Ana Sayfa > EKONOMİ

HASAN AYAR GÜVEN TAZELEDİ…
13 Ocak 2014
Esenler Kamyon, Kamyonet, Otomobil, Minübüs ve Şoförler Esnaf Odası’nın olağan kongresi’nde Oda Başkanı Hasan Ayar güven tazeledi ve kongre üyelerinin oyu ile dört yıllığına yeniden başkan seçildi…
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
HASAN AYAR GÜVEN TAZELEDİ…

Esenler Kamyon, Kamyonet, Otomobil, Minibüs ve Şoförler Esnaf Odası’nın olağan kongresi’nde Oda Başkanı Hasan Ayar güven tazeledi ve kongre üyelerinin oybirliği ile dört yıllığına yeniden başkan seçildi…

05 Ocak 2014 günü çoğunluk sağlanamadığı için, bir sonraki haftaya kalan kongre sanayi ve ticaret bakanlığı yetkililerinin nezaretinde nisap aranmaksızın Esenler Metro Düğün Salonu'nda 12 Ocak 2014 Pazar günü saat 13.00’te başladı. 

Kongreye Esenler İlçe Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, CHP İlçe Başkanı Halil Özden, MHP İlçe Başkanı Ahmet Fidan, AKP İlçe Başkanı Umut Özkan, Esenler Belediye Meclisi Üyeleri Cemal Kaya ve Cihangir Kaymakçı,  İstanbul Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Faik Yılmaz, İstanbul Berberler Odası Başkanı Şükrü Akyüz, İSTESOB Başkan Vekili Mustafa Uzun, İstanbul Kamyoncular Esnaf Odası Başkanı Cemil Ok, İstanbul Konfeksiyoncular Odası Başkanı Niyazi Karakahya, İstanbul Ayakkabı Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Yaşar Hangün, Başakşehir Ziraat Odası Başkanı Ömer Demir, Birlik Başkanı Danışmanı Hasan Pehlivan, İstanbul Minibüsçüler Başkanı Koray Öztürk, Trabzonlular Dernek Başkanı Zeki Yılmaz, Esenler Dernekler Federasyonu Başkanı Süleyman Kahveci, Türk Kızılayı Esenler Şube Başkanı Lütfü Kahveci, CHP eski ilçe başkanı Şuayip Vardar, Oda Üyeleri ve Esenler Yerel Gazetecileri katıldılar…

Dilek ve temenniler bölümüne geçildiğinde Oda Başkanı Hasan Ayar kısa bir konuşma yaptı;

ALTIMIZDAN RÜZGÂR GEÇEREK ÇALIŞAN ESNAFIZ.


 
“ Sanayi Ve Ticaret Bakanlığı yetkilileri gözetiminde kongremizi gerçekleştiriyoruz. Öncelikle mevlit kandiliniz kutluyorum ve kongremizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Değerli kongre üyelerimiz Yeniden bir dört yıla başlamak üzere onay almak için karşınızdayız. Çok dalda hizmet vermeye çalışan bir odayız. Bu nedenle sıkıntılarımız çok. Mülki erkânı bir arada bulunca her sorunumuzu anlatacağız ve çare bulmaya çalışacağız.

Biz tüm esnafımızın sorunlarını gidermek, problemlerini çözmek üzere çalışmalar yürütüyoruz. Odamızın kuruluş amacına bağlı kalarak minibüsçü esnafımızın sıkıntılarını gidermek ve onların haklarını her platformda dile getirmek ve savunmaktır. Geçen dört yıl boyunca bize güvenenleri mahcup etmeden, yapılması gerekenleri olabildiğince yaptık. Korsan taşımacılık Esenler için de bir sorun. Yasa çıktı, bu yasa için çalışanlara teşekkür ederim. Ama ilk başlardaki tempo düştü, kaçak ve yasal olmayan taşımacılık halen yapılıyor. Ben yetkililerimizden bu konuda yardım bekliyorum. Ayni ticari plakalar takılarak korsan taşımacılık yapanlar var.

