Ana Sayfa > SİYASET

GÜRSEL TEKİN; “AKP SÜRGÜNE TABİ BİR KENTSEL DÖNÜŞÜM UYGULUYOR…”
28 Kasım 2014
CHP Genel Sekteri Gürsel Tekin, 'Bunlar rantçı' diyerek başladığı sunumunda AKP belediyelerinin uyguladığı kentsel dönüşümün Esenler Havaalanı Mahallesi’nde olduğu gibi her yerde hak sahiplerini mağdur ettiğini vurgulayarak; Kentsel dönüşüm sorunu niye Eskişehir, İzmir, Aydın’da yok? Diye sordu.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
GÜRSEL TEKİN; “AKP SÜRGÜNE TABİ BİR KENTSEL DÖNÜŞÜM UYGULUYOR…”
 
Esenler CHP ilçesi CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ve İstanbul Milletvekili Haluk Eyidoğan’ın katıldığı kentsel dönüşüm paneli düzenledi. Panelde İstanbul’da uygulanan kentsel dönüşüme ve kentin AVM çöplüğüne dönüştürülmesine vurgular yapan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde de bulundu.
 
CHP Genel Sekteri Gürsel Tekin, 'Bunlar rantçı' diyerek başladığı sunumunda AKP belediyelerinin uyguladığı kentsel dönüşümün Esenler Havaalanı Mahallesi’nde olduğu gibi her yerde hak sahiplerini mağdur ettiğini vurgulayarak;  Kentsel dönüşüm sorunu niye Eskişehir, İzmir, Aydın’da yok? Diye sordu.
 
AKP SÜRGÜNE TABİ BİR KENTSEL DÖNÜŞÜM UYGULUYOR.
 
Kentsel dönüşüme bunlar önce romanların oturduğu yerde başladılar. Sulukule’nin eski adı Sultan mahallesidir. İlk kentsel dönüşüm uygulaması bu oldu. Projeler koydular insanların önüne. Sonra tüm dönüşümü kendilerine göre yaptılar ve gelin siz de yaşayın dediler. Çıkarılan ödemeleri garip romanlar ödeyemediler, yüzde yetmişbeşi altmış kilometre ötedeki TOKİ hapishanelerine gönderildiler. Darmadağın oldu garip roman vatandaşlarımız. Çoğu müzisyen olan bu vatandaşlarımız işlerinden güçlerinden oldular. Üç beş kuruşa tapuları, yüzyıllarca yıllık evleri ellerinden alındı ve yersiz yurtsuz kaldılar.
 
Ancak kentsel dönüşüm önce insan demektir. İnsanı korumaktır.
 
Tarlabaşı’nda gariban vatandaşlarımızı tecrit ettiler, oraları havuz medyasının patronlarına verdiler.
 
Fikirtepe eğitim mahallesi Dumlupınar’da insanları mağdur ettiler.
 
Kentsel dönüşüm can alıcı bir noktadır. Olmalıdır uygulanmalıdır. Biz yerinde dönüşüme tam destek veriyoruz. Ama bunlar arsaların tamamını talan ettiler. Etmeselerdi olası bir depremin yıkımından kurtulacak dönüşümleri yapardık. Oralara AVM’ler yaptılar. Yandaşlara paylaştırdılar. AKP sürgüne tabi bir kentsel dönüşüm uyguluyor. Bu kentsel dönüşümde parası olan yaşayacak, parası olmayan ise şehrin çeperine savrulup gidecektir. Bursa’nın başkentlik yapmış bir şehrin tam ortasına TOKİ evlerini bir hançer gibi sapladılar. Bunların kentsel dönüşüm anlayışı işte bu.
 
KAÇAK BİNADAN GELDİ ŞİMDİ MAAŞALLAH SARAYDA OTURUYOR…

Cumhurbaşkanı İstanbul Belediye Başkanı olduğu dönemde halka ‘ben de gecekonduda kaldım, kaçak binada yaşadım’ diyordu şimdi;
 
“Hepsinin, hepsinin damatlarının, kardeşlerinin, çocuklarının maşallah en az birer AVM’si var. Bu ne demektir? Burada yurttaşlarımız bir referans almışlardı. Yani herhalde bu ülkenin belediye başkanının böyle bir sorunu varsa benim de sorunumu çözer anlayışıyla size oy verdiler. Maşallah şimdi de saraylarda oturuyor. İkinci kullandıkları şey; ‘komşun açken sen tok yatmayacaksın. Allah aşkına siz hiç aç AKP’li gördünüz mü? Ama biz bunların hepsini tanırız geçmiş yıllarda.
 
