Ana Sayfa > Site Yazarları

ORHAN GÜZELSOY - esenlertime@hotmail.com
NARSİST TARZAN ZORDA
15 Şubat 2017 - 1775 okunma

NARSİST TARZAN ZORDA


Ekonomi alarm veriyor, cari açık kapatılamıyor. Dış borçlar ve borç faizleri çığ gibi büyüyor. İşsizlik % 15'lere dayandı. Artık sıcak para da gelmez oldu, Tam tersine hızla Türkiye'den kaçıyor. Yatırım yok, istihdam yok…

 

Her zamanki gibi son umut körfez ülkelerinden gelecek destek de. Bahreyn, Katar, Suudi Arabistan üçgeninde el açılıp İslamcı sermayeden yardım dilenilecek. Turizm yerlerde. Rusya’dan dilenen özür de boşa gitti. Rusya'dan ülkemize gelen turist yok gibi bir şey. Artan terör nedeniyle zaten AB ülkelerinden de epeydir gelen giden yoktu. Kaldık Arap ülkelerinden gelen turistlere. O da yaraya merhem olacak düzeyde değil zaten.

 

Büyük şamata ile yapacaklarını ilan ettikleri uçuk kaçık projelere yatırımcı ve finansman kaynağı bulamıyorlar. Kredi veren de yok zaten. KHK ile ülkenin güzide kuruluşlarını Varlık Fonu diye adlandırdıkları bir yapıya aktarıp, jölelinin engin deneyimine teslim ettiler. Üçüncü Hava alanı ve Kanal İstanbul dedikleri ucubeyi bu yapıyla finanse etmeye çalışacaklar belli ki. Ayrıca, halka şirin gözükmek için dağıttıkları yardımların bir kısmını da bu yeni Örtülü Ödenek'ten karşılayabilirler.

Siyaseten de durum pek iç açıcı değil. Derin! Devlet Bahçeli'nin tüm desteğine rağmen MHP'deki hayırcı çatlak giderek büyüyor gibi. Partisindeki iktidarını AKP'ye borçlu olan, rehin alınmış Derin Devlet Bahçeli giderek tabanını yitiriyor ve yalnızlaşıyor. Etrafında milletvekili yaptığı ya da yönetime aldığı bir avuç insandan başka kimse kalmayacak gibi. HDP’nin de hayır cephesinde yer alacağı kesin zaten.

 

Bu şartlar altında 16 Nisan'da yapılacak referandumdan evet çıkma olasılığı giderek azalıyor. Kendi yaptırdıkları da dâhil olmak üzere kamuoyu araştırmalarından çıkan sonuçlar da bunu doğruluyor. Hayır diyenlerin tümünü PKK’cı, Fetö’cü ve Işid'çi ilan ederek milliyetçi, muhafazakâr tabanı etkilemeye çalışmaları da korkularının ve çaresizliklerinin hangi boyutlara vardığını gösteriyor.


Gazetecileri, Akademisyenleri, içeri atarak, hayır eylemlerine polisi saldırtarak yaratmaya çalıştıkları korku ortamı da yeterli olmuyor artık. Sendikacılara silahlı saldırılar düzenleniyor, hayır diyeceğini açıklayan gazeteci ve televizyoncular korkudan biat eden patronları aracılığıyla işlerinden atılıyorlar.


Tüm bunlar, Sultanlık, Halifelik özlemi içinde olan Erdoğan'ın uykularını kaçırıyor. Eğer işler yolunda gitmezse ve hesap vermeme zırhını kuşanamazsa durum vahim. Ne yapıp, ne edip referandumdan evet çıkartmak zorunda olduğunu çok iyi biliyor. Bu yolda dağıtılan yardım ve sadakaları daha da arttıracağından, El Bab'dan sonra Mehmetçiği Rakka batağına da sokmaya kalkışacağından kimsenin kuşkusu olmasın. Hatta belki de Kandil'e bir operasyon düzenleme ve mümkünse 2-3 PKK üst düzey yöneticisini yakalama, öldürme girişimi de olası planlarının arasında olabilir.

 

Bu uğurda yüzlerce vatan evladının şehit olması hiç umurlarında bile olmayacaktır. El mecbur çünkü. Cellâdına âşık sürünün ve Kürt dincilerinin oylarının yanına Türk Milliyetçilerinin oyları eklenemezse yandı gülüm keten helva. Çünkü tasfiye edilen Liboşların ve yetmez ama evet diyen keskin sirke solcuların desteğini bu kez alamayacak.

 
Onlara kendilerini belki affettirmeye yarayacak yeni bir slogan da buldum; Hayır…


Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


ORHAN GÜZELSOY Diğer Yazıları

25 Aralık 2019 - ​KANAL İSTANBUL...
26 Aralık 2016 - HÜSNÜ MAHALLİ SUÇLUDUR
03 Mayıs 2016 - KAYGILARIMLA…
KÖŞE YAZARLARI
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
ARŞİV
..
SİZ DE YAZIN-YAYINLAYALIM!
HABERE DEĞER "ESENLER VE ÜLKE" YE DAİR KONULARI,GERÇEKLERİ,  
yerelgazeteci@hotmail.com,
esenlertime@hotmail.com,

E-MAİL ADRESLERİNDEN
GAZETEMİZE ULAŞTIRABİLİRSİNİZ...
EN ÇOK OKUNAN
Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
FOTO GALERİ
RADYO

TAKVİM
BU GÜNKÜ GAZETELER
FACEBOOK-BEĞEN
HABERLER