2019
İNCE İNCE KAR YAĞACAK...23 Şubat 2019
"Pazarcılar; Biz Tanzim satıştan daha ucuza satarız..." 16 Şubat 2019
ERDOĞAN AKSU YORUM; HANEDAN SALTANAT KAYIĞINDA...08 Şubat 2019
ERDOĞAN AKSU; 24 OCAK...24 Ocak 2019
ÖZER AİLESİNİN ACI GÜNÜ 26 Aralık 2018
DEMİR AĞLARLA ÖRDÜK...16 Aralık 2018
YENİ YÖNETMELİK GAZETECİLERİ HEDEF ALIYOR...16 Aralık 2018
TREN KAZASI15 Aralık 2018
Esenler’de Dünya Engelliler Günü...03 Aralık 2018
AZAR TOPLUMU...20 Kasım 2018
İDO İÇ HAT SEFERLERİNİ DURDURUYOR...20 Kasım 2018
ESENLER BELEDİYE BAŞKANI'NDAN GAZETECİ TÜRKOĞLU'NA MÜDAHALE...14 Kasım 2018
ATATÜRK ESENLER'DE ANILDI10 Kasım 2018
EBEDİ BAŞKOMUTAN...07 Kasım 2018
ANADOLU CUMHURİYETİ...27 Ekim 2018
YENİ VALİ; ALİ YERLİKAYA 27 Ekim 2018
ÇOCUKLAR ŞEHRİN GÜLLERİDİR...25 Ekim 2018
YAS GAZETECİ YAS...22 Ekim 2018
ESENLER KAYMAKAMLIĞI AFET TATBİKATI...18 Ekim 2018
"EKİMON"...10 Ekim 2018
YAZARIMIZ GÜLTEN DOĞRUYOL İNCESU'DAN “MENDİL” ÖYKÜ KİTABI…09 Ekim 2018
M. KEMAL ERDEMOL BİRGÜN'DEN AYRILDI, CUMHURİYET'E GEÇTİ...29 Eylül 2018
REİS BAŞKANLARI UYARDI...16 Eylül 2018
YARIM ÖMÜR 12 EYLÜL’DE YAŞANMAZI YAŞAMAK...12 Eylül 2018
Usta’dan “Uygulama İmar Değişikliğine” İtiraz22 Ağustos 2018
ESENLER’E MEZARLIKLAR MÜDÜRLÜĞÜ EK HİZMET BİNASI…24 Temmuz 2018
MECLİSTE İLK KAVGA...24 Temmuz 2018
ESENLER'DE 100 FOTOĞRAFLA 15 TEMMUZ SERGİSİ14 Temmuz 2018
DEMİRDEN KORKMA GÜNLERİ 09 Temmuz 2018
ÇORLU'DA TREN FACİASI...09 Temmuz 2018
2 TEMMUZ DOKSAN ÜÇ, ELLİ SEKİZ MADIMAK…02 Temmuz 2018
CUMHURUN REİSİ MÜBAREK OLSUN…28 Haziran 2018
MİTİNGLER, KIRMIZI KARANFİL VE GÜVERCİNLER…20 Haziran 2018
SEÇİM YASAKLARI ÖNCESİ EN SON ANKET AÇIKLANDI…13 Haziran 2018
DİSK; ‘15-16 Haziran’ın ışığında ülkemize sahip çıkacağız!’13 Haziran 2018
PİAR ANKETİ; MİLLET İTTİFAKI MECLİSİ ALIYOR...11 Haziran 2018
‘SAHUR SİYASETİ’NE BULAŞANLAR İLE BULAŞMAYANLAR…10 Haziran 2018
KASKET, FES VE MİLLET KIRAATHANESİ…09 Haziran 2018
CHP ESENLER ‘DÖRT İMAR TADİLİ’NİN PEŞİNİ BIRAKMIYOR…08 Haziran 2018
ESENLER KAYMAKAMI ŞAHİN, ŞOFÖRLER ODASI’NI KABUL ETTİ…07 Haziran 2018
YSK SİSTEMİ AÇILDI...02 Haziran 2018
GÖLGELERİN EFENDİSİ SİYASETİ VE SEÇİMLER…01 Haziran 2018
SON ANKET BIÇAK SIRTI...29 Mayıs 2018
SURİYELİLERE KİMLİK KARTI İDDİASI...29 Mayıs 2018
İNCE'DEN SAMİMİ AÇIKLAMALAR...28 Mayıs 2018
MUHARREM İNCE ZİRVEDE...26 Mayıs 2018
O KANUNLARI CUMHURBAŞKANI ONAYLADI...18 Mayıs 2018
ESENLER'E 'RAMAZAN DİRİLİŞTİR' KONSEPTİ...14 Mayıs 2018
Birlik Mahallesi Eski Muhtarı Şemsettin Çelik Vefat Etti...14 Mayıs 2018
ANA VE ‘VALDE MEKTEBİ’ ÇOCUĞU ‘PERTEV’…13 Mayıs 2018
Muhtarlardan Siyasi Partilere Ziyaret...10 Mayıs 2018
AYDIN ÇIKMAZI VE SEÇİM…08 Mayıs 2018
SEÇMEN LİSTELERİ ASKIDA...02 Mayıs 2018