Trafik sigortaları da esnafımızın sırtında bir yük. Esnafımız 7–8 milyar ödüyor, hususi ödeyenler az ödüyorlar ayrıca haksız ticaret yapıyorlar. Haksız gelir elde ediyorlar. 15 civarında taksi durağı talebimiz var. Müracaatlarımızdan üç tanesi açıldı diğerleri beklemede. Diğer ilçelerde belediyenin kurduğu taksi durakları var, esenler belediye başkanı da bize bu konuda yardım etmeli diyorum. Bizim beş altı metro istasyonumuz var. Belediye başkanımız siz her yerde iyi hizmetler diyerek dile getiriyorsunuz. Katılıyorum ama bizim ekmeğimizi elimizden alıyor ise biz ne yapacağız ne düşüneceğiz. Yirmi beş otuz başvurumuz var Büyükşehir Belediyesine. Biz daha metro istasyonlarının tamamı açılmadan bu müracaatları esnafımızın mağdur olacağını görerek yaptık. Gerçekten yedi sekiz aydır esnafımız son derece mağdurdur.

BİZİM ASIL PARTİMİZ EKMEK PARTİSİDİR.
 
Her platformda sorunlarımızı dile getirdik. Getirmeye de devam edeceğiz. Çünkü biz icraat istiyoruz, çözüm bekliyoruz. Hepimizin bir siyasi düşüncesi ve partisi var. Benim de var. Ama bizim asıl partimiz ekmek partisidir. Ekmeğimize yağ süreni de unutmayacak bir esnaf yapısına sahibiz gereğini yaparız.

Çünkü biz altımızdan rüzgâr geçerek çalışan esnafız. Bu gün evine ekmek götüremeyen minibüsçü esnafımız var. Son beş altı senedir hep geri gittik ileri gidemedik. Elli altmış minibüsümüzü dağıttık hala sıkıntılarımız devam ediyor. Son olayda esnafımız sayın başkanım size güvenerek gitti. On beşine kadar sorun çöülmediği takdirde benim meselem dediniz. Bu konuda çözüm olup olmadığını bilmek ve esnafımı bilgilendirmek istiyorum. Çok şeyler istemiyoruz. Bu konuda tüm siyasilerimizden ve belediye başkanımdan yardım istiyorum. Bu haklı taleplerimize gereken ilgiyi göstermelerini bekliyorum ve kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Kongre üyelerime, siyasilerimize, bütün misafirlerimize ve yerel basına teşekkür ediyorum…”

Kongrede Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu ve Esenler İlçe Kaymakamı Yüksel Ünal, birer kısa konuşma yaptılar…

İlçe Kaymakamı Yüksel İnal;

AHİLİĞİN ÖZÜ ŞOFÖRLERİMİZDE VARDIR.
 
“ Bu gün ilk defa aranızdayım. Doğrusu gelip gelmeme konusunda tereddütlüydüm. Ancak geldiğim için ve size hitap etmekten dolayı onur duydum ve mutlu oldum. Şoför olmak kolay değil. Zor meslektir şoförlük. Şoför hem ayağını hem elini kullanarak beş duyu organı ile mesleğini yapar. Özel bir meslektir. Yoğun çalışan bie meslektir. Esnafımızın karşılaştığı problemler de çoktur.

Şoför aynı zamanda güvenlik görevlisidir, ilk müdahaleyi yapan sağlıkçıdır, uzlaştırmacıdır, turist rehberidir. Adres en çok şoförlere sorulur. Ahiliğin özü şoförlerimizde vardır.

Biz her konuda her türlü projeye açığız siz birlik içinde olduğunuz sürece, dilinizden geldiği kadarıyla ve söylediğiniz müddetçe sorunlar zaman içinde çözülür. Bu Basın yoluyla, seminerler, paneller yoluyla, gazetecilerin köşe yazıları yoluyla olur. Sorunları iyi belirtmek, anlatmak lazım. Son olarak âşıksan vur saza, şoförsen bas gaza…”

13 MADDELİK KONGRE GÜNDEMİ


 
Kongre üyelerinin oybirliği ile Divan Başkanlığına İstanbul Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Faik Yılmaz, Divan Başkan Yardımcılığına İstanbul Berberler Odası Başkanı Şükrü Akyüz, Kongre Divan Katip Üyeliklerine ise Adnan Kaymakçı, Celil Aydın ve Halil Demir seçildiler.

Divan kurulu’nun oluşmasıyla 13 maddelik kongre gündeminin görüşülmesine başlandı. Saygı duruşu ve istiklal marşının hep birlikte söylenmesinin ardından Mali Müşavir Aytekin Ayar tarafından 2010, 2011, 2012 ve 2013 yıllarına ait yönetim kurulu faaliyet raporu, denetleme kurulu raporları, bilânço ve gelir gider tabloları kongre üyelerine okundu.