Yıllardır anlattık, mağdur olacaksınız, bunlar sizi mağdur edecekler dedik. Yine oylarını bunlara verdiler. Oylar haramzadelere. Şimdi vatandaşlarımız kime oy vermiş olurlarsa olsun mağdur olanların haklarını sonuna kadar savunacağız…”
 
CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin konuşmasına; ‘oda başkanlarını şiddetle kınıyorum’ diyerek devam etti;
 
YOLSUZLUK VARSA YOKSULLUK VARDIR...
 
“Oda başkanlarının ne olduğunu biliyoruz. Geçin onları. Ne haltlar karıştırdıklarını biliyoruz. Esnaf kendi hakkına kendisi sahip çıkacak. İstanbul’da ikiyüz tane AVM yaptınız, esnafı bitirdiniz. Küçük esnaf kalmadı. Kepenkler kapatılıyor her gün. AVM’dekiler bile kiralarını ödeyemeyecek duruma gelmiş. Oda başkanları yalan gündem peşine takılıyor. bir yerde yolsuzluk varsa yoksulluk vardır.
 
Dört eski bakan hakkında kurulan soruşturma komisyonunun çalışmalarına getirilen yayın yasağına, Yasağın, hırsızı koruma amaçlı olduğunu söyledi ve “Ne zamandan beri hırsızı koruma yasağı gelmiş? Siz hangi dine, imana bağlısınız? Hadi hukuku ve insanı tanımıyorsunuz inançlara da mı saygınız yok? Kim kendi başına böyle kararlar alabilir. Yasağınızı önce CHP olarak deleceğiz.

17-25 Aralık’ın merkezi İstanbul’dur. Siz bakmayın o kutuya, onlar işin sembolik kısmıdır. Saat bunlar için işin hikâye tarafıdır. Ey Esenler vatandaşı 100 milyar doların sizin cebinizden nasıl çalındığını, nasıl yandaşlara ranta dönüştüğünü bilmeniz lazım. Yeter uyanın yazık, günah değil mi size? 

Marmara depreminden (1999) sonra deprem vergisi çıkarıldığını hatırlatan Tekin, “Bu paraların nerede olduğunu soranınız oldu mu? Lütfen kendimize soralım. Rahmetli Ecevit zamanında ayrılan yerlerin hiç biri şu anda yok bunlara ne oldu biliyor musunuz? Bunlar damatlarda, çocuklarda, kardeşlerde, AKP’li vekillerde. Kimin malı? Bunlar milletin malı. Şimdi bu haramzadeler yarın koşa koşa mübarek Cuma günü camiye gidecekler. Camii ile bizi kandıracaklar. Bakın ne zaman sıkışsalar ne zaman bir kirlilik bir hırsızlık varsa bir camii tartışması çıkarıyorlar. İnsanlarımızın en duygusal alanlarını kendi kirli emellerine alet etmek için. Bunları tanıyacaksınız.” şeklinde konuştu.

TBMM'de 17 Aralık süreciyle bağlantılı olarak 4 eski bakan hakkında kurulan soruşturma komisyonunun çalışmalarında AKP tarafından sürekli engellendiğini söyleyen Tekin, yolsuzluk varsa yoksulluk vardır deyip, Yolsuzluk Komisyonu’nun çalışmalarına yayın yasağının getirildiğini hatırlatarak şunları dile ifade etti: “17-25 Aralık rezaletine dayanamadılar. Komisyonun oluşmaması için 3 ay uğraştılar. Türkiye’deki kamuoyu ve uluslararası baskıya dayanamayınca zorunlu olarak seçimi bitirdiler. Tabii o ara bir komisyon oluşturdular. Komisyonun çalışmaması için ellerinden geleni yaptılar. Yetmedi CHP’li arkadaşlarımızın onurlu mücadelesine dayanamayıp bu sefer yasak getirdiler. Neye yasak getiriyorsunuz? Hırsızı koruma yasağı. Ne zamandan beri hırsızı koruma yasağı gelmiş? Siz hangi dine, imana bağlısınız yahu? Hadi hukuku ve insanı tanımıyorsunuz, kendi inançlarınıza da mı saygınız yok? Ey Cemil Çiçek! sen o komisyonun başkanısın. Nasıl olur da bir komisyon başkanı hiç kimseye sormadan komisyon kararı olmadan kendi başına böyle bir kararı alabilir? Eşkiya mısınız siz kardeşim? Hukuk tanımaz mısınız? Siz hangi yasağı getirirseniz getirin. Yemişim sizin yasağınızı. Bütün yasağınızı CHP olarak biz deleceğiz herkesten önce. Hani siz demiyor muydunuz kumpastır, siz demiyor muydunuz iftiradır."