SAVAŞ GİBİ B1R MAYIS...02 Mayıs 2018
1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı Türkiye Programı... 30 Nisan 2018
FELEK ŞAŞIRTAN GÜNLER VE ERKEN SEÇİM…27 Nisan 2018
CUMHUR İTTİFAKI 46,9...26 Nisan 2018
Bayrakçı; “16 yıl sonra Erdoğan'ın mağlup edilebileceğini düşünüyorum”25 Nisan 2018
"BUGÜN 23 NİSAN, NEŞE DOLUYOR İNSAN”…22 Nisan 2018
BÖLÜKBAŞI; YAŞASIN DEMOKRASİ...19 Nisan 2018
ESENLER'DE ÇIFIT ÇARŞISI KERMESLER19 Nisan 2018
SEÇİMLER 24 HAZİRAN'DA...18 Nisan 2018
ANKETLER İKİNCİ TURU İŞARET EDİYOR...17 Nisan 2018
​MARMARA ÜNİVERSİTESİ YERLEŞKESİ OKÇULAR VAKFI’NA…17 Nisan 2018
Tekstilkent'te Genel Kurul Vardı...02 Nisan 2018
ESENLER RUMELİLİLER KONGRESİ 1 NİSAN’DA…20 Mart 2018
GÜRSEL TEKİN; " ŞEHRİNİZE, EKMEĞİNİZE, AŞINIZA SAHİP ÇIKIN..."19 Mart 2018
​“ESENLER GÜNDEM” YAYINDA11 Mart 2018
ESENLER BELEDİYESİ'NDEN SURİYELİ KADINLARA TÜRKÇE KURSU...02 Mart 2018
İSKİ SONDURAK'TA...26 Şubat 2018
Yalçınkaya “Üretim Faktörlerini Satıyorlar...”25 Şubat 2018
CHP ESENLER, ÇOCUK İSTİSMARINI PROTESTO ETTİ...22 Şubat 2018
ÜNAL BAŞKAN ESENLERDEYDİ...21 Şubat 2018
SÖZ VE BELGE21 Şubat 2018
ERBAKAN HOCA 3 MART'TA ANILACAK...15 Şubat 2018
ESENLER'DE SİNEMA VE TİYATRO15 Şubat 2018
ESENLER RUMELİLİLER KIŞ KONSERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ…05 Şubat 2018
ZEYTİN DALINA DESTEK02 Şubat 2018
Gazeteci Uğur Mumcu'nun 25. yıl dönümü...24 Ocak 2018
​YAVAŞ; YAVUZ SELİM MAHALLESİ %65’E YAKLAŞTI…23 Ocak 2018
GÖKTEPE ANILDI...09 Ocak 2018
​HOŞGELDİN 2018; EKİM YILI DİKİM YILI, GÜLE GÜLE… 30 Aralık 2017
PROJE 'BİZ ANADOLUYUZ'05 Aralık 2017
​BEKÇİ SÖZLÜ SINAVINA GİRİŞ BELGESİ DAĞITIMI30 Kasım 2017
AFET KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI30 Kasım 2017
ÖĞRETMENLER İÇİN CHP'NİN TALEPLERİ24 Kasım 2017
YEŞİL ALANA DİNİ TESİS24 Kasım 2017
GEZİCİ; "AKP VE MHP'NİN %51'İ YAKALAMASI ZOR..."21 Kasım 2017
ESENLER'DE OĞUZ-1 UYGULAMASI...16 Kasım 2017
ESENLER'İN ÇÖPÜNDE ÇETELEŞME...16 Kasım 2017
​ATATÜRK ŞARKILARLA ANILDI… 13 Kasım 2017
BAĞIMLILIKLA MÜCADELE TOPLANTISI...13 Kasım 2017
MADENCİLERİ PARA CEZASI...09 Kasım 2017
ÇARŞI VE MAHALLE BEKÇİSİ BAŞVURULARI 8-22 KASIM’DA01 Kasım 2017
​RUMELİLERDEN CUMHURİYET MEVLİDİ…01 Kasım 2017
Gazetecilerden Cumhuriyet Gençlerine Plaket30 Ekim 2017
Sedat Erdem Şenbağlar Derneği Yeni Başkanı 30 Ekim 2017
FEHMİ İLHAN KORKUTTU...30 Ekim 2017
ZİRVE ESENLER TAMAMLANDI...24 Ekim 2017
ESENLER'DE KÜLTÜR SANAT YENİ SEZON05 Ekim 2017
İBB BAŞKANI UYSAL...28 Eylül 2017
KILIÇDAROĞLU GİRESUN'DA FINDIK MİTİNGİNE KATILDI...20 Eylül 2017
UTANÇ GÜNLERİ; 6-7 EYLÜL07 Eylül 2017
SAĞANAK YAĞIŞ BEKLENİYOR...06 Eylül 2017
HASAN KOÇ SONSUZLUĞA UĞURLANDI08 Ağustos 2017
