Ana Sayfa > SPOR

“GENÇLERİ HEBA EDİYORSUNUZ..."
16 Eylül 2013
Esenler Amatör Spor Kulüpleri Kurucu Başkanı Osman Keşkekçi, Esenler Belediyesi ve Belediye Meclis Üyelerine “Esenler gençliğine yazık ediyorsunuz. Atatürk’ün çizdiği yoldan ilerlemeyerek ülkemin geleceği olan gençleri heba ediyorsunuz” diyerek önemli açıklamalarda bulundu:
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
KEŞKEKÇİ; “GENÇLERİ HEBA EDİYORSUNUZ..."

Esenler Amatör Spor Kulüpleri Kurucu Başkanı Osman Keşkekçi, Esenler Belediyesi ve Belediye Meclis Üyelerine “Esenler gençliğine yazık ediyorsunuz. Atatürk’ün çizdiği yoldan ilerlemeyerek ülkemin geleceği olan gençleri heba ediyorsunuz” diyerek önemli açıklamalarda bulundu:

Atatürk ülkeyi gençliğe emanet etti,

Keşkekçi, “Esenler’i yönetenler Esenler’in sorunlarına da çözüm bulmaları gerekir. Ancak bu gün Esenler Belediye Başkanı’nın  ve Meclis Üyelerinin sorunları çözmek yerine sorun yarattıklarını görmekteyiz. Atatürk ülkeyi gençliğe emanet etti, spora verdiği önemi ise ‘sağlam kafa sağlam vücutta bulunur ‘ veciz sözüyle anlatmıştı.

Esenler’i yönetenler spora önem vermiyorlar

Esenler sporun merkezidir. Esenler’de birçok gencimiz amatör kulüplerimizde yetişerek süper lig kulüplerine gitmeyi başarmışlardır. İddaa ediyorum, bundan sonra Esenler’den böyle futbolcular yetişmeyecek. Çünkü Esenler’i yönetenler spora sporculara gerekli önemi vermedikleri gibi yeterli imkânlar sağlamıyorlar. Mehmet Öcalan’ın yaptılarını yıkarak sorun yaratıyorlar. Defalarca Belediye Başkanı’na sorunlarımızı ilettik, kendileri bizlerin taleplerinin aksine işler yaptılar. Bu stadı yıkıp yerine 16.000 kişilik stat yapacaklarını söylüyorlar. Bu boşluktan dolayı stadımıza bakım yapılmadı. Gelinen süreç ortada. Burası bir mezbelelik haline döndü. Federasyon yetkilileri yaptıkları inceleme sonucunda burada maç yapılmaz diyerek stadı kapattılar.

Birçok kulübümüz liglerde çekilme kararı aldı

Stadın kapanmasıyla beraber sıkıntılarımız da su yüzüne çıktı. Biz nerde hangi imkanlarla maçlarımızı yapacağız. Birçok kulübümüz liglerde çekilme kararı aldı A takım haricinde üç kategoride müsabakalar yapmaktayız. Sahamız olmayınca masraflarımız da beraberinde artacak oluşan maddi sıkıntı sonucunda ligden çekilmek zorunda kalacağız.

Artık şov yapma zamanı değil, Durumumuz içler acısıdır.

Sayın Göksu ve Meclis Üyeleri tarafından Meclis Toplantıları’nda Esenler ile alakası olmayan bir çok kararlar alındıklarını duyuyoruz. Alucra’ya hamam, bazı ilçe belediyelerine maddi destek sunmaları yetmezmiş gibi Araka’na, Suriye’ye yardım kampanyaları ile destek oluyorlar. Kendi reklamlarını yapmak için dünya kadar pankart asıyorlar. Durumumuz içler acısıdır. Artık şov yapma zamanı değil. Bu gençler, bu çocuklar ülkemizin gelecekleridir. Hepimizin çocuklarıdır. Bunların anne ve babalarının ödedikleri vergilerin hizmet olarak geri dönmesi durumunda inanın ki sorunlar bitecektir.