KAPSAMLI BİR YOLSUZLUK YASASI YAPALIM…

Kapsamlı bir yolsuzluk yasası yapalım, caydırıcı bir yasa olsun diyen Tekin, “Şimdi ben burada Sayın Davutoğlu’na çağrıda bulunmak istiyorum. Sayın Davutoğlu, bizim bütün araştırmalarımızda sizin bütün bu kirli çalışmaların içinde olmadığınızı biliyoruz. Biliyorum bu kirli işlerden siz de rahatsızsınız? Rahatlıkla CHP’nin senin yanında duracağı bir teklifte bulunuyorum. Gelin kapsamlı bir yolsuzluk yasası getirelim. Hiç kimse ama hiç kimse belediyeler de dahil olmak üzere, kamu dahil olmak üzere bu işlere elini asla ve asla uzatamazsın. Öyle caydırıcı bir yasa olsun ki, gerekirse hırsızlık yapanlar müebbet hapis cezası alsın. Çünkü yolsuzluk aynı zamanda yoksulluk demektir. Eğer bir ülkede yolsuzluk varsa bilin ki yoksulluk da var.” ifadelerini kullandı.
 
 
CHP GENEL SEKRETERİ GÜRSEL TEKİN’İN KONUŞMASINDAN SATIR BAŞLARI;
 
Kentsel dönüşüme karşı değiliz.

Bunlar rantçı.

Bir yiğit AKP’li istiyorum, televizyon karşısına çıkalım anlatalım.

Takdiri ilahi asla kaçıramazsınız.

Din konusunda sizi cebimizden çıkarırız.

Camilerde en önde hırsızlar.

Arlanacak iş yapmayacaksınız.

Söylediğin cümlelerden utanmadın mı sayın cumhurbaşkanı, o ucubede hep AKP’lilerin dairesi çıkmadı mı, utanmadınız mı?

Depremle ilgili bir metre yol alınmadı.

Tüm açılımları götürme işi.

Güvenlik yasaları halk başını kaldırırsa kafasına sopayı vurmak için çıkarılıyor.

Makul şüphe. 48 saat gözaltı. Avukat gelecek suçu günahı ne diyecek cevap yok. Dosya hakime gidecek. Ama gizli. Avukat yine soracak suçu günahı ne. Cevap dosyada gizlilik var. Peki nasıl savunacak avukat makul şüpheliyi. Bu yasa kirli işlere bulaşmışları korumak için çıkarılıyor aslında. Bunun güvenlikle hiç ilgisi yok. Yolsuzlukları hukuktan hak arama eylemlerinden kaçırmak için çıkarılıyor.
 
Rantçılar yılan gibidir, nerde nezaman dokunur belli olmaz…”
 