2010-2013 dönemi yönetim kurulu faaliyet raporunda minibüs hatlarıyla ilgili başvurular ve çözüm önerisi talepleri, taksi durağı kurma girişimleri, kahyalık sisteminin İSPARK kanalıyla halledilmesi, plaka basım yeri, korsan taşımacılığı önleme adına yapılmış girişimler, Esenler esnafı lehine olmayacak durumlara yapılan itirazlar, ambulans ve çekici hizmetleri, esnafın muhasebelerinin düzenli tutulması, şoförler odası binasının 2014 yılında belediye ile yıkılıp yapılması hakkında anlaşılması gibi konular yer aldı.

Denetim kurulu raporlarında, 2010 yılında gelirlerin 346 bin…TL, Giderlerin 352 bin…TL, 2011 yılında 491bin…TL. gelir 422 bin…TL gider, 2012 yılında 480 bin TL Gelir 424 bin…TL gider, 2013 yılında ise 413 bin TL gelir ve 464 bin TL gider olduğu ayrıntılı rakamlarla kongre üyelerine sunuldu.

Yönetim kurulunun ve denetim kurulunun ayrı ayrı oybirliğiyle ibrasından sonra yeni dönem çalışma raporu ve tahmini bütçenin açıklanması gündem maddesine geçildi.

2014-2017 dönemi çalışma raporu’nun 14 maddelik konuları işlemiş olduğu gözlemlendi. Çalışma raporunda Pratik kurslar açmak, meslek dalında kurslar, ortak Pazar konusunda seminerler, tüketicinin korunması yönünde paneller, sosyal güvenlik alanında bilgilendirmeler yapılması yer aldı.

Ayrıca oda birimlerinin organizasyonu, duyuru ve ilan altyapısı oluşturulması, 400 metre karelik oda merkezi sağlanması, vakıf kurulması için gereken çalışmaların başlatılması da çalışma raporunda yer aldı.

Tahmini bütçenin açıklanmasının ardından yeni dönem çalışma raporu ve tahmini bütçe divan tarafından müzakereye açıldı. Görüş bildiren çıkmayınca oylamaya sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi.

Oda başkanı, başkan vekilinin maaşları ve huzur haklarının oylanmasının ardından gündemin diğer maddelerine geçildi.

Oda faaliyet alanları dahilinde gündemde yer alan öğrenci okutulması, kamu yararına kurumlara yardım, yer alım satımı, şirketlere ve kooperatiflere iştirak ve vakıf kurulması için yönetim kurulunun yetkili kılınması kongre üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.Dilek ve temennilere geçildiğinde oda başkanı Hasan Ayar’ın konuşmasından sonra plaket töreni yapıldı. Esenler İlçe Kaymakamı Yüksel ünal, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, CHP İlçe Başkanı Halil Özden, MHP İlçe Başkanı Ahmet Fidan, AKP İlçe Başkanı Umut Özkan, Esenler İlçe Emniyet Müdürü Erol Öztaş adına müdür yardımcısına ve Trabzonlular Dernek Başkanı Zeki Yılmaz’a plaket takdim edildi.

Ve seçimlere geçildi…
 
ESENLER KAMYON, KAMYONET, OTOMOBİL, MİNİBÜS VE ŞOFÖRLER ESNAF ODASI
 
Yeni Yönetim Listesi Şöyle;
 
BAŞKAN
                                                                                                                                                                             
Hasan Ayar


YÖNETİM KURULU ASİL
 
Muharrem Gülyüz
Ömer Özdil
Ali Durgun
Ercan Demir
Recep İhsanoğlu
Murat Usta
Secaattin Şimşek
Birol Büyükkara
 
YÖNETİM KURULU YEDEK
 
Kenan Sancak
Celil Aydın
Hilmi Ayar
Fatih Erkuş
İbrahim Altıntaş
Salih Demir
Can Sever
Resul Dağkuş
Hilmi Gülle
 