16.000 kişilik stad yaparak sorunları çözemezsiniz

Ş u anda beş spor kulübümüz büyük bir mağduriyet içinde bulunmaktadır. Ligler başladı ama bize verilecek malzemeler verilmedi. Sorunları 16.000 kişilik stad yaparak çözmezsiniz. Önce sporu seveceksiniz, sporcuyu destekleyeceksiniz, sonrada bu sporcuların ailelerini seveceksiniz. Yani, insana insan değeri vermelisiniz. Biz bu güne kadar yapmış olduğumuz maçlarda gelen seyirciler sanki stada sığmıyordu da 16.000 kişilik stad gereği duydunuz. Ben bilirim ben yaparım anlayışı içinde olanlar gençlerimize iyilik yerine kötülük ederler.

Gençler ülkemizin gelecekleridir 

Koskoca sahanın bir görevlisi var, sahadaki eksiklikleri raporlar hazırlayarak yetkililere bildirecek bir kişi dahi yok. Sayın Belediye Başkanı öyle pilav dağıtarak kalabalıkları gördüğü zamanda hava atmasın. Gençliğimiz heba oluyor gelecekleri yok ediliyor. Bakınız her kulübün 400 ile 500 arası genç sporcusu var. Biz beş altı bin gencimiz için mücadele veriyoruz. Belediyelerin bunlara yapacağı yardımları lütufmuş gibi sunmasına gerek yok. Çünkü bu gençler ülkemizin gelecekleridir. Bizim en büyük şanssızlığımız anladığım kadarıyla Esenler’i yönetenlerin bu işlerin içinden gelmedikleri gibi aynı zamanda Esenler’in Esenlerli’ler tarafından yönetilmeyişidir” dedi.

Takımlarımızı ligden çekeceğiz.

Yavuz Selim Spor Kulüp hocalarından Ayhan Çınar, “Zor günler geçiriyoruz. Maddi olanaksızlıklar yüzünden böyle giderse takımlarımızı ligden çekeceğiz. Bizler gece gündüz bir karşılık beklemeden gençlerimize hizmet ediyoruz. Onları n kötü alışkanlıklara ve bataklığa çekilmemesi için elimizden geleni seve seve yapıyoruz. Ancak bize destek olacakların yapmış oldukları yanlış işler yüzünden çalışma hevesimiz kalmadı. Bu ilçeyi yönetenler gençlerimize ve çocuklarımıza bizden daha çok sahip çıkmaları gerekiyor. Bu gençler bu kadar kolay harcanmamalı, gençler adına bir şey istiyorsak sadaka istediğimizi zannetmesinler. Gördüğümüz kadarıyla futbol takımları ortadan kalkacak, kulüpler kapılarına kilit vuracak. Gençlerimizin gelecekleriyle oynamasınlar” dedi.

Hem bize hem de gençlereYazık ediyorlar.

Atışalanı Spor Kulübü Başkanı Ali İhsan Tetikli, “Bizler de zor durumdayız, ligde üç takımla mücadele ediyoruz. Böyle giderse ya ligden çekileceğiz ya da tek takımla yolumuza devam edeceğiz. Yazık ediyorlar.  Hem bize hem de gençlere… Önlem almadan saha kapatmak gençlere yapılan en büyük haksızlıktır. Gençliğine sahip çıkmayanların geleceği olmaz” dedi.

Şanssız biz ilçede yaşıyoruz.

Atışalanı Spor Kulüp hocalarından Emin Tetikli, “Biz şanssız biz ilçede yaşıyoruz. Esenler Belediyesi kendi gençliğine ve Esenler’in geleceğine sahip çıkmıyor. Ama burada büyük paralar  harcayarak yurt dışından  getirdikleri yabancı gençlere turnuvalar yaptırıyorlar. Bıraksınlar şov yapmayı. Aynı imkânları hatta daha azını bize sağlarlarsa biz çok büyük işler başarabiliriz. Kulüplerimizden yetişen gençlerin transfer oldukları büyük kulüplerde Esenler’in tanıtımını en iyi şekilde yapabileceklerini göreceksiniz. Bizler zaman zaman büyük işler yaptığımızı kanıtladık. Birçok imkânsızlığa rağmen süper lig kulüplerinde en az yirmiye yakın sporcumuz top oynamaktadır. Stadyumu  yıkmadan önce bazı önlemler almalıydılar. Bizlerin görüşlerini almadan yaptıklarının sonucunda hem kulüplerimiz hem de gençlerimiz büyük sıkıntılar çekmektedir. Belediyenin bir an önce kulüplerimize gerekli imkânlar sağlayarak bu kargaşayı ortadan kaldırması en önemli görevidir” dedi.