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SİYASET Haberleri

Başlık Tarih
 
ALİ TOPUZ'UN ANISINA...16 Ekim 2019
CHP'DE KONGRELER VE KURULTAY TAKVİMİ BAŞLADI...05 Ekim 2019
40 ARTI 1 SİNYALİ...02 Ekim 2019
Kılıçdaroğlu; Biz yönetemiyoruz, seçime gidelim diyecekler...23 Eylül 2019
İMAMOĞLU; 3,5 MİLYAR TASARRUF ETTİK...17 Eylül 2019
CHP’de Kurultay Süreci Başlıyor14 Eylül 2019
CANAN KAFTANCIOĞLU'NA 9 YIL, 8 AY, 20 GÜN...09 Eylül 2019
YENİKAPI ARAÇLARININ MALİYETİ BÜYÜK06 Eylül 2019
YENİKAPI ARAÇLARI AÇIKLAMASI; GÖKSU'DAN...06 Eylül 2019
İmamoğlu, Sana oy vermem' diyen teyzeyi ziyaret etti07 Ağustos 2019
CANAN BAŞKAN'I CEZALANDIRMA DAVASI...19 Temmuz 2019
ERDOĞAN AKSU; CHP KONGRELERİ BAŞLATMALI…17 Temmuz 2019
İMAMOĞLU; İŞTİRAKLERDEKİLER KUL HAKKI YEMEYE KADAR GİDİYOR...17 Temmuz 2019
İMAMOĞLU ANITKABİR'DE...12 Temmuz 2019
İMAMOĞLU, VEKALETİ HÜSEYİN AKSU'YA VERDİ...12 Temmuz 2019
AKP'DE İSTİFALAR BAŞLADI...08 Temmuz 2019
ERDOĞAN AKSU YAZDI-HESAP ÖZETİ; İKTİDAR KAYBETTİ...28 Haziran 2019
İMAMOĞLU MAZBATASINI ALDI VE SÖZ VERDİ...28 Haziran 2019
İMAMOĞLU MAZBATASINI 2. KEZ ALIYOR...27 Haziran 2019
ERDOĞAN AKSU; İŞLEM TAMAM...26 Haziran 2019
SEÇİMLERİN FATURASI MİLLETE25 Haziran 2019
İMAMOĞLU FARKLA KAZANDI...23 Haziran 2019
MİLLET KAZANDI…23 Haziran 2019
CHP 23 HAZİRAN'A HAZIR...21 Haziran 2019
İMAMOĞLU TRT'YE ÇIKTI...19 Haziran 2019
ERDOĞAN AKSU; İMAMOĞLU YÜZDE ELLİ'Yİ AŞTI...19 Haziran 2019
KILIÇDAROĞLU; 3,5 MİLYON SURİYELİ DAHA GELECEK...18 Haziran 2019
SAADET PARTİSİ; AKP LEHİNE SÜRPRİZ ÇIKMAZ...18 Haziran 2019
ERDOĞAN AKSU; İMAMOĞLU YİNE KAZANIR...15 Haziran 2019
KÜÇÜKKAYA; AÇIK OTURUM FORMATI...12 Haziran 2019
İMAMOĞLU-YILDIRIM ORTAK YAYINI 16 HAZİRAN'DA...10 Haziran 2019
ERDOĞAN AKSU; VİP KRİZİ, VIP KARDEŞLİĞİ...09 Haziran 2019
İMAMOĞLU İLE KARADENİZ SOLDAN DALGANDI..07 Haziran 2019
ANKETLERE GÖRE, İMAMOĞLU ÖNDE...01 Haziran 2019
İMAMOĞLU; 39 BELEDİYENİN HEPSİ BENİM...01 Haziran 2019
OPTİMAR BAŞKANI; İMAMOĞLU ÖNDE28 Mayıs 2019
İMAMOĞLU; HALA PİŞKİN PİŞKİN KONUŞUYORLAR...28 Mayıs 2019
Erdoğan; İnşallah hırsızlara bu işi bırakmayacağız"24 Mayıs 2019
İmamoğlu: Yine kazanacağız, israf düzeni bitecek!22 Mayıs 2019
CHP VE İYİ PARTİDEN 23 HAZİRAN ZİRVESİ16 Mayıs 2019
CHP İSTANBUL VEKİLİ BERBEROĞLU ESENLER'DE...14 Mayıs 2019
İNCE’DEN İMAMOĞLU’NA DESTEK…10 Mayıs 2019
ERDOĞAN AKSU YAZDI; SİKLON VADİSİ...07 Mayıs 2019
YAZIKLAR OLSUN SİZE...22 Nisan 2019
İSTANBUL MUHALEFETİN...24 Mart 2019
İMAMOĞLU: FARK 17 BİN 71906 Nisan 2019
ERDOĞAN AKSU: İSTANBUL ARAPSAÇI…23 Mart 2019
Göksu Yerel Basınla Buluştu23 Mart 2019