DENETİM KURULU ASİL
 
Muhammet Özdemir
Ersoy Yılmaz
Ömer Lütfü Tama
 
DENETİM KURULU YEDEK
 
Musa Gülyüz
Nizam Demir
İlyas Kahraman
 


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer EKONOMİ Haberleri

Başlık Tarih
 
2021 YILINDAN BEKLENTİLER (2) EKONOMİ05 Ocak 2021
BİR MEMLEKET İSTİYORUM, KOVİTİ İLE EKONOMİSİ BATMAYAN…04 Ocak 2021
Esenler Esnaf Odası Tekrar Şükrü Şahin Dedi...17 Ocak 2018
AYAR YİNE BAŞKAN...08 Ocak 2018
TL EN FAZLA DEĞER KAYBEDEN PARA BİRİMİ; DOLAR 3.9522 Kasım 2017
HALİÇ'TE KAT SAYISI 10'A ÇIKTI...18 Kasım 2017
FABRİKALAR DA SATILACAK...28 Eylül 2017
FINDIK EMPERYALİZMİ20 Eylül 2017
TÜRKİYE BÜYÜME REKORU KIRDI11 Eylül 2017
KARADENİZ İSYANDA08 Eylül 2017
PETROLE ZAM GELİYOR...31 Temmuz 2017
İŞSİZLİK ARTTI...17 Temmuz 2017
ENFLASYON % 10,90 ARTTI...03 Temmuz 2017
KAMUYA ZAM...03 Temmuz 2017
BELEDİYE ZAM YAPTI...30 Haziran 2017
İSPARK SKANDALI 30 Haziran 2017
ESENLER DIŞINDA TEKSTİLKENT DİYE BİR YER...21 Haziran 2017
ESENLER’DE 2,5 LİRA; PİDE DE FİYAT KARMAŞASI01 Haziran 2017
İSTANBUL'DA PİDE 1.8 LİRA...24 Mayıs 2017
EMEKLİ MAAŞLARI DA ERİDİ...04 Mayıs 2017
KÖLELİĞE TESLİM OLMAYACAĞIZ...02 Mayıs 2017
ESENLER ESNAF ODASI, ÖDÜLLENDİRİLDİ…05 Nisan 2017
ESENLER'DE EKMEK 1.25 TL. OLDU23 Şubat 2017
EMLAK DEĞERLERİ ARTTI...20 Şubat 2017
SİCİL AFFI YÜRÜRLÜKTE...01 Şubat 2017
ESENLER ÇİFTEHVUZLAR KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ ASKIYA ÇIKTI...01 Şubat 2017
DOLAR 4 LİRA SINIRINDA...12 Ocak 2017
TC VATANDAŞLIĞI 2 MİLYON DOLAR...11 Ocak 2017
MECLİS, BAŞKANI’NA BORÇLANMA YETKİSİ VERDİ…23 Aralık 2016
23 ARALIK'TA OLAĞANÜSTÜ MECLİS 20 Aralık 2016
ESNAF BİRLİĞİ TERÖRÜ KINADI…15 Aralık 2016
ESENLER’E SURİYELİLER İLE NÜFUS TAŞIYICILARIN MALİYETİ; 50 TRİLYON…12 Aralık 2016
SURİYELİ MÜLTECİ AİLELERE 900 TL YARDIM YAPILDI...05 Aralık 2016
İDARECİLER VE MUHTARLAR ESENLER'İ KONUŞTU...14 Kasım 2016
BELEDİYEDEKİ HESAP PAZARA UYMADI…08 Kasım 2016
ŞAHİN; “ESNAFA KREDİ LİMİTİ YÜKSELDİ…”03 Kasım 2016
ŞAHİN; ESNAFIMIZA VE AİLELERİNE UCUZ TATİL YAPTIRACAĞIZ19 Ekim 2016
ESENLER ESNAF ODASI VE ESGM’DEN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI…12 Ekim 2016
23. DÜNYA ENERJİ KONGRESİ BAŞLADI…10 Ekim 2016
ESENLER BELEDİYE MECLİSİ ÜYELERİ PARK ALANINI GEZDİ…10 Ekim 2016
BÜTÇE AÇIĞI VERGİ ZAMMI İLE KAPATILACAK...06 Ekim 2016
SGH PROJESİNİ YANDAŞA VERDİLER...09 Haziran 2016
Esenlerde Ahilik Haftası "Esnaf Mehteran" ile Kutlandı!28 Mayıs 2016