Esenler halkını ve Esenler gençliğini sevmiyorlar
 

Murat Yıldız isimli bir sporsever ise, “Belediye Başkanı ve Esenler’i yönetenler Esenler halkını ve Esenler gençliğini sevmiyorlar. Zira belediyeler hizmet kurumudur. Verdiğimiz vergiler bize geri dönmelidir. Beş tane spor kulübünde oynayan çocuklar Esenler’in gençleridir. Köyün hazine yerine yapılan bu stadı yıkarak başka stad düşüncesinde olanlar bazı önlemler almalıydı. Yıkıyorum demekle bu işler olmaz. Bakın üst tarafta bir basketbol sahası vardı. Oraya yıkarak gokart yaptılar ve ticari alana çevirdiler. Yine üst tarafta bir parası olanın oturacağı bir ticari mekân yaptılar. Yıkın bu ticaret haneleri çizin projelerinizi yapın oraya üç tane idman sahası. Yapmazlar! Çünkü onlar ticaret peşindeler, tüccar kafasıyla hareket edenler halkın ve gençliğin geleceğini mi düşünüyor zannediyorsunuz?” dedi.Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SPOR Haberleri

Başlık Tarih
 
Esenler Belediyesi'nden Amatör Spor Kulüplerine Destek...28 Kasım 2019
NE MUTLU...15 Ekim 2019
SAYIŞTAY FUTBOLDAKİ BELEDİYE DESTEĞİNE DUR DEDİ05 Eylül 2019
EROKSPOR ESENLER STADYUMU'NU SAHİPLENDİ...04 Eylül 2019
FUTBOLDA YAYIN KRİZİ29 Temmuz 2019
ESENLER STADYUMU TADİLATI ERTELENDİ...11 Temmuz 2019
3 TEMMUZ, FUTBOLDA ŞİKE KUMPASI...03 Temmuz 2019
FRANSIZ KALMAYINCA OLUYOR…09 Haziran 2019
KOÇ TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ...23 Nisan 2019
ERDOĞAN AKSU YAZDI; PROJE KULÜBÜ30 Kasım 2018
TÜRKİYE C LİGİNE DÜŞTÜ...21 Kasım 2018
ERDOĞAN AKSU YAZDI; AYAKTOPU YAZARLIĞI...14 Kasım 2018
ESENLER'DEN FB'YE DESTEK...20 Mayıs 2018
​ESENLER’DE 19 MAYIS VE MEHTERAN TAKIMI…20 Mayıs 2018
ESENLER’DE MUAY THAİ FIRTINASI14 Mayıs 2018
EMİN TETİKLİ'NİN ATIŞALANI ŞAMPİYON13 Mart 2018
ABDİ İPEKÇİ TARİH OLUYOR...19 Ocak 2018
KAYMAKAMLIK KUPASI KROS YARIŞMALARI 18 Ocak 2018
Koç’un torunu Türkiye ikincisi...08 Aralık 2017
ALİ KOÇ ADAY22 Eylül 2017
MEB YAZ KURSLARI 3 TEMMUZ'DA...05 Haziran 2017
EMİN TETİKLİ; “STADIMIZA KAVUŞTUK, İLK İDMANIMIZI YAPTIK…”30 Mart 2017
İSTANBUL ESENLER'DE KOŞTU...19 Mart 2017
ESENLER KULÜP ATLETİK GALİP...02 Kasım 2016
MİLLİ TAKIM ELEMELERE BERABERLİKLE BAŞLADI...06 Eylül 2016
Yavuzselim Kızları Türkiye Şampiyonasında14 Temmuz 2016
AVRUPA ŞAMPİYONU PORTEKİZ…11 Temmuz 2016
‘DIŞIMIZDAKİ İRLANDALILAR’ VİZE VERMEDİ; MİLLİLER EVE DÖNÜYOR… 23 Haziran 2016
MİLLİLER 2. TURU ARALADI...22 Haziran 2016