Esenler Oy Pusulası Belli Oldu...16 Mart 2019
BOZTEPE; İTTİFAKLARIN YEREL POLİTİKASI YOK15 Mart 2019
ERDOĞAN AKSU YAZDI; ZAMAN FİGÜRAN SİYASETİ...06 Mart 2019
BEŞ YIL ÖNCE BEŞ YIL SONRA19 Şubat 2019
Esenler'de İmamoğlu’na Büyük İlgi...19 Şubat 2019
CHP'DE ADAY YAPILMAYANLAR SOLUĞU 'DİP'TE ALIYOR...16 Şubat 2019
ASIRLIK ÇINAR'DA NELER OLUYOR…12 Şubat 2019
Kaplan; ” Esenler’in Refahı İçin El Ele...” 12 Şubat 2019
KOLTUK SİYASETİ=KURULTAY...02 Şubat 2019
ÜTEBAY ÜTÜLDÜ, ESENLER ÜZÜLDÜ...25 Ocak 2019
MUSTAFA KAPLAN GAZETECİLERLE BULUŞTU...21 Ocak 2019
İNCE; "İSTİFA ET ADAY OL"...30 Aralık 2018
İTHAL ADAY TERCİHİ SORGULAMASI...29 Aralık 2018
AKP İSTANBUL ADAYLARI BELLİ OLDU...29 Aralık 2018
YEDİTEPE VE APOLET SİYASETİ… 21 Aralık 2018
İMAMOĞLU CHP İL MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ20 Aralık 2018
İNCE SAHAYA İNDİ...15 Aralık 2018
KÖPRÜLERİ ATMA-YAKMA EĞİLİMİ...14 Aralık 2018
CHP İLE İYİ PARTİ 21 İLDE...13 Aralık 2018
BAŞKA KİM VAR Kİ?07 Aralık 2018
YSK'DAN ADAYLIK İLE İLGİLİ SON AÇIKLAMA26 Kasım 2018
CHP İSTANBUL YEREL BASINI İLE BULUŞTU...09 Kasım 2018
EKİM DEVRİMİ 101 YAŞINDA...07 Kasım 2018
MUTLU; " HER KESİMDEN OY ALACAK ADAYIM..."26 Ekim 2018
Fettah Dindar; “İhalelerde Ahbap Çavuş ilişkisi...”17 Ekim 2018
ÖNSEZİ VE ÖNSEÇİM...15 Ekim 2018
AYNİ MASADA İKİ LİDER15 Eylül 2018
USTA'DAN VEDA PROVASI...07 Eylül 2018
KOBRA CHP'DEN İSTİFA ETTİ...06 Eylül 2018
METROPOLL'DE GÜVEN KAYBI...05 Eylül 2018
İMZALAR BUGÜN GENEL MERKEZDE...02 Ağustos 2018
İMZA DA SON GÜN, MYK TOPLANDI...30 Temmuz 2018
CHP'DE OLAĞANÜSTÜ KURULTAY 9 EYLÜL'DE...24 Temmuz 2018
CHP'DE OLAĞANÜSTÜ KURULTAY İÇİN 527 İMZA...20 Temmuz 2018
KURULTAY DELEGELERİ EN İYİSİNİ BİLİR… 16 Temmuz 2018
CHP'DE OLAĞANÜSTÜ KURULTAY SÜRECİ...16 Temmuz 2018
KIYAMETE SEVK SİYASETİ 11 Temmuz 2018
KABİNE AÇIKLANDI...10 Temmuz 2018
KILIÇDAROĞLU; BİR PARTİ BAŞKANI YEMİN EDİYOR...09 Temmuz 2018
CUMHURBAŞKANI YEMİN ETTİ...09 Temmuz 2018
YENİ SİSTEME GEÇİLİYOR...03 Temmuz 2018
SİMÜLASYON SEÇİMLER VE DÜŞKÜNLÜK İLANI…26 Haziran 2018
İNCE CHP'Yİ GEÇTİ...25 Haziran 2018
YSK; SALT ÇOĞUNLUK ERDOĞAN'IN...25 Haziran 2018
600 VEKİLLİK PARLAMENTO İSİM İSİM BELLİ OLDU...25 Haziran 2018
İNCE; "ÖZGÜR TÜRKİYE HAYALİ KURALIM...20 Haziran 2018
İNCE'DEN OHAL'İN KALDIRILMASINA TWİT-YANIT...14 Haziran 2018
KILIÇDAROĞLU BAKAN SOYLU'YA TAZMİNAT DAVASI AÇTI...13 Haziran 2018
SEÇİM YASAKLARI BAŞLIYOR...13 Haziran 2018
KRAL ÖLDÜ, YAŞASIN ADAMIN KRALI… 11 Haziran 2018
İNCE, ERDOĞANA TAZMİNAT DAVASI AÇTI...11 Haziran 2018
İNCE; "RESTORASYON SÜRESİ İKİ YIL..."10 Haziran 2018