İSTANBUL YÜKSEK TİCARET’LİLERİN 41. OLAĞAN GENEL KURULU 7 MAYIS’TA…06 Mayıs 2016
3 milyar euro’luk paket geliyor19 Nisan 2016
VİZEYE 'ASKIYA ALMA KOŞULU'...18 Nisan 2016
13. TÜRKİYE VERGİ KONGRESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ…11 Nisan 2016
TAŞTAN “SORUMLULUK HERKESİNDİR…”06 Nisan 2016
‘ESENLER’ REAL’DE MAĞDURİYET; SİSTEM HATASI…01 Mart 2016
“KÖLELİK” YASA TASARISI KOMİSYONDAN GEÇTİ25 Şubat 2016
SAĞMALCILAR CEZAEVİ ARAZİSİNE YENİ KENT KURULACAK...19 Şubat 2016
KAYMAKAMLIK 2014-2015 VAKIF YARDIM FAALİYETLERİ…10 Şubat 2016
ENFLASYON OCAK AYINDA %9,58...03 Şubat 2016
BELEDİYEDEN TOPLU TAŞIMAYA ZAM...30 Ocak 2016
“ ENERJİDE KÜRESEL DÖNÜŞÜM VE TÜRKİYE” SEMİNERİ…22 Ocak 2016
EKMEĞE KIŞ ORTASI ZAM…20 Ocak 2016
METİN; LA MODA DÜNYA ÇAPINDA BİR MARKA...15 Ocak 2016
İSTESOB'DA VURGUN İDDİASI...14 Ocak 2016
KALEM KALEM 2016 ZAMLARI...04 Ocak 2016
ALIŞVERİŞTE SAHTE PARAYA DİKKAT…30 Aralık 2015
KURALAR 31 MART’TA TESLİM MAYIS’TA…16 Aralık 2015
EKMEĞE ZAM YAKINDA...05 Aralık 2015
ESNAFTAN ŞAHİN’E TEPKİ…24 Kasım 2015
MANTOLAMA İLE ZEHİRLENME…21 Ekim 2015
Bakan Güllüce Esenler'de; "Beton makinesinin sesi bu ülkede hiç eksik olmasın..."09 Ekim 2015
BİR SAAT 3.500 TL...07 Ekim 2015
KAYMAKAM ÜNAL YATIRIMLARI İNCELEDİ...01 Ağustos 2015
KAYMAKAMLIK YARDIMLARI SÜRÜYOR...31 Temmuz 2015
FINDIK TOPLAMADA ÇALIŞANLARA ÜCRETLER BELİRLENDİ...25 Temmuz 2015
PASAPORT HARÇLARINA İNDİRİM TEKLİFİ...29 Temmuz 2015
KENTSEL DÖNÜŞÜME MECLİS ARAŞTIRMASI...13 Temmuz 2015
TARIM İŞÇİLİĞİ; YEDİ BÖLGE DÖRT MEVSİM ÜLKENİN ACI GERÇEĞİ…08 Temmuz 2015
İFTİHAR VEYA İSRAF; 150 ÇEŞİT YEMEKLİ İFTAR...07 Temmuz 2015
ESENLER ESNAFI YILIN AHİSİNİ SEÇİYOR… 30 Haziran 2015
DEPREM BAHANELİ DÖNÜŞÜM YANDAŞA RANT SAĞLADI...29 Haziran 2015
ERDOĞAN AKSU; HIRS HIRSIZLIK DOĞURUNCA…30 Haziran 2015
İHTİYAÇ KALEMSİZ RAMADAN ETKİNLİKLERİ...23 Haziran 2015
TİM MÜCEVHERCİYİ ÖDÜLLENDİRDİ...22 Haziran 2015
12 MİLYARLIK PROJE, “RANT HALİNE GELMEYECEK…”26 Mayıs 2015
ESENLER’İN YARISI RİSKLİ ALAN İLAN EDİLDİ…26 Mayıs 2015
Yavaş’tan Kentsel Dönüşüm Projesi...14 Mayıs 2015
TARİHİ PROJE “90 BİN KONUT”...14 Mayıs 2015
MECLİS 4 MAYIS'TA...02 Mayıs 2015
ERCAN; "KENTSEL DÖNÜŞÜM RANT KAPISI GÖRÜLMEMELİ..."14 Nisan 2015
TEKSTİLKENT’TE BİR ŞEYLER OLUYOR…14 Nisan 2015
GERÇEKLEŞEN BELEDİYE BÜTÇESİ “227 MİLYON 927 BİN 914 LİRA”…07 Nisan 2015
BELEDİYE MECLİSİ 6 NİSAN’DA…04 Nisan 2015
ESNAF ODASI ESNAFLA BULUŞUYOR…25 Mart 2015
BAŞKAN ERCAN'A ÖDÜL…25 Mart 2015