A MİLLİLERİN 2. MAÇI; İSPANYA İLE...17 Haziran 2016
BİR AYLIK FUTBOL MARATONU BAŞLIYOR! 10 Haziran 2016
MUHAMMED ALİ’NİN CENAZE TÖRENİ HERKESE AÇIK…06 Haziran 2016
ÇILDIR’LILAR ÂŞIK ŞENLİK İLE SPORDA BULUŞTU…31 Mart 2016
O KIRMIZI KART DÜNYADA MANŞET OLDU…22 Şubat 2016
ESENLERLİ İZCİLERDEN AHDE VEFA…28 Aralık 2015
ESENLER KULÜP ATLETİK ŞAMPİYON...10 Aralık 2015
MAÇTAKİ ISLIKLAMA DÜNYA BASININDA…19 Kasım 2015
ESENLER DOĞAN SPOR, DÜNYA ŞAMPİYONU ÇIKARDI…19 Kasım 2015
ESENLER EN HIZLISINI SEÇECEK…16 Kasım 2015
BELEDİYEDEN SPOR KLÜPLERİNE MALZEME DESTEĞİ...19 Ekim 2015
TÜRKİYE DİREKT FRANSA'DA...15 Ekim 2015
ŞİKE DAVASI DA YALAN OLDU...09 Ekim 2015
‘YÜZDE YÜZ ESENLER’ YÜZME ŞENLİĞİ…31 Mayıs 2015
EROĞAN AKSU YAZDI; 19 MAYIS, TARİHİ IŞITAN ANTİEMPERYALİST RUH…19 Mayıs 2015
ESENLER MUAY THAİ EGEMENLİK KUPASI...27 Nisan 2015
YILDIZ ŞAMPİYONLAR ÜNAL’I ZİYARET ETTİ…19 Mart 2015
KAYMAKAM ÜNAL, ŞAMPİYONLARI AĞIRLADI…02 Mart 2015
ESENLERLİ KARATECİ AVRUPA ŞAMPİYONU…13 Şubat 2015
YÜZME HAVUZUNUN TADİLATI BİTTİ, KURSLAR BAŞLADI…07 Şubat 2015
ŞAMPİYON ESENLER...12 Ocak 2015
çArşı ÇAĞLAYAN DEPLASMANINDA…16 Aralık 2014
TAŞTAN; “ESENLER FENERBAHÇE FUTBOL OKULU ESENLER’E 11 SENEDİR HİZMET EDİYOR…”13 Kasım 2014
ESENLER’DE SPOR YAPMAK ÖN KAYITLA…18 Eylül 2014
ESENLER FENERGÜCÜ ŞAMPİYON OLDU…24 Haziran 2014
ESENLERLİ ÇOCUKLAR YAZ OKULU’NDA24 Haziran 2014
BELEDİYE ESENLER KEMER STADYUMUNU YIKTI…17 Haziran 2014
BİR AY SÜRECEK ‘2014 DÜNYA KUPASI’ FUTBOL HEYECANI BAŞLIYOR…12 Haziran 2014
FUTSAL TURNUVASI SONA ERDİ…10 Haziran 2014
ESENLER FENERGÜCÜ BASKETBOLDA DA VAR…30 Mayıs 2014
ESENLER FENERGÜCÜ ADIM ADIM ŞAMPİYONLUĞA İLERLİYOR…29 Mayıs 2014
MUSTAFA BÖLÜK “ÜÇ KATI BİZ YAPTIK”22 Mayıs 2014
CHP’DEN YASLI 19 MAYIS…22 Mayıs 2014
ESENLER’DE MÜCADELE SPORLARI FESTİVALİ VE CUMHURİYET KUPASI’NIN 4. DÜZENLENDİ…30 Nisan 2014
ESENLERLİ MİNİK KARATECİ VE MUAY-THAİ’CILAR KUŞAKLANDI…19 Nisan 2014
ESENLER FENERGÜCÜ AVRUPA ARENASINDA…17 Nisan 2014
KAYMAKAM ÜNAL DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ SPORCUYU ÖDÜLLENDİRDİ…26 Mart 2014
ESENLERLİ SPORCULARDAN BALKAN ŞAMPİYONASINDA BÜYÜK BAŞARI04 Mart 2014
BÜYÜK FENERBAHÇE YÜRÜDÜ, “ADALETE FENER YAKTI”…16 Şubat 2014
BELEDİYEDEN ÇOCUKLARA GÜREŞ VE TAEKWONDO TURNUVASI… 31 Ocak 2014
ESENLER SPOR KULÜPLERİ DERTLERİNE ÇARE BEKLİYOR...16 Aralık 2013
DÜNYA KUPASI GRUPLARI10 Aralık 2013