CHP İFTARI ESENLERİ BULUŞTURDU…09 Haziran 2018
İNCE, KADIKÖY GECE MİTİNGİNDE YÜZBİNLERLE BULUŞTU...09 Haziran 2018
BAKAN SOYLU VE BAKAN BAK ESENLER'DE SAHURA KALDILAR..09 Haziran 2018
TEYİP’TEN PROMPTER’E GELİŞEN SİYASET…07 Haziran 2018
İNCE'DEN 33 GÜNDE 70 MİTİNG...07 Haziran 2018
BAKAN SOYLU ESENLER'DE AKP’YE OY İSTEDİ…07 Haziran 2018
İNCE, %30'U AŞTI...06 Haziran 2018
SANAT, SPOR VE SİYASETTE DEĞİŞİM…04 Haziran 2018
İNCE; "SÖYLERSEM ERDOĞAN’A SÖYLERSİNİZ”31 Mayıs 2018
İYİ PARTİ VAADLERİNİ AÇIKLADI...31 Mayıs 2018
ESENLER'DEN ANADOLU'YU MAYALAMAYA DEVAM...30 Mayıs 2018
EVLERİNE DÖNMELERİ LAZIM...30 Mayıs 2018
MUHARREM…28 Mayıs 2018
CHP SEÇİM BİLDİRGESİ AÇIKLANDI...26 Mayıs 2018
CHP’NİN SEÇİM SLOGANI BELLİ...24 Mayıs 2018
KARAMOLLAOĞLU OY ORANLARINI AÇIKLADI...24 Mayıs 2018
MUHARREM İNCE; EKONOMİ BATIYOR...23 Mayıs 2018
LİSTELERİN EFENDİLERİ BÖYLE BUYURDU…22 Mayıs 2018
HDP LİSTESİ AÇIKLANDI...22 Mayıs 2018
CHP MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ...22 Mayıs 2018
İYİ PARTİ LİSTESİ22 Mayıs 2018
SAADET LİSTESİ...22 Mayıs 2018
AKP'DE TARTIŞILABİLECEK LİSTE... 22 Mayıs 2018
SEÇİM PUSULASI BELİRLENDİ...20 Mayıs 2018
YALÇINKAYA; "BU KADAR KIZGINLIK, GERGİNLİK VE KUTUPLAŞMA NİÇİN?"19 Mayıs 2018
İNCE’NİN 18 MAYIS - 24 HAZİRAN MİTİNG VE ETKİNLİK PROGRAMI 18 Mayıs 2018
İTTİFAKLAR ARASI FARK YOK...17 Mayıs 2018
CUMHURBAŞKANLIĞI SIRALAMASINDA MUHARREM İNCE BİRİNCİ...14 Mayıs 2018
İNCE, ANNELER GÜNÜNDE ZÜBEYDE HANIM'I ZİYARET ETTİ...13 Mayıs 2018
AKP ANA MUHALEFET OLUYOR13 Mayıs 2018
AKP'NİN YENİ HÜKÜMET SİSTEMİ11 Mayıs 2018
CHP'Lİ VEKİLLER EVİNE DÖNDÜ...10 Mayıs 2018
ADAYLIK İMZALARINDA SON DURUM09 Mayıs 2018
SEÇİM TAKVİMİ İŞLİYOR...08 Mayıs 2018
ESENLER'DE MİLLET İTTİFAKI... 08 Mayıs 2018
CHP BAYRAMPAŞA GECESİNDE ŞÖLEN HAVASI...07 Mayıs 2018
İNCE: HEPİMİZ BU MEMLEKETİN EVLATLARIYIZ!07 Mayıs 2018
İNCE; "GELECEĞİMİZİ GERİ ALACAĞIZ..."04 Mayıs 2018
MUHARREM İNCE ADAY...04 Mayıs 2018
“İNCELDİĞİ YERDEN KOPSUN” 04 Mayıs 2018
YATAĞA BAĞIMLI VE ENGELLİLER EVİNDE OY VERECEK…03 Mayıs 2018
​ŞAHİN; GENEL BAŞKANIMIZ CUMHURBAŞKANI ADAYI OLACAKTIR…”01 Mayıs 2018
CHP'NİN CUMHURBAŞKANI ADAYI CUMAYA...01 Mayıs 2018
“AKP’NİN ARTIK TÜRKİYE’Yİ YÖNETMEMESİ GEREKİR…”27 Nisan 2018
CHP'DEN SIFIR BARAJ İTTİFAKI TEKLİFİ...26 Nisan 2018
MECLİS 23 NİSAN'DA KARIŞTI...24 Nisan 2018
KILIÇDAROĞLU'NDAN TARİHİ DEMOKRASİ HAMLESİ...22 Nisan 2018
İYİ PARTİ YSK'YA BAŞVURDU...22 Nisan 2018
CHP'DEN DEMOKRASİ HAMLESİ…22 Nisan 2018
SEÇİM SARMALINA GİRİLDİ20 Nisan 2018
SEÇİMDEN BESLENME…17 Nisan 2018
​CHP 81 İLDE OHAL’İ PROTESTO ETTİ…17 Nisan 2018