KÜLTÜR MERKEZİNDE TUNA MAHALLESİ KONUŞULDU…20 Mart 2015
AKP’DE MİLLETVEKİLİ MÜLAKATLARI BAŞLADI…06 Mart 2015
“DERİ SEKTÖRÜ YOĞUN EMEK TABANLI BİR SEKTÖRDÜR… “04 Mart 2015
ESKİSİ YIKILIYOR YENİSİ YAPILACAK…26 Şubat 2015
ESENLER HAKEM HEYETİ 2014 VE 2015 İSTATİSTİKLERİ20 Şubat 2015
KENTSEL DÖNÜŞÜM BASIN TOPLANTISINDA NEDEN YEREL BASIN YOK…17 Şubat 2015
ESİNDER YAPI PROJELERİ AXA SİGORTA GÜVENCESİNDE...16 Şubat 2015
BELEDİYEDE KAÇAK İŞÇİLER Mİ ÇALIŞIYOR?14 Şubat 2015
ERDOĞDU; “7 PROJEDE DEVLETE VERİLEN ZARAR 774 TRİLYON LİRA”03 Şubat 2015
ESENLER’İ GÜZELLEŞTİRENLERE BELEDİYE “POTEMKİN ZIRHLISI” GİBİ…29 Aralık 2014
17 ARALIK!17 Aralık 2014
ERCAN “HER VEDA BİR BAŞLANGIÇTIR” DİYEREK BAŞKANLIĞI BIRAKTI…11 Aralık 2014
EYİDOĞAN; “ KENTSEL DÖNÜŞÜMDE ÜST GELİR GRUPLARINA HASILAT PAYLAŞIMLI SATIŞLARA KARŞIYIZ…”28 Kasım 2014
HAVAALANI HAK SAHİPLERİ İLE KAPALI KAPILAR ARKASINDA TOPLANTI…24 Kasım 2014
Esenler Havaalanı Kentsel Dönüşümü'nde Hak Sahipleri İsyanda....16 Kasım 2014
HAVAALANI DÖNÜŞÜM MAĞDURLARINA CEVAP; "BEĞENMİYORSANIZ BİZE SATIN..."15 Kasım 2014
HAVAALANI'NDA KENTSEL DÖNÜŞÜMDE LABORATUAR HATASI…14 Kasım 2014
SOMA YIRCA’DA KESİLECEK ZEYTİN AĞACI KALMADI, DANIŞTAY YÜRÜTMEYİ DURDURDU…08 Kasım 2014
BABUDER’LİLER BERAT VE MÜHÜRLERİNİ TÖRENLE ALDILAR…27 Ekim 2014
TORBA YASA KONUŞULDU…24 Ekim 2014
ESENLER'DE ‘KENTSEL DÖNÜŞÜM’ HIZ KESTİ…24 Ekim 2014
MAHİROĞLU; "MAĞAZA DEĞİL, ÜLKE AÇIYORUZ..."21 Ekim 2014
AHİLİK HAFTASI KUTLANDI...15 Ekim 2014
HAVAALANI'NDA KONUTLAR 281 BİNDEN BAŞLIYOR14 Ekim 2014
TÜRKİYE'NİN YENİ AVRUPA BİRLİĞİ STRATEJİSİ… 18 Eylül 2014
ESENLER ESNAF VE SANATKÂRLAR ODASI İHTİYAÇ SAHİPLERİNİ UNUTMADI…05 Temmuz 2014
ESENLER MÜTEAHHİTLİK OKULU 3. DÖNEMİ SONA ERDİ…03 Temmuz 2014
ESENLER YAVUZSELİM’DE OTOPARK ARTIK PARALI…26 Haziran 2014
ESENLER’DE EKMEK CUMA GÜNÜ BİR LİRA…18 Haziran 2014
ŞAHİN; “YARI RESMİ KURUMUZ, DEVLET VE BELEDİYE KAYNAKLARINDAN YARARLANMAYA ÇALIŞACAĞIZ…”05 Haziran 2014
DENİZ'DEN ESİNDER'E DESTEK...28 Mayıs 2014
ESENLER MİNİBÜSÇÜLERİ İSTEDİKLERİNİ ALDI…24 Mayıs 2014
ESENLER MİNİBÜSÇÜ ESNAFI BUGÜN GREV YAPTI…23 Mayıs 2014
SOMA HOLDİNG BASIN TOPLANTISI DA YALAN; YER ALTINDA TOPLU MEZAR HAZIRLIĞI...16 Mayıs 2014
YÜKSEK TİCARET MEZUNLAR DERNEĞİ 40. KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ…12 Mayıs 2014
ESENLER’DEKİ ‘ TELEFON KABLOSU HIRSIZLIĞI’ MADDİ DEĞERİ 80 BİN TL…22 Nisan 2014
ESENLER İÇİN 3. DÖNEM MÜTEAHHİTLİK OKULU...25 Mart 2014