MEHMET AKSU 2013 YILININ SPOR ADAMI…11 Aralık 2013
Asya ve Avrupayı birleştiren 35. İstanbul Maratonu Koşuldu...17 Kasım 2013
Süper Lig'de yeni sezon fikstürü çekildi...17 Temmuz 2013
FENERBAHÇE VE BEŞİKTAŞ AVRUPADA YOK...26 Haziran 2013
FENERBAHÇE TARAFTARLARINDAN ÇAĞRI…05 Haziran 2013
ESENLER FENERGÜCÜ ŞAMPİYONAYA ŞANSIZ BAŞLADI… 31 Mayıs 2013
ESENLER ‘DE DE -19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI- SALONA HAPSEDİLDİ…20 Mayıs 2013
FENERBAHÇE TARİHİ MAÇA ÇIKIYOR…02 Mayıs 2013
"ESENLER 2013 ALLSTAR" 18 Nisan 2013
Fenerbahçe Roma’da Adını Avrupa Ligi Yarı Finaline Yazdırdı…12 Nisan 2013
TEŞEKKÜRLER GALATASARAY…10 Nisan 2013
ESENLER FENERGÜCÜ ŞAMPİYONLUK PASTASINI KESTİ…26 Mart 2013
AVRUPA GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA TAHA AKGÜL’DEN ALTIN MADALYA MÜSABAKASI…22 Mart 2013
FIFA U-20 DÜNYA KUPASI TÜRKİYE…22 Mart 2013
ESENLER FENERGÜCÜ U16 NAMAĞLUP ŞAMPİYON…18 Mart 2013
NEVİN YANIT, AVRUPA ŞAMPİYONU…02 Mart 2013
ESENLER FENERGÜCÜ VİTES YÜKSELTTİ…22 Ocak 2013
ENGELLİLER SPORA TEŞVİK EDİLMELİ VE DESTEKLENMELİ…24 Aralık 2012
ESENLER FENERGÜCÜ: 43- BAYRAMPAŞA SANCAK: 2315 Ekim 2012
Belediye Esenler'deki amatör spor kulüplerine malzeme dağıttı...01 Ekim 2012
Londra’daki 2012 Olimpiyatları’nda ilk madalyamız, milli güreşçi Rıza Kayaalp’ten... 08 Ağustos 2012
'FUTBOLDA ŞİKE' DE İLK YARI TAMAMLANDI..02 Temmuz 2012
Euro 2012'nin Şampiyonu İspanya, en iyisi Iniesta02 Temmuz 2012
Türkiye, Avrupa Atletizm Şampiyonası`nda 7 madalya Aldı.02 Temmuz 2012
EURO 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası Çeyrek Finalistleri Belli Oldu...21 Haziran 2012
KAFSİNKAF'IN 100.YIL BAŞKANI BELLİ OLDU...31 Mayıs 2012
FENER KUPAYA UZANDI...17 Mayıs 2012
2011/12 Sezonu şampiyonu, Fenerbahçe ile golsüz berabere kalan Galatasaray 15 Mayıs 2012
FUTBOL KAZANACAK...12 Mayıs 2012
KIZLARIMIZ PARALİMPİK OLİMPİYATLARDA 07 Mayıs 2012
Madenoğlu Spor Kulüplerini Ziyaret Etti!08 Nisan 2012
ESENLER'DE MİNDERİN DEVLERİ08 Nisan 2012

KÖŞE YAZARLARI
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
ARŞİV
..
SİZ DE YAZIN-YAYINLAYALIM!
HABERE DEĞER "ESENLER VE ÜLKE" YE DAİR KONULARI,GERÇEKLERİ,  
yerelgazeteci@hotmail.com,
esenlertime@hotmail.com,

E-MAİL ADRESLERİNDEN
GAZETEMİZE ULAŞTIRABİLİRSİNİZ...
EN ÇOK OKUNAN
Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
FOTO GALERİ
RADYO

TAKVİM
BU GÜNKÜ GAZETELER
FACEBOOK-BEĞEN
HABERLER