​AKŞENER; “1997’DEKİ GİBİ BÜYÜK BİR KARARTMA İLE KARŞILAŞTIK…”17 Nisan 2018
KAFTANCIOĞLU ESENLER CHP’DE…13 Nisan 2018
YÖNETME YÖNETİLME ZAAFI…13 Nisan 2018
​AYHAN BÖLÜKBAŞI İYİ PARTİ GİK ÜYESİ OLDU… 10 Nisan 2018
​BÖKE; “KOLTUKTAN OLMAK PAHASINA SİYASETTE OLMAK LAZIM…” 08 Nisan 2018
DİNDAR; "2017 BORCUMUZ 145 MİLYON 844 BİN...”05 Nisan 2018
BATI DOĞU TÜRBÜLANSI…04 Nisan 2018
​VARDAR, “PARTİMİN İKTİDARINI GÖRMEDEN GÖÇMEK İSTEMİYORUM”02 Nisan 2018
KILIÇDAROĞLU; "İTTİFAK 43.5..."27 Mart 2018
KAFTANCIOĞLU: 'PROJEDEN VAZGEÇİN'21 Mart 2018
Esenler’de TKH üyelerine saldırı...21 Mart 2018
​544 PARSEL ÜZERİNDEN SİYASİ ROL KAPMA YARIŞI19 Mart 2018
İTTİFAKÇILIK14 Mart 2018
SİLBAŞTAN CHP TÜZÜĞÜ11 Mart 2018
​KILIÇ; “BUGÜN SAYENİZDE TARİHE NOT DÜŞECEĞİZ…11 Mart 2018
CHP TÜZÜK KURULTAYI BAŞLADI...09 Mart 2018
Meclis Üyesi Yüksel Kılıç’tan 8 Mart Mesajı07 Mart 2018
CHP'DE TÜZÜK KURULTAYI; ÖNERİLER...23 Şubat 2018
ESENLER AFRİN'İ DEĞERLENDİRDİ...22 Şubat 2018
Kaftancıoğlu'ndan Berberoğlu İçin Kampanya 19 Şubat 2018
BÖLÜKBAŞI AKŞENER'İN DANIŞMANLIĞINA ATANDI...16 Şubat 2018
MODERN SİYASET VE DEMOKRASİ16 Şubat 2018
AKSU; MODERN DEMOKRASİ VE DEMOKRATİKLEŞME13 Şubat 2018
Kılıçdaroğlu'nun A Takımını Seçti...13 Şubat 2018
İNCE; “SUSMAYACAĞIM, BU YARIŞ BİTMEDİ…”06 Şubat 2018
CHP 36. KURULTAYI YAZISI06 Şubat 2018
Mecliste Ortak Deklarasyon…06 Şubat 2018
CHP'DE LİDER ADAYLARINA NEREDEN NE OY ÇIKTI05 Şubat 2018
CHP PARTİ MECLİSİ BELLİ OLDU05 Şubat 2018
KILIÇDAROĞLU GENEL BAŞKAN05 Şubat 2018
CHP KURULTAYI HAFTA SONU... 02 Şubat 2018
CHP BÜYÜK KURULTAYI HAFTA SONU30 Ocak 2018
ERDOĞAN AKSU; 24 OCAKLARI GÖRMEMİŞ VE YAŞAMAMIŞLAR BİLEMEZ… 24 Ocak 2018
SANAL-SOSYAL ÂLEMDE SİYASET…19 Ocak 2018
CANAN YOLDAŞ SAHAYA İNDİ...18 Ocak 2018
KAFTANCIOĞLU'NDAN YANIT...18 Ocak 2018
SÖZDE SİYASETİN SONU…15 Ocak 2018
CHP İSTANBUL'DA YOLDAŞLIK KAZANDI; CANAN KAFTANCIOĞLU...15 Ocak 2018
​ŞUAYİP BABA’YA VEFA ÖDÜLÜ…11 Ocak 2018
Canan Kaftancıoğlu CHP İl Başkanı adayı11 Ocak 2018
TEŞEKKÜRLER, CHP DELEGELERİ…27 Aralık 2017
KILIÇDAROĞLU'NDAN SERT AÇIKLAMALAR...12 Aralık 2017
CHP ESENLER 10. OLAĞAN KONGRESİ 24 ARALIK'TA...08 Aralık 2017
KONGRELER KALDIĞI YERDEN...05 Aralık 2017
AKSU; SİYASET “İDE İLE OLUR, Bİ DENE İLE OLMADI Bİ DAHA DENE İLE” OLMAZ...01 Aralık 2017
CHP KURULTAYI 3-4 ŞUBAT'TA...30 Kasım 2017
AKSU; YER YARILMAZ GÖK ÇATLAMAZ İSE ADAYIZ…16 Kasım 2017
SİYASETİN ALFABESİNİ BİLENLERE…09 Kasım 2017
AKSU'DAN DAVET....09 Kasım 2017
​KILIÇDAROĞLU; “DAVASINA İNANAN BAŞKAN İSTİYORUM”09 Kasım 2017
ERDOĞAN AKSU; HEP AYNİ Mİ OLACAK? HAYIR OLMAMALI…06 Kasım 2017