2013 TÜRKİYE RAPORU AP’DE KABUL EDİLDİ, BERKİN KONUŞULDU…13 Mart 2014
TEKSTİLKENT YÖNETİMİ OLAĞAN MALİ GENEL KURUL’DA İBRA EDİLDİ… 24 Şubat 2014
"Müteahhitlik Okulu"nun 3. Dönemi Başlıyor...20 Şubat 2014
SP Esenler; "Kaybedilen Halkımızın Yarınlarıdır, Ümitleridir."14 Şubat 2014
ŞAHİN, İSTANBUL FM’DE CANLI YAYINA KATILDI VE PROJELERİNİ ANLATTI…24 Ocak 2014
ŞAHİN; “KONGREYE HAZIRIZ…”21 Ocak 2014
KARADUMAN; “TEKSTİLKENT'E ARTI DEĞER KATMAYA ÇALIŞIYORUZ…”19 Ocak 2014
"BELEDİYE OLARAK SEKRETERLİK GÖREVİ GÖRMEKTEYİZ."13 Ocak 2014
ESİNDER’DEN ÜYELERİNE SEMİNER…07 Ocak 2014
ESNAFLIKTA 37. YILIM…04 Ocak 2014
2013 YILI TÜRKİYE İLERLEME RAPORU’NUN İKİNCİSİ YAYIMLANDI... 02 Ocak 2014
ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI...31 Aralık 2013
AB İLE MUAFİYET DİYALOĞU BAŞLADI…17 Aralık 2013
2014 SONUNA 400 BİN BAĞIMSIZ KONUT VE İŞ YERİ… 11 Aralık 2013
TBMM 11 GÜN 2014 BÜTÇE KANUNU TASARISINI GÖRÜŞECEK…09 Aralık 2013
AB’DEN STK’LARIN GELİŞTİRİLECEĞİ PROJELERE 6.150.000 MİLYON AVRO DESTEK… 13 Kasım 2013
İKİ YILDA 30 MİLYAR TL'LİK ÖZELLEŞTİRME…07 Kasım 2013
ESENLER’DE 5- 6 KASIM’DA “KENTSEL DÖNÜŞÜM SEMPOZYUMU” VAR…02 Kasım 2013
'YAVUZ SULTAN SELİM ÇED'SİZ VE KAÇAK YAPILAMAZ’…13 Temmuz 2013
HALİÇ TERSANESİ’NİN ÖZELLEŞTİRİLME İHALESİ BUGÜN… 02 Temmuz 2013
İLLER BANKASI'NA AİT 363 LOJMAN SATILDI...25 Haziran 2013
247 KAMU KURUM VE KURULUŞLARINA 18 BİN 846 KADRO...20 Haziran 2013
RTÜK CEZAYI KESTİ…12 Haziran 2013
MALİYE 5 -6 BİN CİVARINDA VERGİ MÜFETTİŞİ ALACAK…05 Haziran 2013
KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ ‘SEN YAPAMAZSIN BEN YAPACAĞIM’…22 Mayıs 2013
THY GREVİ BAŞLADI, KATILIM...15 Mayıs 2013
BEDAŞ ÖZELLEŞTİRİLDİ…11 Mayıs 2013
İSTANBUL’DA ÇİÇEKLERE 313 MİLYON…07 Mayıs 2013
BİNA MANTOLAMAYA HARÇ, VERGİ VE BEDEL ÜCRETLERİ MUAFİYETİ…07 Mayıs 2013
İSTANBUL’UN 3. HAVALİMANI İHALESİ BAŞLADI..03 Mayıs 2013
NOTERLİK SİSTEMİ DEĞİŞİYOR…03 Mayıs 2013
BİRLİK MAHALLESİ’NDE 6 BİN 600 METREKARELİK İFRAZDA SONA GELİNDİ…30 Nisan 2013
ERDOĞAN AKSU HABER: İSTANBUL İSTİHDAM FUARI BEKLENTİLERİN UZAĞINDA KALDI…27 Nisan 2013
“2013 İSİİF-İSTANBUL İNSAN KAYNAKLARI VE İSTİHDAM FUARI” AÇILDI…25 Nisan 2013
KÖPRÜ VE OTOYOLLARDAN 85 MİLYON ARAÇ GEÇTİ…16 Nisan 2013
THY FİLOSUNA 117 AİRBUS KATACAK…16 Nisan 2013
TRAFİĞE KAYITLI 17 MİLYON ARAÇ…19 Mart 2013
İSTANBUL “İSPARK” 52 İL BELEDİYESİNDEN BÜYÜK…18 Mart 2013
2-B YASASI YÜRÜRLÜKTE…15 Mart 2013
İSTANBUL’DA “42 BİN 300 HEKTARLIK” KENTSEL DÖNÜŞÜM KAMULAŞTIRMASI…14 Mart 2013