ERTEM AİLESİNİN MUTLU GÜNÜ07 Ağustos 2017
Esenler'de Uyuşturucu Operasyonu31 Temmuz 2017
27 TEMMUZ SEL FELAKETİNİN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ29 Temmuz 2017
Cumhuriyet'e 7 Tahliye... 29 Temmuz 2017
"15 Temmuz'ların yaşanması her zaman olanaklıdır..."15 Temmuz 2017
YANITSIZ SORULAR15 Temmuz 2017
METRİS'TE 15 TEMMUZ PROGRAMI15 Temmuz 2017
90 BİN CAMİİDE IŞIKLAR YANACAK15 Temmuz 2017
ESENLER 544 PARSEL MUAMMASI...04 Temmuz 2017
2 TEMMUZ 199301 Temmuz 2017
ÇÖL SICAKLARI GELİYOR28 Haziran 2017
ADALET BAYRAMI GECİKİNCE…24 Haziran 2017
SOSYALİST ENTERNASYONEL’DEN AÇIKLAMA19 Haziran 2017
YÜRÜYÜŞ 4. GÜNÜNDE...18 Haziran 2017
MİLLETVEKİLİ BERBEROĞLU TUTUKLANDI...14 Haziran 2017
Meclis Üyesi Mustafa USTA’dan Engellilere İftar08 Haziran 2017
ESENLER’DE RAMAZAN LEZZET AYI OLDU…05 Haziran 2017
564. yıl kutlandı...29 Mayıs 2017
ESENLER’DE RAMAZAN… 28 Mayıs 2017
YILDIZ DAVUTPAŞA'YA TAŞINIYOR...23 Mayıs 2017
TÜRKİYE 19 MAYIS'I KUTLADI...19 Mayıs 2017
DÜNYANIN EN EN EN AKILLI ŞEHRİ; ESENLER… 18 Mayıs 2017
ENGELSİZ EĞİTİM PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ14 Mayıs 2017
ESENLER'DE 59 ÜLKEDEN 300 ÖĞRENCİ...08 Mayıs 2017
KARA KÖR KUYU SİYASETİ 08 Mayıs 2017
REFERANDUM MANŞETLERİ...17 Nisan 2017
"Bu referanduma “Hayır, hayır, hayır” 03 Nisan 2017
BÖLÜK; “GÖREV GEREĞİ BİZE SALDIRDILAR…”20 Mart 2017
KAYMAKAM HULUSİ ŞAHİN; “SİZLERİN EMRİNDEYİZ…”20 Mart 2017
“Dur yolcu, Çanakkale Geçilmez…”18 Mart 2017
HELİKOPTER DÜŞTÜ...10 Mart 2017
EĞER YAŞASAYDILAR28 Şubat 2017
MARMARA MEZUNLARINDAN BASIN BİLDİRİSİ17 Şubat 2017
ESENLER’DE BÜYÜK ARAÇ KAOSU…15 Şubat 2017
KAR GELİYOR...10 Şubat 2017
ESENLER NÜFUSU AYNİ KALDI…09 Şubat 2017
KENT KONSEYİ DEPREME KİLİTLENDİ…09 Şubat 2017
SALI PAZARI YENİ YERİNDE...26 Ocak 2017
24 OCAKLARI YAŞAMAMIŞ VE GÖRMEMİŞ OLANLAR BİLEMEZ…24 Ocak 2017
BAŞKAN KAN VERDİ…24 Ocak 2017
BÖYLE OLACAĞI ÇOKTAN BELLİYDİ… 21 Ocak 2017
Memleket 2017’ye Katliamla Girdi...01 Ocak 2017
ESENLERLİ ENGELLİLER DARICA'DA MORAL DEPOLADI...27 Aralık 2016
TERÖR KAYSERİ’Yİ VURDU…18 Aralık 2016
YÜKSEK TİCARETLİLER TERÖR SALDIRILARINI KINADI…17 Aralık 2016
DİYANETİN CUMA HUTBESİNİ BEĞENMEYEN DİN GÖREVLİSİ…16 Aralık 2016
BOMBALI ARAÇ 90 YILDIR VAR… 15 Aralık 2016

KÖŞE YAZARLARI
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
ARŞİV
..
SİZ DE YAZIN-YAYINLAYALIM!
HABERE DEĞER "ESENLER VE ÜLKE" YE DAİR KONULARI,GERÇEKLERİ,  
yerelgazeteci@hotmail.com,
esenlertime@hotmail.com,

E-MAİL ADRESLERİNDEN
GAZETEMİZE ULAŞTIRABİLİRSİNİZ...
EN ÇOK OKUNAN
Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
FOTO GALERİ
RADYO

TAKVİM
BU GÜNKÜ GAZETELER
FACEBOOK-BEĞEN
HABERLER