​AKSU; PARTİDE VE SİYASETTE UZLAŞI ŞART…01 Kasım 2017
BÖLÜKBAŞI; "İYİ TÜRKİYE, İYİ YARINLAR İÇİN..."01 Kasım 2017
TKP'li Belediye Başkanı Esenler'de30 Ekim 2017
“EFENDİLER YARIN CUMHURİYETİ İLAN EDECEĞİZ…”30 Ekim 2017
AKŞENER: “BU İKTİDAR GİDİCİ…”25 Ekim 2017
BAYKAL'IN YENİ SAĞLIK DURUMU AÇIKLAMASI...24 Ekim 2017
ERDOĞAN: HATA YAPTIK, KIYMETİNİ BİLEMEDİK, BEN DE SORUMLUYUM!24 Ekim 2017
ADAYIM VE DELEGEYE GÜVENİYORUM…21 Ekim 2017
BAYKAL YOĞUN BAKIMDAN ÇIKTI...18 Ekim 2017
Yüksel Kılıç Trafik Kazası Geçirdi!18 Ekim 2017
ESENLER’İN 2018 BÜTÇESİ 320 MİLYON TL...09 Ekim 2017
EVET, İLÇE BAŞKANLIĞINA ADAYIM…13 Ekim 2017
KOÇ ÖRGÜTÜN VİCDANINA HAVALE ETTİ13 Ekim 2017
MÜCADELEYE DEVAM 29 Eylül 2017
KOÇ SİYASİ EMEKLİLİĞE IŞIK YAKTI...28 Eylül 2017
TOPBAŞ'IN YERİNE İKİ ADAY...22 Eylül 2017
TOPBAŞ İSTİFA ETTİ...22 Eylül 2017
NİCE 94 YILLARA…09 Eylül 2017
YENİ KABİNE20 Temmuz 2017
İNCE; “Aynı ideali paylaşan kardeşler topluluğuyuz” diyorlardı...15 Temmuz 2017
AKP ANKETİNDEN YÜRÜYÜŞE DESTEK...30 Haziran 2017
‘GÜBRE OLAYINI CHP’LİLER YAPMIŞ OLABİLİR’29 Haziran 2017
14. GÜN...28 Haziran 2017
HEDEF İSTANBUL22 Haziran 2017
GÜN...19 Haziran 2017
TBMM, 15 TEMMUZA KADAR ARA VERECEK18 Haziran 2017
YOLLAR YÜRÜMEKLE AŞINIR18 Haziran 2017
YÜRÜMEK FAKRU ZARURET… 15 Haziran 2017
ADALET YÜRÜYÜŞÜ BAŞLADI...15 Haziran 2017
"Terör Bitecek Dediler, Terör Başladı..."13 Haziran 2017
KATAR; ASIL HEDEF BİZİZ?08 Haziran 2017
Katar Tezkeresi TBMM’den Geçti...08 Haziran 2017
KILIÇDAROĞLU; "1 MİLYON 600 BİN İŞÇİ, SESSİZ KALIYOR"05 Haziran 2017
GEZİ'NİN 4. YILI...02 Haziran 2017
15 TEMMUZ BİLANÇOSU; 50 BİN TUTUKLAMA...29 Mayıs 2017
CHP'DEN "19 MAYIS" UYARISI...18 Mayıs 2017
TEDBİRLİ DİSİPLİN08 Mayıs 2017
AKP'DE DEVİR TESLİM GÜNÜ...02 Mayıs 2017
ERDOĞAN AKSU YAZDI; REFERANDUM: ANALİZ, KATALİZ, KATALİZATÖR…23 Nisan 2017
ESENLER VE İSTANBUL'DA REFERANDUM SONUÇLARI18 Nisan 2017
ARTIK İKİ TÜRKİYE VAR…17 Nisan 2017
YSK'DAN AÇIKLAMA17 Nisan 2017
CHP İSTANBUL 35 İLÇE SONUCUNA İTİRAZ ETTİ...17 Nisan 2017
KILIÇDAROĞLU; HALKIN EN AZ %50'Sİ HAYIR DEDİ...17 Nisan 2017
SON ANKET ARAŞTIRMASI14 Nisan 2017
HAYIRLI DÜŞÜŞ…12 Nisan 2017
TDH; "ÜLKEMİZ İÇİN HAYIR DİYORUZ..."12 Nisan 2017

KÖŞE YAZARLARI
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
ARŞİV
..
SİZ DE YAZIN-YAYINLAYALIM!
HABERE DEĞER "ESENLER VE ÜLKE" YE DAİR KONULARI,GERÇEKLERİ,  
yerelgazeteci@hotmail.com,
esenlertime@hotmail.com,

E-MAİL ADRESLERİNDEN
GAZETEMİZE ULAŞTIRABİLİRSİNİZ...
EN ÇOK OKUNAN
Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
FOTO GALERİ
RADYO

TAKVİM
BU GÜNKÜ GAZETELER
FACEBOOK-BEĞEN
HABERLER