2-B ARAZİLERİNDEN TARIMDA KULLANILANLARA RAYİÇ BEDELİN YARISI…26 Şubat 2013
ANADOLU YAKASI ELEKTRİK DAĞITIM AŞ ÖZELLEŞTİRME İHALESİNE 6 TEKLİF… 21 Şubat 2013
ELEKTRİK SAYACI BAKIM VE DEĞİŞİMİNDEN 2014’TE HİÇBİR ÜCRET ALINMAYACAK…20 Şubat 2013
TÜRK YEREL MEDYASI AB YOLUNDA; 3. BÖLGESEL SEMİNERİ ISPARTA'DA YAPILDI…18 Şubat 2013
İSTANBUL’DA BAYAT EKMEKLER 2.200 FIRINDA TAZESİYLE DEĞİŞTİRİLECEK…18 Şubat 2013
YENİ SİSTEM “FUL VE SÜPER KASKO” DÖNEMİNİ KAPATIYOR...18 Şubat 2013
İŞSİZLİK ARTIYOR…15 Şubat 2013
TOKİ 18 ŞEHİRDE 64 ARSAYI SATACAK...15 Şubat 2013
SGK`A BORÇLULARINA “E-HACİZ” UYGULAMASI…09 Şubat 2013
Maliye Kira Gelirini Gizleyen Veya Eksik Beyan Eden 1 Milyon 50 Bin Ev sahibinin Peşine Düştü…05 Şubat 2013
KAMUYA 670 GELİR UZMAN YARDIMCISI, 500 ANTRENÖR ALINACAK…05 Şubat 2013
Bakanlar Kurulu`nca riskli alan ilan edilen Sarıyer Armutlu, Balta Limanı, Derbent, Fatih Sultan Mehmet mahallelerinde tepki...02 Şubat 2013
2-B ARAZİ SATIŞLARINDA YENİ DÜZENLENME...31 Ocak 2013
"TÜRK YEREL MEDYASI AB YOLUNDA" SEMİNERİ BALIKESİR’DE...29 Ocak 2013
2013 ÖZELLEŞTİRMEDE REKOR YILI OLACAK...17 Ocak 2013
İstanbul Finans Merkezi’ne ilk kazma vuruldu...02 Ocak 2013
TÜRKİYE 2103 YILININ İLK GÜNÜ ZAMLARLA UYANDI01 Ocak 2013
DEVLET 2013'TE 47 BİN GEÇİCİ PERSONEL ALACAK...30 Aralık 2012
3 İHALE; 8.911 MİLYAR DOLARLIK ÖZELLEŞTİRME22 Aralık 2012
Otoyollar, köprüler ve tesislerinin özelleştirilme ihalesinde nihai pazarlık 17 Aralık’ta… 15 Aralık 2012
2013 bütçe gideri 404 milyar lira16 Ekim 2012
Dobruca Türk İşadamları Derneği-Braila TİAD-Erdoğan Aksu Dış Haber31 Temmuz 2012
Mayıs ayı Dış ticaret açığı 8 milyar 584 milyon dolar..03 Temmuz 2012
2B`ye başvurular 70 bin 500`e ulaştı...03 Temmuz 2012
ATATÜRK'SÜZ LİRALAR SEHVEN DE OLSA TEDAVÜLDE...15 Haziran 2012
KENTSEL DÖNÜŞÜMDEKİ BİNALAR 2 AYDA BOŞALTILACAK...18 Mayıs 2012
18. İstanbul Ev Tekstili Fuarı Açıldı...17 Mayıs 2012
TBMM KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ YASALAŞTIRDI...17 Mayıs 2012

KÖŞE YAZARLARI
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
ARŞİV
..
SİZ DE YAZIN-YAYINLAYALIM!
HABERE DEĞER "ESENLER VE ÜLKE" YE DAİR KONULARI,GERÇEKLERİ,  
yerelgazeteci@hotmail.com,
esenlertime@hotmail.com,

E-MAİL ADRESLERİNDEN
GAZETEMİZE ULAŞTIRABİLİRSİNİZ...
EN ÇOK OKUNAN
Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
FOTO GALERİ
RADYO

BU GÜNKÜ GAZETELER
FACEBOOK-BEĞEN
SAYFALAR
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Künye
CH